Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

SDman

Banned
Ja tam zastrzezen do obrazu w soniaku nie mam, jako posiadacz a nie teoretyk, poza tym dla mnie liczylo sie wlasnie pasywne 3d, aktywnego nie trawie. Cala zaleta f7000 to opinia "guru" jaki to ma super obraz, co dla wiekszosci raczej guwno znaczy, bo pewnie nie zobaczy roznicy jak ja. A zabula te 800 wiecej jeszcze potem najlepiej za kalibracje kilka setek by otrzymac magiczna jakosc :p Samsung u mnie jest skreslony za lichwiarski marketing, i szukanie okazji by praktycznie to co powinno byc w standardzie(rozwoj softu i upgrady) wysepic dodatkowa kase. Wole jednak miec ten cal wiecej i oszczedzic sporo kasy, bo w rozwiazaniu samsunga nie widze zalet czy plusow, a wrecz mnie mierzi.

To sprzet dla "koneserow" co widza roznice albo chca za takich uchodzic i sa gotowi placic frycowe :p

Witam,
cóż beznadziejna wypowiedź, nie poparta absolutnie doświadczeniem w branży,
reasumując:

"Mam i zachwalam"

I niech tak zostanie.

PS.
Gówno, "guwnu" nie równe.

Pozdr.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Ja powiem tak- jak komuś zależy najbardziej na multimedialności i odtwarzaniu jak największej ilości formatów, to nie od dziś wiadomo że są lepsze wybory niż Sony. A Samsung w tej kwestii nie ma równych, i deklasuje zarówno Sony, jak i Philipsa, Panasonika i całą resztę. Więc jeśli to jest dla kogoś priorytet, wybór jest prosty i nie rozumiem problemu- Sony nie jest dla Ciebie.

Ja się cieszę że i tak poszli po rozum do głowy i jest odtwarzacz, słabszy od konkurencji, ale jednak jest :) Przez lata (i w moim W5500) to była abstrakcja żeby na Soniaku odpalić DivX'a ;)

Marioking, z tym sprzętem dla koneserów to pojechałeś, ja bynajmniej za konesera się nie uważam ;) Dla takich osób są inne modele Sony. W805 to jednak średnia półka.
Chociaż moim skromnym zdaniem to wydawać ponad 10k za telewizor 55', to już jest snobizm, a nie koneserstwo- za tyle można już mieć naprawdę rewelacyjny telewizor :)

I jeszcze raz powtórzę- F7000 to jednak półka wyżej od W805.

A jeśli już rozmawiamy o cenie do jakości, to powiem tak- nie od dziś wiadomo, że produkty Sony są droższe od podobnej konkurencji. Nie dotyczy to przecież tylko telewizorów. Jeśli komuś zależy tylko i wyłącznie na value for money, to raczej nie w Sony.

To trochę tak jak z samochodami- można mieć niezłego kompakta, za 60k PLN, a taki sam np. Golf jest o 10k PLN droższy. Nie dlatego że jest lepszy, po prostu inne pozycjonowanie marki... I choć Samsung robi duże postępy, to jednak w świadomości przeciętnego użytkownika to półka niżej od Sony. Nie mówię o jakości, a o postrzeganiu marki- a za to też się płaci w każdej dziedzinie.

P.S.
Ja i tak korzystam z playera zewnętrznego (Xtreamer Sidewinder 3), odtwarza mi wszystko jak leci, najpotężniejsze pliki, na wbudowanym dysku twardym zrobiłem sobie sporą kolekcję filmów, więc mi USB w W805 służy tylko do okazjonalnego obejrzenia zdjęć :)
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Witam,
cóż beznadziejna wypowiedź, nie poparta absolutnie doświadczeniem w branży,
reasumując:

"Mam i zachwalam"

Pozdr.

Tak samo poparta jak supremacja f7000, gdzie w sumie opiera na wypowiedziach ekspertow, bo dla przeicetnej wiekszosci uzytkownikow poki taki ekspert nie pokaze sie w domciu i nie wytknie palcem niedostatkow to nikt by tego by nie zauwazyl.

Ja powiem tak- jak komuś zależy najbardziej na multimedialności i odtwarzaniu jak największej ilości formatów, to nie od dziś wiadomo że są lepsze wybory niż Sony. A Samsung w tej kwestii nie ma równych, i deklasuje zarówno Sony, jak i Philipsa, Panasonika i całą resztę. Więc jeśli to jest dla kogoś priorytet, wybór jest prosty i nie rozumiem problemu- Sony nie jest dla Ciebie.
Ja się cieszę że i tak poszli po rozum do głowy i jest odtwarzacz, słabszy od konkurencji, ale jednak jest :) Przez lata (i w moim W5500) to była abstrakcja żeby na Soniaku odpalić DivX'a ;)

Zupelnie sie z tym nie zgodze, raczej multimedialnosc sobie cenie i mam na dysku rozne formaty i jeszcze mi sie nie zdazylo zeby soniak mi czegos nie lyknal, wiec cala ta gadka wydaja mi sie stracila na aktualnosc..bo sorry ze jakiegos dzikiego flv nie lyka to juz naprawde zaden argumenty za supremacja samsunga, gdy 99% uzytkownikow ma conajzwyej avi/mkv/mpg. I mowic ze sony jest niemultiemdialny tylko dlatego ze nie lyka kodeka dla odsetkow, podobnie jak z tym drugim tunerem. Wiec o ile kiedys moze sony kulal to raczej dawno stracilo to na aktualnosci.

