Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

marcelg22

New member
chciałbym zakupić ten TV i mam pytanie krótkie. w sklepie podpiołem pendive z filmami i nie czytał mi filmów o rozszerzeniu D2ts. oraz miałem kilka filmów kręconych lustrzanką w formacie MOV i o dziwo niektóre z nich czyta niektóre nie. czym to może być spowodowane???
 

SDman

Banned
chciałbym zakupić ten TV i mam pytanie krótkie. w sklepie podpiołem pendive z filmami i nie czytał mi filmów o rozszerzeniu D2ts. oraz miałem kilka filmów kręconych lustrzanką w formacie MOV i o dziwo niektóre z nich czyta niektóre nie. czym to może być spowodowane???

Witam,
jakiś dziwny format "D2ts" spokojnie czyta M2TS.

Pozdr.
 

marcelg22

New member
Sorki Masz rację chodziło mi o m2ts. w sklepie nie czyta możliwe ze brak aktualizacji?????

efekt był taki że widział plik odpalał go nie wywalał błędu tylko stało na 0:00 i nie leciał film dalej.
 

ptaszeczek

New member
Chodzi mi po głowie 805a ceny robią się dość dobre (3699 z ratami 20 x0%)..mam pokoj 18 m oglądam z 3-3,5 na wprost ..42 czy 47 cali czy 47 nie będzie za duży

Myślicie że ceny będą jeszcze schodzić w dół?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Sorki Masz rację chodziło mi o m2ts. w sklepie nie czyta możliwe ze brak aktualizacji?????

efekt był taki że widział plik odpalał go nie wywalał błędu tylko stało na 0:00 i nie leciał film dalej.

Witam,
ten model sprawdzałem w sierpniu -wrześniu 2013 więc chyba nie o soft chodzi.
Pobierz sobie poprawny m2ts.

pobieranie

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Ivanez

New member
Chodzi mi po głowie 805a ceny robią się dość dobre (3699 z ratami 20 x0%)..mam pokoj 18 m oglądam z 3-3,5 na wprost ..42 czy 47 cali czy 47 nie będzie za duży

Myślicie że ceny będą jeszcze schodzić w dół?

Patent z kartonem jest dobry jak masz wątpliwości ale ja z tej odległości brałbym 47 a nawet 50 jak by był :)
 

Zimny_

New member
Nieźle wykombinowaliście z tym kartonem:) Tylko ten pomysł ma też pewne minusy. Sam karton, albo wyłączony telewizor może i raczej będzie wydawał się duży i pewnie za duży. Wielkość 47" robi wrażenie. Głównie wielkość telewizora zależy od rozdzielczości jaką się projektuje. Czyli np. przy SD będziemy czuli się komfortowo oglądając na mniejszym odbiorniku. Przy HD ilość szczegółów jest już znacznie wyższa, potrzeba większego odbiornika na tę samą odległość. Także stawiając statyczny, szary karton, możesz nie przekonać swojej Kobiety o potrzebie większego modelu. Przechodziłem przez to. Dopiero w trakcie oglądania materiału HD została przyznana mi racja... Więc podejmujesz nie małe ryzyko.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Chodzi mi po głowie 805a ceny robią się dość dobre (3699 z ratami 20 x0%)..mam pokoj 18 m oglądam z 3-3,5 na wprost ..42 czy 47 cali czy 47 nie będzie za duży

Myślicie że ceny będą jeszcze schodzić w dół?

Zaczekaj chwilę i kup nowy model SONY 50W829. Jest prawie tej samej wielkości co 47W805 a ma znacznie lepszy obraz jeśli chodzi o czerń i kontrast. Test jest już w sieci. Pobiera znacznie mniej prądu oraz ma i tuner satelitarny.

Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Zaczekaj chwilę i kup nowy model SONY 50W829. Jest prawie tej samej wielkości co 47W805 a ma znacznie lepszy obraz jeśli chodzi o czerń i kontrast. Test jest już w sieci. Pobiera znacznie mniej prądu oraz ma i tuner satelitarny.

Pozdrawiam

Witam,
niepokoi jedynie z
Sony KDL-50W829 review | TV Reviews

Wady
Bardziej zaawansowane zdalnie byłoby miło

Niektóre bardzo rzadkie strzyżenie w jasnych odcieni skóry

Okazjonalne inne kwestie tła z 3d i przesłuchów
Tłumaczenie google.

Pozdr.
 

Zimny_

New member
Wady dosyć niepokojące, ale jak określił je autor testu - szukane na siłę. Ciekawie określił nadzieję na wyższe modele:
"Patrząc na opisy wyższej klasy telewizorów Sony w 2014 roku, które wyposażone są w technologię X-tendencję Dynamic Range, wiemy, Sony jest w stanie zapewnić jeszcze bardziej olśniewające zakres dynamiczny, jeśli jesteś gotów zapłacić dodatkowo za to."
Biorąc pod uwagę cenę, W8 może być najpopularniejszym modelem wśród Sony 2014.
 

ptaszeczek

New member
Zaczynałem z TV do 2500 i mam zarezerwowaną Plasmę 42st60 czekam na info kiedy będzie...a 47w805 to dodatkowe kombinacje w wolnym czasie:) które chodzą mi po głowie. Zależy mi tylko na obrazie ostrym płynnym obrazie. Niestety 42st60 na żywo nie widziałem i opieram się na opiniach tego forum. Sony widziałem na żywo i robi na mnie wrażenie, oczywiście materiał HD Sony. Ale stoją w sklepie obok siebie 42 i 47 efekt wow:) wywołuje u mnie 47.

42st6o cena 2600 wymiar 99cm
42w 805 cena 2900 wymiar 95cm
47w 805 cena 3700 wymiar 108 poprawione:)
eh:sad:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Trochę dodałeś;) .
Sony KDL-47W805A ---> wymiar 108,3 cm .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Zimny_

New member
1008 cm to trochę przesada jak na taką odległość;) A tak poważnie, to z 47" będziesz bardzo zadowolony. 42" moim zdaniem to trochę za mało.
 

prezy

New member
Bez reklam
Może głupie pytanie...a dla dziecka odległość 3-3,5 nie za mało?

Nie dla dzieciaka spokojne może zostać 2,5 m. Ta era telewizorów z naszego dzieciństwa już dawno minęła. Zawsze rodzice mówili: odejdź od Tv, jesteś za blisko :)
Ważne aby Brzdąc nie siedział zbyt długo przed Tv
 

ptaszeczek

New member
Jak myślicie cena 47w805 (obecnie 3699 + 150 zł 5lat gwarancji taką mam ofertę z Sony Center) po wprowadzeniu (50w829 obecnie 4200PLN) będzie schodzić w dół?. Warto się jeszcze wstrzymać z kupnem?
 

dadley

New member
Witam, proszę o pomoc w kwestii podłączenia do tv anteny satelitarnej. Czy ktoś z tu obecnych próbował może bo jak na razie moje próby skończyły się na niczym.Dodam że antena z konwenterami była podłączona do NC+ i działała bez problemu, natomiast po podpięciu kabla do tv i w menu wybraniu opcji wyszukiwania pokazuje że nie odnaleziono anteny. Ustawienia mam na bez Diseq i wyszukanie ogólne.Może trzeba ustawić wartość pasma bo ja tam nic nie przestawiałem. Proszę o pomoc pilnie
 
Do góry