Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

HaHiro

New member
Mam problem, podczas oglądania programów HD wyskakują dziwne piksele, poniżej link jak to wygląda.

WRZUTA - TV problem

Czy jest to wina TV czy sieci kablowej? (Vectra dekoder motorola) Podczas oglądania filmów HD nic z takich rzeczy sie nie dzieje.

Czy komuś udało się skonfigurować dekoder Vectry (motorola) aby mógł być obsługiwany przez pilot Sonego?
 

mystaloba

New member
Niby mam ten sam model w805 ale nie mam takich opcji jak :
Dynamiczna kontrola LED: brak
Automat. ograniczanie światła: wył.


Zamiast Automat. ograniczanie światła mam Automat. ograniczanie jasności. Wytłumaczy mi ktoś czemu.
 

SDman

Banned
Mam problem, podczas oglądania programów HD wyskakują dziwne piksele, poniżej link jak to wygląda.

WRZUTA - TV problem

Czy jest to wina TV czy sieci kablowej? (Vectra dekoder motorola) Podczas oglądania filmów HD nic z takich rzeczy sie nie dzieje.

Czy komuś udało się skonfigurować dekoder Vectry (motorola) aby mógł być obsługiwany przez pilot Sonego?

Witam,
sieci kablowej na niektórych kanałach tak się zdarza u mnie powiedzmy 1-2 sek co 2 -3 dni.
Czyli prawie wcale .

Pozdr
 

tomekrus

New member
a jakie preferujecie ustawienia eco?
ja mam:
czujnik światła: wł
wybór sceny - synch: wł
oszczędzanie energii: wył
 

Misiejk

New member
Klawiatury nie podłączysz żadnej, jedynie aplikacja TvSideView. Myszki działają niektóre, z tego, co kojarzę logitechy powinny się sprawdzić.
 

fghjkop

New member
Witam, jestem użytkownikiem 55 calowej wersji tego TV i jestem juz 3 tyg bardzo zadowolony po drobnych korektach. Co prawda przy oglądaniu meczy gdy się skupić widać banding, niestety. Jednak jakość obrazu na NC+ rekompensuje ta wadę. Brak cloudingu czy ciemnych/jasnych narożników, choć do czarnego można się przyczepić - mógłby być ciemniejszy.
To tyle tytułem wstępu. Napisałem bo mam pewien problem z połączeniem TV z nexusem 4 i Samsungiem Galaxy s3 mini. Nexus ma NFC ale po zbliżeniu do pilota wyszukuje jedynie nowy tag, podobnie jest z kopia lustrzana ekranu - nie wyszukuje urządzeń. Gdyby ktoś mógł pomoc byłbym wdzięczny, może jakąś aplikacja albo w ustawieniach cos zmienić?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam, jestem użytkownikiem 55 calowej wersji tego TV i jestem juz 3 tyg bardzo zadowolony po drobnych korektach. Co prawda przy oglądaniu meczy gdy się skupić widać banding, niestety. Jednak jakość obrazu na NC+ rekompensuje ta wadę. Brak cloudingu czy ciemnych/jasnych narożników, choć do czarnego można się przyczepić - mógłby być ciemniejszy.
To tyle tytułem wstępu. Napisałem bo mam pewien problem z połączeniem TV z nexusem 4 i Samsungiem Galaxy s3 mini. Nexus ma NFC ale po zbliżeniu do pilota wyszukuje jedynie nowy tag, podobnie jest z kopia lustrzana ekranu - nie wyszukuje urządzeń. Gdyby ktoś mógł pomoc byłbym wdzięczny, może jakąś aplikacja albo w ustawieniach cos zmienić?

Witam uprzejmie,

Bo "lubi" urządzenia firmy Sony .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SDman

Banned
...mam pewien problem z połączeniem TV z nexusem 4 i Samsungiem Galaxy s3 mini. Nexus ma NFC ale po zbliżeniu do pilota wyszukuje jedynie nowy tag, podobnie jest z kopia lustrzana ekranu - nie wyszukuje urządzeń. Gdyby ktoś mógł pomoc byłbym wdzięczny, może jakąś aplikacja albo w ustawieniach cos zmienić?

Witam,
to SONYYY możesz kupić smartfona od Sony i będzie git.
Za to nie lubię Sony.

Pozdr.
 

SDman

Banned
jak myślicie cena tego tv spadnie jeszcze tuż przed wprowadzeniem nowego modelu czy nie? jak to się odbywa?

Witam,
to jak ze wszystkim trzeba mieć trochę szczęścia, inaczej wróżenie z fusów.
Dla przykładu; pod koniec sierpnia ur. Samsunga 46F8000 mogłem mieć za 5100
obecnie za 4999 i mogą to być sztuki zwrotki itd itp.

