SONY 46WE5B - Clouding ???

futurree

Member
WITAM,

Zakupiłem w/w model. Czy można nazwać to dużym cloudingiem ???









Trochę mnie to wkurza za tą kasę. Zwracać ? Zainwestować w Z5500 - czy ten model też boryka się z tym zjawiskiem ?

POZDRAWIAM.
 

senior45

New member
oddac natychmiast.Model Z5500 kosztuje tyle samo a zuzywa tylko 40 wat wiecej i jest pozbawiony cloudingu i nie jest takim grubasem.Tez chciaem ten model ale Z ma o wiele lepszy panel i obraz w HD.
 

futurree

Member
Motion Flow 100 vs 200 Hz

WITAM,

Testuje od 5dni ten LCD. SD żyletka. Co do materiałów DVD to zależy od strumienia danych, jeśli słaby widać przy szybkich scenach że MF się nie wyrabia. Odnośnie sportu HD rewelacja w SD gorzej czasem MF 100Hz za bardzo upłynnia lub nie nadąża, są lekkie przyspieszenia lub przeskoki zwolnienia.

Pytanie do Was. Jestem fanem sportu, czy zauważalna jest lepsza płynność Motion Flow 200Hz w z5500 ?
W sklepie oglądałem sport i nie widziałem różnicy pomiędzy MF 100 a 200Hz ale to był materiał w HD.


POZDRAWIAM.
 

senior45

New member
jest i to widoczna.Kiki obecnie promuje Sharpa LE700 ze zle dzialajacym 100 Hz i pewnie zaraz ci napisze zebys go kupil.

tutaj darmowy test a nie jakies wyciaganie kasy za testy na tutjeszym forum

http://h d tvpolska.com/lofiversion/index.php/t16459.html

Proponuje rowniez czasopisma fachowe jak audiovision gdzie 200 hz modelu Z zostalo uznane jako jedynie poprawnie dzialajace w porownaniu z innymi modelami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wydawało mi się że jesteś inteligentny i nie dasz się zagonić w tryby marketingu. "król jest goły" - a Ty jak mantrę klepiesz że ma szaty.
Jedynie nie zarażony marketingiem futurree - sam zauważył że nie widzi.
Ja robiłem test i na specjalistycznym teście też nie ma różnic.
Powstała tylko w wyobraźni Twojej i systemu marketingu. A Ty ściemniasz jeszcze że widać wyraźnie - fu........
 

senior45

New member
w domu robiles sprzetem kupionym na hali? Kiki ty jestes genialny.Trzeba pozamykac wszystkie fachowe firmy zajmujace sie testami przy pomocy profesjonalnego sprzetu.Wez sie czlowieku nie osmieszaj i przestan naciagac ludzi.To ze masz prowizje od sprzedanych telewizorow nie oznacza ze mozesz tu pisac herezje i wyciagac kase od ludzi za jakies kalibracje i mierne tesciki za ktore rzadasz jeszcze pieniedzy.Od tego to ja mam gazety i wlasne oczy.
 

futurree

Member
SONY Centre - MF 100 vs 200Hz.

WITAM,

Mając zgryza co dalej z tym 46EW5B udałem się do Sony Centre. Wziąłem dwie płyty DVD testowe:

- benchmark TVBlink,
- demo THX filmów G.Lucasa (materiał dość słabej jakości, z dużą ilością dynamicznych scen za to dźwięk poezja).

Miły pan z Sony Centre odpalił mi te materiały jednocześnie na 46w5500 i 46z5500. Powiem szczerze to co zaobserwowałem w/g swoich oczów:
- oba panele ustawione zostały na nastawy fabryczne, tryb sklepu,
- wyłączony MF podczas dema THX, na obu widać było brak płynności podczas szybkich scen,
- średni MF podczas dema THX, na w5500 czasem lekkie zacięcia płynności, na z5500 płynność taka jak mi odpowiada,
- maksymalny MF podczas dema THX, na w5500 płynność akcji taka jaka powinna być, na z5500 obraz dynamicznych scen aż za płynny, widać że elektronika coś jakby dodatkowo do tego ruchu dodawała ( odczucie jakbym oglądał grę 3D ),
- dalej tryb THEATRE na obu LCD, jak dla mnie obrazy bardzo podobne, choć na z5500 jakby głębsza paleta kolorów w/g pana z Sony Centre, ja tego osobiście nie widziałem, choć czerń bardziej na korzyść z5500,
- MF maksymalny i test TVBlink, biała pozioma linia poruszająca się w pionie potem w poziomie, ja nie zaobserwowałem żadnych różnić na obu LCD, nawet wszyscy Panowie z Sony Center zainteresowali się tym testem (dwóch stwierdziło brak różnić w płynności a pozostałych dwóch głosowało na korzyść MF 200Hz),
- MF maksymalny i kilka filmików z TVBlink różnej jakości, ogólnie jeśli materiał jest słaby, mały strumień cudów nie ma obraz nie za specjalny, jeśli materiał w HD poezja na obu,
- MF wyłączony, wyłączona redukcja zakłóceń - Pan z Sony Centre odpalił BR film z B.Willisem, obraz na obu poezja choć w szybkich scenach brak było płynności, po ustawieniu MF maksymalny na w5500 i średni na z5500 to jest to co najbardziej nas zadowoliło,
- na koniec podświetlenie w5500 i z5500 choć w warunkach sklepowych, rogi lekko świecą jak się patrzy pod różnymi kątami, na wprost niezauważalne, po powrocie do domu stwierdziłem patrząc też na wprost i przy oświetleniu że jest lepiej niż te w sklepie.


Po tej wycieczce mogę powiedzieć - SPRZĘT ZOSTAJE :)


POZDRAWIAM.


P.S. To są moje osobiste dygresje, proszę o nie atakowanie mnie :) WESOŁYCH ŚWIĄT.
 
Ostatnia edycja:
Do góry