Sony 46z5500 Czy 46x4500

sonix

New member
Teraz kiedy złoty pl zaczyna sie umacniać to i ceny zaczną spadać na korzyść kupującego , więc może warto sie zastanowić który z tych dwóch modeli kupic czy 46Z5500 a może starszy 46X4500:hmm:
 

sonix

New member
Pomieszczenie około 16 m2 odległośc od ekranu okolo 3,7 do 3,8 m ogladanie w dzień jak i w nocy , chcę oglądać filmy , sport i blu ray i naturalnie nie męczyc się przy tym oglądaniu.:)
 

olakoma

New member
dylemat

Oto jest pytanie. Oba LCD 46 " kosztują po około 9000 PLN. I sam się mocno głowię co tu wybrać:confused: ? Przepiękną obudowę i najlepszą do niedawna elektronikę LED RBG (w/g niektórych "najlepszy LCD") x 4500 czy klasyczne LCD z 200 Hz + BE3. Oczywiście dysponując kwotą około 17000 PLN można zaczekać na 46 x5500, który będzie posiadał i LED RGB i 200 Hz i BE 3. Ale czy warto przepłacać. Może jakiś ekspert pomoże obiektywnie rozwikłać tę zagadkę ? Który LCD będzie lepszy w odbiorze SD i HD
 

sonix

New member
@olakoma
Z5500 koszt około 7,5 tysia
X4500 koszt około 9,5 tysia
Nowy model X5500 ma mieć ponoc białe ledy ten X4500 ma trzy kolorowe i juz nie wiadomo co bedzie lepsze , ale czytalem na innym forum bardzo pochlebne na rzecz 46 Z 5500 bardzo dobra czerń , bardzo dobre spojrzenie pod kątem i to duzym nie ma poświaty szarości.
I takie są to dylematy przy wyborze a czekać z zakpuem już dość czekania , czytałem jeszcze że z USB filmy ida ale tylko z kamery sony zrobione , ot i dylematów jest wiecej ale ogólnie 46 Z 5500 ma więcej plusów jak poprzedni jego model a i jeszcze oszczędność zurzycia energii a to także ważne i dodatkowy wyłacznik z boku obudowy także jest i w ten sposób możemy calkowicie wyłaczyć ten model Z 5500.:hmm: Oto jest pytanie który.
 
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
Re Sonix

Sonix

Widzę, że decyzja podjęta i wchodzisz w Z 5500. Cieszę się, że masz rozterki podobne do moich. Nie wykluczam, że także kupię Z-etkę, ale przed decyzją lubię przeanalizować wszystkie opcje. W końcu TV kupuję na kilka lat i nie mam zamiaru po transakcji mieć żal do siebie samego. :(
W Centrum Sony rozmawiałem z wydaje się kompetentnym sprzedawcą, który skłaniał się ku tezie, że seria X to lepsze LCD niż najnowsze Z (chodziło mi głównie o skalowanie SD, bo ten sygnał głównie oglądam). Ale Kiki napisał mi, że seria X jest głównie do HD, i lepiej poradzi sobie z sygnałem SD nowa seria W (BE3). Więc mam mętlik. Na szczęście jadę jutro na urlop i decyzję o zakupie podejmę we wrześniu. Czekam jeszcze na te Sharpy LED co to będzie za cudo i na twoje odczucia po zakupie
 

sonix

New member
@olakoma
Ja w dalszym ciagu jestem w rrozterce , jestem za seria X 4500 :eek:k: ale cena jest jeszcze troche zaporowa , dzisiaj Z 5500 to 7500 tysia ale za miesiac bedzie juz raczej 6,5 tysia a X 4500 tak jakos zatrzymał sie na 9,5 tysia , nawet w nrd cena trzyma sie 2,300 euro chociaz wczoraj w Berlinskim MM nie dla idiotow byla cena 2,800 euro wiec mysle ze za kilka dni bedzie cena w nrd w sklepach internetowych stala jakies 2 tys euro a do tego dojdzie wzmocnienie zlotóki co takze moze obnizyc koszt zakupu za Odrą i jeszcze tak mysle ze jak wyjdzie model X 5500 to takze powinno wpłynac na spadek ceny za Odrą , wiec moze poczekam jeszcze kilka dni i zobacze jak to sie rozwinie a byc moze skusze sie na zakup za Odra gdyby te wszystkie warunki wspomniane jakos sie poskładały było by miło tak za 7tysi w przeliczeniu dokonac zakupu za Odra takiego X 4500 w dobrej cenie.
Dlatego może warto kilka dni jeszcze poczekac .:hmm:
 

Sych

New member
Ceny na pewno jeszcze spadną, to jest kwestia czasu. Niedługo wchodzi model X5500, więc ceny starszej wersji również spadną. Ale kiedy to będzie...? Na pewno jak wejdzie nowy model, przez jakiś czas będzie bardzo drogi. Przy różnicy ok 2 tys między Z a X chyba jednak wziąłbym Z. Jakby taka różnica (albo niedużo wyższa) była między Z5500 a X5500, wziąłbym X. Na pewno oglądanie filmów HD na X jest lepsze, tylko tańszym kosztem można mieć też bardzo dobry tv. Ja mam W4500 i jestem z niego bardzo zadowolony, a jest starszy i słabszy niż kmodele wymieniane powyżej....
 

sonix

New member
@Sych
Właśnie tak sobie mysle że z tymi modelami jest jak przy poprzednich jeszcze kineskopowych , kiedy wszedł model sonego z dwoma tunerami 100Hz z podgladem bez podłaczania drugiego żródła wersja Q75 ogladanie takiego tv było super i nie było duzej róznicy przy ogladaniu u kolegi z taką samą przekątną 32 cali a on miał tylko 100 Hz bez tych wszystkich bajerow i nie było wielkij różnicy a przynajmniej okiem ogladającego nie było widać różnicy i teraz ten sam dylemat między modelem Z czy też W nie wspomnę o modelu X , moj znajomy także ma serie W 46 calową i jest bardzo zadowolony , a przy HD obrazie nie zauważamy już różnicy jak jest między poszczególnymi modelami , ciekawe tylko jak by tak postawiać koło siebie modele W , Z , i model X , czy byłoby widać różnice w ogladanym obrazie .
te nowe modele mają ważny plus a tak przynajmniej mi się wydaje , zużywają o wiele mniej prądu zamiast 270 wat około 160 wat a to już sporo???? Chyba że się myle:hmm:
 

Ares78

New member
Tak zużywają sporo mniej energii elektrycznej, wystarczy zobaczyć zestawienie w4500 i w5500 25% mniej? Co do rozterek ja nigdy nie kupiłbym x4500 czy x5500 tylko do sygnału SD! Telewzory aż się proszą o to żeby dać blu ray i porządną platformę cyfrową wtedy dopiero można cieszyć się mozłiwościami. Jeżeli ktoś się nastawia na SD to w5500 dużo tańszy a przy okazji furtka jakby właściciel zdecydował się na pójście chociażby w blu ray.
 

sonix

New member
W wresji 46 Z 5500 podaja że zużycie jest 166 wat w domu a w sklepie ponad 250 wat i niem o co tu idzie ze zuzyciem w sklepie wieksze w domu mniejsze.
 

Sych

New member
Coś mi się wydaje, że chodzi min o ustawienia. W sklepie masz wszystko wyżyłowane na maxa (wszytko to co potrzeba). W domu nie korzystasz z takich ustawień, bo byś sobie oczy wypalił. Obraz jest bardziej stonowany itd. Przecież to ten sam LCD, w sklepie nie wkładają bardziej żrących prąd podzespołów.
 

ravaillez

New member
Sych dobrze Ci się wydaje to jest wartość praktycznie maxymalna, podświetlenie, kolory żywe etc. Fajne jeśli chce się człowiek pochwalić, że ma fajny telewizor albo właśnie do sklepu gdzie ma przykuwać oko, w domu tak się nie da oglądać i tu podany jest pobór dla średniej wartości, dla przykładu na trybie kinowym będzie jeszcze mniej.
 
Ostatnia edycja:

sonix

New member
Sych napisał:
Coś mi się wydaje, że chodzi min o ustawienia. W sklepie masz wszystko wyżyłowane na maxa (wszytko to co potrzeba). W domu nie korzystasz z takich ustawień, bo byś sobie oczy wypalił. Obraz jest bardziej stonowany itd. Przecież to ten sam LCD, w sklepie nie wkładają bardziej żrących prąd podzespołów.

Jednym słowem żadna redukcja zużycia poboru energi ( w stosunku do poprzednich modeli ):???: nie nastąpiła
 

sonix

New member
fr3 napisał:
Błąd. Średnio pobór jest mniejszy o około 20 do 40 W.
:hmm: Tak rzeczywiscie pobór duzo się nie zmniejszył oto dane
A miało byc lepiej

:cool:
Dane ogólne
Kolor
Czarny
Pobór mocy w trybie czuwania (W)
Mniej niż 0,19
Pobór mocy (w sklepie) (W)
241:grin:
Pobór mocy (w domu) (W)
166:eek:
Waga z podstawą (kg)
25,3
Waga bez podstawy (kg)
21,9
 

mr.magoo

New member
niezbyt Cie rozumiem czemu nie ma żadnej różnicy w poborze prądu skoro stare serie miały około 280W a nowe 170W dla mnie różnica jest. Może chodzi Ci o te pobory w sklepie ale jak to już zostało wspomniane w sklepie masz na max ustawienia zrobione i raczej w domu tego nie zrobisz, często ludzie piszą, że włączają jedną dwie funkcje zależnie od danego programu w telewizji. Jeśli bardzo zależy Ci na poborze prądu to jest jeszcze WE5W który jest nastawiony na oszczędność. Kiki poradził jak dodatkowo zmniejszyć prądożernośc jak coś :)
 
Do góry