Pozdr.
 

arturroo123

New member
Witam
Ja testuję od kilku dni i moje uwagi, jako laika nie znawcy tematu.
jeśli ktoś ma podobne uwagi prosiłbym, o odpowiedź bo nie wiem czy mój tak ma czy każdy model

co jest trochę wnerwiające:

1. czarny nie jest czarny, jak się patrzy na wprost ekranu, do przyjęcia, ale jak z boku wpada mocno w granat.

2. przy słabym materiale, nie HD , strzępi krawędzie obrazu i cienkie linie, pomaga wyłączenie "realizmy" ale widać trochę nadal.

3. Po dłuższym wyłączeniu tv, nie pamięta gdzie skończył odczyt filmy z pena dysku, itp

4. po włożeniu pena dysku itp. nie odczytuje go z automatu (chyba że się mylę)

5. jak jest dużo plików AVCHD np:z kamerki nie odtwarza ich po kolei. tylko trzeba wchodzić do katalogu głównego i klikać następny.(chyba że się mylę)

nie czyta VOB

NA PLUS

Obraz przy materiale full HD rozwalił mnie kompletnie, wysoka ostrość, ładne kolory, na twarzy aktora widać każdy włosek.

w miarę szybkie meny, nic się nie zawiesza.

dobry dźwięk.

youtube działa, jak dla mnie OK

skaluje szybko i ładnie.

WNIOSEK-GDYBY NIE TA CZERŃ ZOSTAWIŁBYM GO ZA SZCZEGÓŁOWOŚĆ OBRAZU A TAK ZASTANAWIAM SIĘ NAD WYMIANĄ NAD PANASEM 50ET.

pozdrawiam
 

SDman

Banned
WNIOSEK-GDYBY NIE TA CZERŃ ZOSTAWIŁBYM GO ZA SZCZEGÓŁOWOŚĆ OBRAZU A TAK ZASTANAWIAM SIĘ NAD WYMIANĄ NAD PANASEM 50ET.

pozdrawiam

Witam,
moim zdaniem niczego nie polepszysz sobie 50ET po za 50".
Z ciekawości czy można zalogować się do serwisu Ipla -od 2 lat to robią, ciekawe ?

Pozdr.
 

fghjkop

New member
Witam,
to SONYYY możesz kupić smartfona od Sony i będzie git.
Za to nie lubię Sony.

Pozdr.

Za odpowiedzi tego typu dziękuje. Sprawa tej łączności jest naprawdę dziwna, ponieważ telefon widzi TV i w aplikacji YouTube można bez problemu wrzucić obraz z telefonu na ekran telewizora. Gdzieś w internecie znalazłem przykład łączenia W805 z samsungiem GS4 ale nie można tego sposobu wykorzystać do nexusa. Gdyby ktoś miał jakies rozwiązanie proszę pisać.
Dodać mogę ze sterowanie za pomocą TV sideview sprawdza się dobrze.
 

SDman

Banned
Za odpowiedzi tego typu dziękuje. Sprawa tej łączności jest naprawdę dziwna, ponieważ telefon widzi TV i w aplikacji YouTube można bez problemu wrzucić obraz z telefonu na ekran telewizora. Gdzieś w internecie znalazłem przykład łączenia W805 z samsungiem GS4 ale nie można tego sposobu wykorzystać do nexusa. Gdyby ktoś miał jakies rozwiązanie proszę pisać.
Dodać mogę ze sterowanie za pomocą TV sideview sprawdza się dobrze.

Witam,
to raczej nie odpowiedź, a przestroga dla Tych co chcą nabyć Sony i cieszyć się połączeniem dowolnego smartfona. Po to jest właśnie forum.

Pozdrawiam i powodzenia aby dało się połaczyć
 

fghjkop

New member
Kupując ten TV zdawalem sobie sprawę, że łączność nie jest mocną jego strona ale jeżeli można w jakiś sposób to zrobić to chcę spróbować. Gdybym znalazł rozwiązanie dam tu znać, może ktoś zrobił juz odpowiednią aplikacje.
 

arturroo123

New member
Drodzy koledzy
Ma tv 805 od kilku dni, wszystko jest oki, tylko jak patrzę lekko z boku to matryca jest granatowa trzeba naprawdę prosto usiąść przed tv, żeby było w miarę czarno, trochę mnie to drażni.

mam jeszcze czas na wymianę na inny model i tak się zastanawiałem nad panasem l50et60e, czy tam czerń będzie lepsza? patrząc lekko z boku? i czy wogóle czerń jest lepsza w tym tv.

pozdrawiam

mam jeszcze jedno pytanie, czy w tym tv można aby wyświetlały się filmiki z pena karty itp jeden po drugim automatycznie, bo w samsungu tak mam.
 
Ostatnia edycja:

pasek

New member
arturroo z dobrymi kątami to chyba tylko plazma. Miałem to samo jak 2 lata temu kupiłem sony ex720. na początku nerwica mnie brała jak czarny robił sie pod lekkim kątem jasno szary. Na pewno nie zamieniaj na panasa et60.
 
Ostatnia edycja:
Do góry