Marioking, z tym sprzętem dla koneserów to pojechałeś, ja bynajmniej za konesera się nie uważam ;) Dla takich osób są inne modele Sony. W805 to jednak średnia półka.
Chociaż moim skromnym zdaniem to wydawać ponad 10k za telewizor 55', to już jest snobizm, a nie koneserstwo- za tyle można już mieć naprawdę rewelacyjny telewizor :)

I jeszcze raz powtórzę- F7000 to jednak półka wyżej od W805.

A jeśli już rozmawiamy o cenie do jakości, to powiem tak- nie od dziś wiadomo, że produkty Sony są droższe od podobnej konkurencji. Nie dotyczy to przecież tylko telewizorów. Jeśli komuś zależy tylko i wyłącznie na value for money, to raczej nie w Sony.

Srednia czy nie wiekszosc uzytkownikow nie zauwazy niedostakow jak nawet o nich przeczytaja i dopiero jak ktos na zywo im je wytknie porowna przedstawi cos tam zaswita. Jak z gadkami ze jak sie cos scisnie to pojawia sie jaka poswiata i szukanie dziury w calym w rzekomym uzasadnieniu ze jakis model jest wart dolozenia 800zl, a czego na dobra sprawe powyzej pewnego progu nie zauwazy nikt poza tzw "koneserami", preferujacy sztuke dla sztuki i praktykujacy wiercenie dziury w calym. Dla mnie ten soniak to highend gdyz szczerze mowiac nawet jakbym wydal wiecej to chyba tylko dla proznosci w mysl tej sztuki! Niech se f7000 bedzie highendem dla niektorych co to wlasnie robia, ale do mnie to nie przemawia, jest nieracjonalne i glupie. I jestem przeciwny twierdzeniu ze w805 ma jakies niedostaki w sensie multimedialnosci czy jakosci obrazu, bo to nieprawda dla jakis 95% normalnych uzytkownikow. Tylko dlatego ze nie lyka dzikiego flv albo ipla jet niepelna gdy np lg serwujacy produkt dla mas nie ma nawet tvn czy tvp playera. Wytykanie takiej drobnostki sony ktory to mimo wszytko ma, to jakis fanatyzm.
 
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
Odnoszę wrażenie , że za W805 strasznie przepłaciłeś -po co ?

Pozdr.
Ja nawet centa nie żałuję za swój 55W805. Dodatkowo dostałem tel. Xperia L o wartości ok. 900-1000zł. i oczyw. mógłbym poczekać do dzisiaj i miałbym tv taniej o około 800zł. ale dzisiaj nie żałuję.
Telewizor spisuje się znakomicie. Jedyną wadą to minimalny, prawie niezauważalny banding ale tylko zauważalny na tle zielonej murawy piłkarskiej i to naprawdę trzeba się mocno wpatrywać co nie znaczy, że ogląda się źle wręcz przeciwnie jest super! Obraz żyleta, menu chodzi 10x szybciej niż w Philipsie. Wszystkie formaty odtwarza. Głośniki jak na lcd spokojnie mogą konkurować z niektórymi soundbarami. Gry na xboxie 360 wyglądają cudownie! Czego więcej chcieć? Pytajcie, jak będę miał czas do odpiszę. Aha zapomniałbym żadnego efektu teatru nie widać, przez co ogląda się mniej stresowo :)
 

actchris

New member
Witam, dziś oglądałem w/w TV tylko że 42" i mam pytanie o odtwarzanie plików MKV + napisy SRT po siedzi, czy odpala napisy z zewnętrznych źródeł czy trzeba muxować ??
 

marioking

Member
Jesli chodzi o siec nie wiem, bo ogolnie z napisow nie korzystam, ale jak testowo podlaczylem dysk i puscilem jakis 3d mkv napisy odtwarzal bezproblemowo, tak samo jak film. W sieci to mocno zalezne od serwera mediow jaki sie zastosuje w kwesti mkv czy napisow. Poki co nie mialem okazji testowac.
 

marioking

Member
Jakie dyski macie podpiete do swoich w805? bo sie przymierzam i moze sciagnalbym od kogos model zeby uniknac niepewnosci ze jednak cos tam nie "zagra".

BTW szkoda ze TV nie maja wlasnie jakis kurcze slotow na 2,5" zeby mozna bylo wygodnie podpiac i sie nie paletalo wkolo.
 

Camillo02

New member
A kalibrowaliście coś swoje Soniacze ? Bo ja jak siedze i patrze na ustawienia fabryczne to wygląda to nawet, nawet a jak na razie nie znalazłem nic ciekawego w necie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Przełącz telewizor na sygnał analogowy i wyłącz pilotem .
Następnie na pilocie zdalnego sterowania kolejno przyciskaj przyciski : (i+) (5) (vol-) (power-zielony wyłącznik)
Po uruchomieniu telewizora pokaże się menu serwisowe z SELF CHECK

Pamiętaj menu serwisowe na własne ryzyko wchodzisz.
 

beniuasia

Member
Przełącz telewizor na sygnał analogowy i wyłącz pilotem .
Następnie na pilocie zdalnego sterowania kolejno przyciskaj przyciski : (i+) (5) (vol-) (power-zielony wyłącznik)
Po uruchomieniu telewizora pokaże się menu serwisowe z SELF CHECK

Pamiętaj menu serwisowe na własne ryzyko wchodzisz.


A jak poznam opcję z godzinami pracy TV, i jak ją odszyfrować?
 

accu

New member
Bez reklam
A jak poznam opcję z godzinami pracy TV, i jak ją odszyfrować?

Witam uprzejmie,

W SELF CHECK schodzisz na ostatnią dolną linię (rząd) przyciskiem na pilocie zdalnego sterowania-- strzałki w dół i ukaże się np. taki zapis:0055-00046-00039.
Oznacza to , że telewizor pracował 55 godzin , 46 razy był włączany. Trzeciej liczby co oznacza
nie rozszyfrowałem.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry