Sony 46X2000 vs Sharp XD1 - starcie gigantów - exlusive

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
ifa2006_xd1_vs_x2000.jpg


Specjalnie dla was pierwsze starcie gigantów topowy model Sony'ego 46X2000 w konfrontacji z Sharp'em 46XD1. Oba panele FullHD.

Gdy Sony zadebiutował na rynku mało kto myślał, że tak szybko zostanie zdeklasowany, bo tak trzeba to nazwać. Jedyne czym dorównuje nowemu Sharp'owi to ilość wyświetlanych szczegółów. Nasycenie koloru, czerń, kąty to miejsca gdzie Sharp rozpycha się łokciami. Kolory są dużo cieplejsze, oczywiście jeżeli ktoś lubi zimne barwy może za pomocą pilota szybko dostosować obraz do własnych preferencji.

Kąt przy którym Sony zaczyna tracić kolor jest mniejszy niż u Sharpa jednak w porównaniu z plazmą oba ekrany mają jeszcze coś do dopracowania.

Porównanie odbywało się na sygnale HD.
 

Dara

New member
Dobrze to ujołeś ar2 walka gigantów, jeżeli miałbym przyjemność dokonywania wyboru zakupu takich TV to raczej skłanaił bym się w strone Sharp'a ale Sony też jest godnym konkurentem w tej klasie, ale osobiście wolałbym poczekać i kupić JVC LT-46Z70 lub LT-46DZ7.
Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie wiem jak JVC wypadnie, ponieważ nie miałem możliwości porównać z pozostałymi,

warto zauważyć, że ta część sezonu RTV będzie wyjątkowo interesująca w wielkości 46", mianowicie: będąca na rynku Bravia i nadchodzące, AQUOS, Samsung i JVC.
 

Dara

New member
Tak również to zauważyłem będzie bogato jeżeli chodzi o 46', ale coś mi mówi że za pare lat ekran o przekątnej 42' będzie uznawany za standart tak jak słynne 21' i właśnie model o przekątnej 46,50,60 itp. będą wyznaczały nowe kierunki i standarty.
Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To raczej na pewno, potem 3D, a może jeszcze dożyjemy telewizorów holograficznych

EOT
 

RS4

New member
re:

Powiem tak, to zdjęcie to oszustwo, nie ma aż takiej różnicy, wszystko zależy od ustawień, a czerń w SONY jest niestety nie do pobicia przez Sharpa.

RS4
 

RS4

New member
ar2 napisał:
ifa2006_xd1_vs_x2000.jpg


Specjalnie dla was pierwsze starcie gigantów topowy model Sony'ego 46X2000 w konfrontacji z Sharp'em 46XD1. Oba panele FullHD.

Gdy Sony zadebiutował na rynku mało kto myślał, że tak szybko zostanie zdeklasowany, bo tak trzeba to nazwać. Jedyne czym dorównuje nowemu Sharp'owi to ilość wyświetlanych szczegółów. Nasycenie koloru, czerń, kąty to miejsca gdzie Sharp rozpycha się łokciami. Kolory są dużo cieplejsze, oczywiście jeżeli ktoś lubi zimne barwy może za pomocą pilota szybko dostosować obraz do własnych preferencji.

Kąt przy którym Sony zaczyna tracić kolor jest mniejszy niż u Sharpa jednak w porównaniu z plazmą oba ekrany mają jeszcze coś do dopracowania.

Porównanie odbywało się na sygnale HD.
No sorry ar2, nie masz racji, to zdjęcie znalazłeś w inernecie i ty nie testowałeś tego więc nie przepisuj niesprawdzonych rzeczy.
Nie chce mi się opisywać ja testowałem oba te telewizory, niestety nie jednocześnie ale o tym mozna poczytaj na innym forum.
RS4
 

avokado14

New member
do ar2

już czytałem wczoraj gdzieś na necie, że wynaleźli taką technologię, i pierwsze telewizory holograficzne ( obraz 3D bez żadnych gadżetów typu okulary czerwono-niebieskie ) mają pojawić się za 3 lata.
 

mobor

Banned
A ja od siebie tylko dodam ze na tym zdjeciu TV SONY ma znacznie GORSZĄ pozycję startową ponieważ patrzymy na niego pdo zupełnie innym kątem niż na SHARPA który stoi niemal na wprost.

Jesli juz porownujemy TV robimy fotki z przodu oraz z boków ale pod TYM SAMYM kątem
 

helper

New member
RS4 napisał:
Powiem tak, to zdjęcie to oszustwo, nie ma aż takiej różnicy, wszystko zależy od ustawień, a czerń w SONY jest niestety nie do pobicia przez Sharpa.

RS4

Cześć,

RS4, skoro nie sprawdzałeś obu modeli w bezpośredniej konfrontacji, to twierdzenie, że Sony ma czerń nie do pobicia jest oczywiście Twoją mocno subiektywną opinią.
Na pewno te dwa telewizory różnią dwie rzeczy: Sharp oparty jest na matrycy 8G (Sony 7G) oraz jest ZDECYDOWANIE atrakcyjniejszy cenowo.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
RS4 napisał:
No sorry ar2, nie masz racji, to zdjęcie znalazłeś w inernecie i ty nie testowałeś tego więc nie przepisuj niesprawdzonych rzeczy.
Nie chce mi się opisywać ja testowałem oba te telewizory, niestety nie jednocześnie ale o tym mozna poczytaj na innym forum.
RS4

Kolego RS4, takiej paranoi to dawno nie słyszałem, możesz powiedzieć na jakiej podstawie oskarżasz mnie o jakieś kłamstwa? Zastanów się nad tym co tutaj piszesz bo to świadczy tylko i wyłącznie o TOBIE.

Wracając do tematu. TESTOWAŁEM OSOBIŚCIE te ekrany dnia 3 września w Berlinie, a zdjęcia zrobiłem około godziny 12:30, nie tylko ja miałem przyjemność sprawdzić te telewizory ale także inni ludzie, którzy mogą to potwierdzić ponieważ też tam byli.

Do dyspozycji były piloty, jedyne czego nie dało się tam zmienić to sygnału, jedynym dostępnym był sygnał HD. Mało tego, nie tylko porównałem go z Sony X2000 ale także z 42" plazmą Panasonic'a która stała z drugiej strony.

Nigdzie nie napisałem iż jestem jakiegoś rodzaju wyrocznią, na sygnale na którym miałem możliwość regulowania obu odbiorników i w tamtych warunkach Sony grał słabiej od Sharpa i tyle

Zdjęcie nie ma przedstawiać faktycznej różnicy czerni a jedynie fakt, iż rzeczywiście testowałem te telewizory i w tym samym czasie miały dokładnie to samo na ekranie.

Dla udowodnienia dołączam oryginał zdjęcia i dodatkowe przedstawiające Sharp'a i Panasonic'a.

KLIK

KLIK

P.S. nie mam pojęcia po co ktoś pisze takie bzdury jak RS4
 

johanek

New member
Bez urazy ale zdjęcie na wstępie nie jest uczciwie zrobione. Osobiście nie wierzę że różnica będzie taka jak na zdjęciu. Sam fakt sposobu prezentacji tych trzech modeli sugeruje że test był ewidentnie pod Sharpa, dam uciąć rękę że testujący celowo pozmieniał parametry...itd
PS. Dlaczego Twoje zdjęcia nie zawierają informacji EXIF?
 

Razgriz

New member
Sony i Panas na starcie są na tych zdjęciach spalone bo są z tyłu (a ogniskował aparat bliżej), i mają większy kąt przez co kolory i czerń są słabsze - nie masz zdjęć z frontu tych telewizorów ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ale to nie jest żaden fototest, tylko dowód właśnie dla kogoś takiego jak RS4, który mówi, że zdjęcia ściągane są z sieci i pokazywane jako własne.
 

