Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

realpablo

New member
Dzieki baciarek !! ale czy ktos moglby mi pomoc choc troche w ustawieniu normalnego obrazu(kalibracji). chociaz podstawowe parametry, a ja dalej sam dostosuje pomalutku do siebie....z gory dzieki !!! sony 55w807a
 

tomekrus

New member
rozpocząłbym od ustawień eco:
czujnik światła - włączony
tryb oszczędzania energii - wyłączony
wybór sceny - synch - włączony

w przypadku ustawień obrazu najważniejsze wg mnie to:
- jasność - 50 (nie więcej)
- temperatura barw - ciepłe 1
- kontrast - 90?
- motwionflow - płynny? standardowy? - zależnie jak wolisz
- podświetlenie 6
- korekcja czerni - wyłaczone
- zaawansowane zwiększenie kontrastu - małe
- gamma +1 (ewentualnie +2)
- naturalny kolor skóry - włączone
Inne ustawienia - raczej sugerowałbym wyłączenie pozostałych dodatków, ewentualnie ustawienie na małe/niskie
Z profilami kolorów też nie pomogę bo po pierwsze to indywidualna kwestia każdego egzemplarza a po drugie wg mnie bez odpowiednich przyrządów więcej można zepsuć niż zyskać.
 
Ostatnia edycja:

realpablo

New member
wielkie dzieki tomek, ale napisz mi jak wejsc w te ustawienia eco bo nie moge ich znalezc, nie wiem czy z nerwow czy poprostu jestem takim laikiem....
 

baciarek

New member
home--> Ustawienia systemu

Ja akurat eco mam włączone na słaby a czujnik mam wyłączony. Ale to sobie potestujesz. Obie opcje wpływają na podświetlenie.
 

tomekrus

New member
home--> Ustawienia systemu

Ja akurat eco mam włączone na słaby a czujnik mam wyłączony. Ale to sobie potestujesz. Obie opcje wpływają na podświetlenie.

dokładnie tak, wg mnie "wybór sceny - synch" trzeba mieć po prostu włączone i tyle.
Natomiast dalej możesz sobie regulować kombinacją czujnik światła/oszczędzanie energii w zależności od preferencji
 

realpablo

New member
witam, po uzytkowaniu tzn. ustawianiu i samodzielnym "kalibrowaniu" przez 3 dni (znalazlem wkoncu ustawienia na jakims angielskim forum) obraz wyglada w miare dobrze. na programach HD super a na zwyklych zalezy od programu. Czerni nie udalo mi sie jednak znaczaco poprawic choc trzeba sie do tego przyzwyczaic w tym telewizorze. Mam jednak malutki problem i tu prosze o pomoc....krawedzie sa postrzepione, czy mozna to jakos poprawic? i jeszce jedno, w scenach gdzie sa kratki lub paski blisko siebie plynie przez nie taka fala to sie chyba nazywa efekt "mory" czy cos takiego. bardzo prosze o pomoc, mozna cos tym zrobic...sonyw807a.....z gory dziekuje !!!
 

oloko

New member
witam, po uzytkowaniu tzn. ustawianiu i samodzielnym "kalibrowaniu" przez 3 dni (znalazlem wkoncu ustawienia na jakims angielskim forum) obraz wyglada w miare dobrze. na programach HD super a na zwyklych zalezy od programu. Czerni nie udalo mi sie jednak znaczaco poprawic choc trzeba sie do tego przyzwyczaic w tym telewizorze. Mam jednak malutki problem i tu prosze o pomoc....krawedzie sa postrzepione, czy mozna to jakos poprawic? i jeszce jedno, w scenach gdzie sa kratki lub paski blisko siebie plynie przez nie taka fala to sie chyba nazywa efekt "mory" czy cos takiego. bardzo prosze o pomoc, mozna cos tym zrobic...sonyw807a.....z gory dziekuje !!!

Może podzieliłbyś się linkiem do tego forum gdzie znalazłeś te ustawienia? Z góry dzięki.


Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD
 
Ostatnia edycja:

armitageIII

New member
Nowa aktualizacja nie usunęła błędu przy włączeniu przewijania filmów z pendrive`a - zwieszanie się filmów w formacie AVI.

Pisałem w tym temacie do SONY. Odpowiedzieli, że pierwszy raz słyszą o takim zdarzeniu i na pewno nie jest to wada fabryczna. Namawiają abym wysłać tv do naprawy. To jest kpina.
Sprawdzałem kilka tych tv w sklepie i każdy miał ten sam problem przy przewijaniu. A SONY nie wie o tym problemie - ŚCIEMNIAJĄ - OSZUŚCI.
 

