Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

maciek8791

New member
Witam,

dzisiaj nabyłem 47w805a z media markt.

Pierwsze obserwacje są takie - jest bardzo dobrze :)

Jakość obrazu jest fantastyczna w Full HD, ale co więcej - szokująco dobra w sd oraz w dvb-t z naziemnej. Zaznaczę, że jestem troszkę wybredny. Różnica w stosunku do LG LM620 jest porażająca (tego LG oddaliśmy mimo wszystkich możliwych ustawień obraz był obrzydliwy). Jakość FHD z dekodera turbo N jest kryształowa :) aż się zastanowie nad rozwiązaniem tej umowy z nc+ (podobno dekodery polsatu dają troszkę gorszą jakość).

Także podsumowując szczerze polecam ten TV. Wraz z TV kupiłem i wrzuciłem do koszyka skyfall na bluray - żeby w razie jakiejś lipy odpalić i pokazać żonie, że nie jest taki zły :) tymczasem po włączeniu tvn style, tvn turbo w hd - ten skyfall będzie zwrócony do media bo nie ma co dalej testować, telewizor daje naprawdę bardzo dobrą jakość. Dlaczego w LM gdzie też była matryca LG było tak drastycznie źle - nie mam pojęcia.

pozdrawiam,
Maciej
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Jak dobrze pamiętam tabelę, 800 to modele zaraz po flagowych 900 to w porównaniu z wysokim low-endem LM620 różnica jakości musi być widoczna :)

Gratuluję zakupu, jak możesz, sprawdź, jak wygląda sprawa z czernią - na wprost i pod kątami, z racji IPSa :)
 

halcho

New member
Też myślę o kupnie tego modelu. Napisz jak z czernią, kontrastem. Jaka matryca -matowa czy błyszcząca?Czy to logo pod ekranem świeci cały czas na turkusowo?
 

daro0305

New member
nie zmieniaj nc+ na polsat, ja mam polsat i super dekoder hd i powiem tak, w maju płacę ostatni abonament i przechodzę do nc+, polsat to tragiczna jakość obrazu m.in za sprawą beznadziejnych dekoderów!
 

maciek8791

New member
Też myślę o kupnie tego modelu. Napisz jak z czernią, kontrastem. Jaka matryca -matowa czy błyszcząca?Czy to logo pod ekranem świeci cały czas na turkusowo?

Witam,

matryca jest trochę błyszcząca, nie tak jak jakaś plazma ale owszem - wczoraj wieczorem zwróciłem na to uwagę. To świecące badziewie z napisem sony ma tylko stałe, przygaszone światło jak oglądasz tv i jest to neutralny biały kolor - w ogóle tego nie widać, musiałem iść sprawdzić jaki tam jest kolor po przeczytaniu Twojego posta, także tym się w ogóle nie przejmuj. Czerń moim subiektywnym zdaniem bardzo dobra i nie ma się do czego doczepić, aczkolwiek na pewno też nie jest to czerń z tych wypasionych plazm panasonica które widziałem w sklepach. Co do pytania o kąty to siedząc w różnych częściach pokoju naprawdę nic nie widzę żeby był z tym problem. Natomiast jak stanę z boku tv nieco bliżej to oczywiście już to widać, czerń zaczyna zamieniać się w biel, ale nie ma żadnej możliwości żeby to negatywnie wpłynęło na odbiór akurat u mnie. Na razie widzę same plusy zakupu, bardzo ładny, szczegółowy obraz, błyskiwaczne połączenie z wifi, fajny drugi pilot, czytelne menu, świetne umiejscowienie wejścia usb, wykrycie i pełna obsługa pilotem sony odtwarzacza blu ray samsunga.

Natomiast co mnie dzisiaj zupełnie zaskoczyło ; Ściągnąłem materiał w 3d - chodzi o film "delicious food fight" , to jest demko samsunga na którym ludzie rzucają się jedzeniem. Chciałem zobaczyć jak wygląda 3d no i tutaj wielki zonk, tzn po odpaleniu tego z dysku przenośnego telewizor... WYŁĄCZYŁ SIĘ I ZRESTARTOWAŁ :-? Przy trzeciej próbie wyłączył się tak, że nie dało się go już uruchomić i tylko mi migała na czerwono ta ich boska ramka sony - mówię OK, trzeba będzie się zaraz do sklepu wrócić :) ale po odłączeniu od prądu i ponownym odpaleniu wszystko wstało i jest ok. Ktoś wie co to może być? Może brakuje mi wiedzy i na tym tv nie wolno odtwarzać pewnych materiałów z 3d aktywnego bo matryca jest pasywna? Nic o tym nie słyszałem.

pozdrawiam,
Maciek
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Może brakuje mi wiedzy i na tym tv nie wolno odtwarzać pewnych materiałów z 3d aktywnego bo matryca jest pasywna? Nic o tym nie słyszałem.
A w życiu, materiał źródłowy jest jeden i nie ma ograniczeń, na jakim sprzęcie to odpalasz. Może plik uszkodzony ?
 

horak

New member
Jeśli chodzi o światełko przy logo to można wybrać jeden z trzech kolorów (biały, niebieski i taki różowawy), można też wyłączyć. Wykonanie tego tv, jakość materiałów, ich spasowanie jest na bardzo wysokim poziomie. Sony się postarało. Wyświetlacz to taki półmat.
 
Ostatnia edycja:

HDbodzio

New member
Kupiłeś tv z wbudowanym tunerem sat i zawracasz sobie głowę jakimiś dekoderami? Możliwość obsługi wszystkiego jednym pilotem - bezcenna, dodatkowo zapewnia najlepszą jakość odbioru.
 

maciek8791

New member
Kupiłeś tv z wbudowanym tunerem sat i zawracasz sobie głowę jakimiś dekoderami? Możliwość obsługi wszystkiego jednym pilotem - bezcenna, dodatkowo zapewnia najlepszą jakość odbioru.

Tak tylko nc plus nie ma w ofercie modulow can. Bardzo bym chcial skorzystac z tej opcji.
Jesli chodzi o oferte to dzwonili dzis 69 zl za pakiet z canal pl i hbo w cenie umowa na 12 mcy.
 

HDbodzio

New member
Moduł CI+ do Cyfry kupiłem w październiku zeszłego roku do plazmy 50VT50. Działa super. Bezproblemowe ściąganie listy kanałów, wiele możliwości edycyjnych, szybkie przełączanie, doskonała jakość odbioru. No i ten jeden pilot :) Do tego dysk Seagate 1 TB (3'', z własnym zasilaniem), co załatwia sprawę recordera. To prawda, chwilowo jest problem z nabyciem modułu, ale mają się pojawić - bywają również w ogłoszeniach w sieci. Sam będę potrzebował kolejny gdzieś po wakacjach do tv do salonu (tamten stoi w sypialni) - jakieś 55'' i myślę, że może to będzie Sony 905, ale to zależy, czy wygra z VT60 (nie będzie mu łatwo, bo w zasadzie wolę plazmy). Zobaczymy za kilka miesięcy.
 

spoot

New member
Hej,
Mam prosbe. Moglbys powiedziec cos wiecej o drugim pilocie? Czy oprocz one touch mirroring ma/pozwala na jeszcze cos ciekawego? pointer/sterowanie glosem/etc?
 

D_S

New member
Widziałem dziś w Saturnie. Nie wiem jak kwestie techniczne, obraz etc. ale wizualnie jako przedmiot mocno średni.
 

przemo77

New member
Ja wczoraj stalem sie posiadaczem ww modelu (kupiony w SC za 5699 z 5 letnia gwarancja) i poki co jestem zauroczony. Narazie nie za duzo moge napisac bo nie mam jeszcze w nowym mieszkanku internetu ani sygnalu telewizyjnego, ale po zabawach z menu, hobbitem w 3D HD jest bardzo dobrze. Nierownomiernego podswietlenia nie zaobserwowalem. Jakosc obrazu na ustawieniach standardowych bardzo dobra. 3D pasywne na podobnym poziomie co w LG. Jest IMHO troche takie jakby "plytsze" niz w aktywnych matrycach, ale i tak robi wrazenie, no a ostatecznie 3D to i tak tylko dodatek. Na plus 4 pary okularow, jakosciowo naprawde o 2 klasy wyzej niz w LG oraz pelna 5 letnia gwarancja. Co ciekawe moj ma na tabliczce znamionowej jako data produkcji napisane 04/2013, takze jest to swiezynka prawie prosto z tasmy produkcyjnej. Jutro ide podpisywac umowe na internet i telewizje wiec za pare dni napisze cos wiecej.

Co do kwestii wygladu to na poczatku te nowe serie mi sie nie podobaly, ostatecznie jednak kupilem i powiem tylko ze po ustawieniu w domu robi naprawde wrazenie.

Na minus dla Sony niemoznosc zarejestrowania produktu. Utworzylem konto, potwiedzilem, wpisuje dane i mam komunikt "produktu nie mozna zarejestrowac".
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak u ciebie jest płytsze skoro w lg jest 3d również pasywne i bardzo dobrze z tv "wychodzi" obraz mysle ze lepiej jak w aktywnych systemach tyle ze tam jest nie pelnr full hd i niektórym to przeszkadza...
lolek
 

WojtR

Member
Bez reklam
dobra Panowie może ktoś przetestuje jak sprawuje się NTFS i jak z czytaniem filmów mkv , avi + napisy w specyfikacji niby dlna to łyka ale jak z odtwarzaniem z USB ?
 

WojtR

Member
Bez reklam
a od kiedy Sony czyta mkv i napisy po DLNA :) ? DTS pewnie tez mu jest obcy... ?

raczyłbyś chociaż zobaczyć specyfikację producenta


"Treści DLNA
MPEG1/MPEG2PS/MPEG2TS/AVCHD/MP4Part10/MP4Part2/AVI(XVID)/AVI(MotinJpeg)/MOV/WMV/MKV/WEBM/3GPP/mp3/WMA/LPCM/JPEG/MPO"


z napisami chodzi mi o odczyt z USB


audio

"Dolby®
Dolby® Digital / Dolby® Digital Plus / Dolby® Pulse"
 
Do góry