JaCkyLL

New member
ar2 ... doskonale rozumiem Twoje intencje ( chyba nie wszyscy złapali ze to nie jest fototest, ze to nie ocena dwoch paneli na podst zrobionych przez Ciebie zdjec )

nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale wydaje mi sie ze "przeciwnicy" dla sharpa specjalnie zostali w ten sposob dobrani by pokazac jak sie ma mocna konkurencja w lcd dla sharpa czyli sony ( w tym frmacie z podobnymi parametrami ) oraz jak nowe technologie zastosowane w sharpie pozwalają wyswietlic obraz a szczegolnie barwy ( i tu porownanie z plasmą panasonica bo plasma chyba caly czas potrafi lepiej radzic sobie z barwami - szczegolnie czarnym :) )

pewnie i tak zanim ktokolwiek kupi ktorykolwiek z tych tv i tak obejrzy je sam. wydaje mi sie ze ar2 przedstawil swoją opinie i chyba wolno mu. mial mozliwosc, porownal, zrobil zdjecia na dowod ze je widzial bo gdyby nie bylo zdjec pewnie znakomita wiekszosc nie wierzyłaby ze wogole je testowal :)

czolem - jack
 

szymonunion

New member
Witam,

pisalem niedawno w 2 watkach na tym forum, ze bylem w niedziele m.in. w MM Gorczewska i tam stoja obok siebie Sharp LC-46XD1E i Sony 46X2000. Na wszystkich zreszta plazmach i LCD obok lecial National Geographic HD. Jednakze albo Sony bylo nieustawione albo COS (?), ale Sharp bil na glowe (!!!) tego Sony. Roznice widoczne golym okiem z kazdej odleglosci. Kolory nie takie, czern nie taka, itd itp...


Pozdrawiam,
PS. Stalem tak z 15 minut - milo sie ogladalo - nawet mam zdjecia - podczepie jak przerzuce.
 

Marecky

New member
"...Jednakze albo Sony bylo nieustawione albo COS (?)..."

Pewnie tak. Na tym forum juz nie raz o tym bylo mowione, ze niektorzy sprzedawcy gorsze modele ustawiaja tak zeby niezle swiecily, obok lepszy tv ale rozstrojony i wiekszosc przecietnych ciemnogrodzkich mieszkancow kupi ten ktory lepiej swiecil w sklepie. Wtedy sprzedawca pozbywa sie tv, ktorego ogolnie ciezko sprzedac lub ktory mu od dawna zalegal

Wiem, ze akurat do XD1E i X2000 nie ma co porownywac w takiej skali tej sytuacji, ale dopuki oba nie beda ustawiane do najlepszego swiecenia przez NIEstronnicza osobe i podlaczone do tego samego zrodla sygnalu i ustawione wtedy obok siebie, nie dowiemy sie ktory nam bardziej odpowiada.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ja miałem piloty i nie udało mi się ustawić X2000 żeby zaświecił jak XD1
 

AreckiW

New member
a jak wypadło porównanie z Panasonikiem ?

ar2, jak wypadło porównanie z Panasonikiem (chyba 42PX600 jeśli dobrze widzę). Porównaj:
- ostrość
- ostrość w ruchu
- nasycenie i jakość kolorów
- kontrast
- poziom czerni.
Napisz też, czy w pomieszczeniu było widno, dzienne oświetlenie, czy sztuczne.
Do czego były podłączone? jakimi kablami, co tam leciało, w jakiej rozdzielczości?
Dzięki
Pozdrowienia
AreckiW
 

blaz

New member
Sony VS Sharp

Miałem okazje sobie pooglądać obydwa te modele 46X vs 46XD oraz 40X vs 42XD
to fakt w 46" Sharp ma napewo lepszą troszke czerń niż Sony ale obarz biorąc wszystkie parametry pod uwage Sony wygląda lepiej tzn nauralniejsze kolory bardziej wygładzony obraz ogólnie sprawiał milsze wrazenie.
a co 40x vs 42xd no to tu niestety Sony już we wszystkich parametrach wygląda lepiej
Ale największą w moim subiektywnym wrażeiu niesodzianką było to że najlepszym z tych wszystkich modeli był w obydwu wielkościach KDL-40 i 46 W2000
i co wy na to??:confused:
 
Do góry