realpablo

New member
czesc oloko !!, nie wiem czy to sa najlepsze ustawienia, ale dzialaja w miare dobrze. napewno jakis parametr bedziesz musial minimalnie poprawic ale to zalezy od upodoban. jakbys ustawil cos lepiej to napisz co zmieniles, a teraz link
AVForums
 

damianzwfe

New member
witam, chciałem skonsultować z wami pewien problem.
Otóż jestem posiadaczem modelu 42w805a.
problem polega na tym, iż w momencie odtwarzania filmów z pendrive, zdarza się że w momencie zmiany scen w filmie obraz potrafi się dziwnie przyciemnić , jakby zwiększał się kontrast i za chwilę znów powrócić do poprzedniego stanu.
Dokładniej: czerń w tym modelu wiadomo jest nie do końca czarna tylko lekko jakby granatowa. Chwilami jednak , w niektórych scenach obraz staje się bardzo ciemny, i czarny pasek na górze i dole ekranu jakby zmieniał jasność co chyba nie powinno mieć miejsca? Dzieje się to zazwyczaj kiedy w scenach nie ma zbyt wiele jasnego obrazu, a sceny są ciemne.
dodam , że czujnik światła mam wyłączony, jak i oszczędzanie energii jeśli to ma jakiś wpływ. Film odtwarzany na laptopie wygląda normalnie, nie ma skoków jasności, kontrastu w obrazie.

Pytanie czy według was jest to wada matrycy którą można reklamować ?
dzięki za odpowiedź
 

tomekrus

New member
witam, chciałem skonsultować z wami pewien problem.
Otóż jestem posiadaczem modelu 42w805a.
problem polega na tym, iż w momencie odtwarzania filmów z pendrive, zdarza się że w momencie zmiany scen w filmie obraz potrafi się dziwnie przyciemnić , jakby zwiększał się kontrast i za chwilę znów powrócić do poprzedniego stanu.
Dokładniej: czerń w tym modelu wiadomo jest nie do końca czarna tylko lekko jakby granatowa. Chwilami jednak , w niektórych scenach obraz staje się bardzo ciemny, i czarny pasek na górze i dole ekranu jakby zmieniał jasność co chyba nie powinno mieć miejsca? Dzieje się to zazwyczaj kiedy w scenach nie ma zbyt wiele jasnego obrazu, a sceny są ciemne.
dodam , że czujnik światła mam wyłączony, jak i oszczędzanie energii jeśli to ma jakiś wpływ. Film odtwarzany na laptopie wygląda normalnie, nie ma skoków jasności, kontrastu w obrazie.

Pytanie czy według was jest to wada matrycy którą można reklamować ?
dzięki za odpowiedź

może wyłącz "zaawansowane zwiększenie kontrastu"?
 

bobo-1

New member
Witam
Mam podpięty tuner sat do hdmi1 i po pewnym czasie (raz prędzej raz później) przycisk HOME na pilocie nie reaguje. Można wejść w ustawienia ale dopiero jak wcisnę i-manual a następnie HOME. Zauważyłem, że brak reakcji na przycisk HOME jest dopiero wtedy jak w podpiętych urządzeniach pojawi się jakby dodatkowe urządzenie "ctrl-tuner" .
Czy to normalne??
Dlaczego wyskakuje to dodatkowe urządzenie z nazwą "ctrl-tuner"?
To trochę dziwne, że nie mogę uruchomić menu aplikacji i ustawień bezpośrednio z guzika HOME, tylko przez dziwną kombinację
 

Sebek74

New member
Spotkal sie ktos z takim komunikatem w odtwarzanym pliku mkv, jak "nieobslugiwana zawartosc". Film odtwarza, sciezki dzwiekowe moge zmieniac ale ciagle swieci sie ten irytujacy komunikat i nijak nie moge wylaczyc. Film od psig.multi.1080p

Po długich poszukiwaniach znalazłem odpowiedź dlaczego jest wyświetlane "nieobslugiwana zawartosc". Chodzi o zastosowany profil dla kodowania ścieżki video AVC. Wg specyfikacji na rok 2013 maksymalny poziom dla HighProfile to 4.2.
Poczytaj więcej na Serviio • View topic - [Readme] Sony Bravia series , także sekcję FAQ; jest tu mowa jak policzyć zastosowany profil. Sony ignoruje de facto zapisany w nagłówku ścieżki wideo profil (bo można go zmienić w kontenerze MKV np. przy pomocy tsMuxer co kompletnie nic nie daje) ale sam sobie liczy i jeżeli przekracza dopuszczalny poziom @4.2 to wypisuje komunikat (którego nie da się usunąć), nawet gdy film odtwarzany jest poprawnie. Kluczowa jest liczba ramek referencyjnych użytych przez kodek (liczbę tą można sprawdzić za pomocą Media Info). Jeśli użyto np. 5, to dla FHD mamy ze wzoru na MaxDpbMbs = 1920*1080*5/256 = 40500, co przekracza max 34816 dla HP@L4.2 i komunikat się pojawi. Bez rekodowania sygnału wideo tego nie da się zmienić.
Browar dla tego kto powie jak usunąć komunikat.
Ciekawostka: wg specyfikacji Sony na 2014 max profil to 4.0. Ciekawe jak oni chcą odtwarzać materiały 4k...
Jeszcze jedno info, opracowałem jak wyświetlić w 100% przypadków napisy do MKV po DLNA. Jeśli kogoś zainteresuje, proszę pisać.
 
Ostatnia edycja:

fitoro

New member
a jak mam odszukać tą regulację podświetlenia edge led...jak wyczytałem w wątku to jedni to mają w ustawieniach a inni nie...chciałem dać na standard ale nie znajdę
 
Do góry