Sony 46HX820 Samsung 46D8000 czy Sharp 46le830

paddy1000

New member
ja mam dom wolnostojacy odleglosc to okolo 3 metrow mam starego lcd sony kdl 40s 4000 czas na zmiane na cos nowego wiec prosze o porade ktory z tych 3 modeli oczekiwania jakie super obraz podlaczona cyfra plus nie zalezy mi na super dodatkach nie wiadomo jakich lecz na obrazie ... pozatym cenowo te 3 modele wychodza podobnie wiec ktory...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak dla mnie to za mało danych.
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ?
wolisz obraz ostry czy łagodny ?
matryca błyszcząca czy matowa? preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
czy ważne jest wifi ?
czy będziesz korzystać z widgetów ?
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?
ma mieć 3D ? ma mieć slot na karty SD ?
ma mieć tuner DVB-S ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

MARAS

New member
Podłączając się pod pytanie.

odległość od ekranu ? 2,5-3m
jak słońce świeci w pokoju ? okno za TV z prawej strony
Jak duży jest pokój ? 20 m
jaki masz obecnie telewizor? Samsung 46 A656
jakie programy najczęściej oglądasz? HD (NG,Discovery,Planet A.)z dekodera "n " sport bardzo sporadycznie
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? bez światła
wolisz obraz ostry czy łagodny ? ostry
matryca błyszcząca czy matowa? preferowana wielkość telewizora? błyszcząca ale niekoniecznie
preferowana marka ? bez znaczenia
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ? dekoder "n" ,blu ray3D
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost
czy ważne jest wifi ? nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? nie
ma mieć 3D ? ma mieć slot na karty SD ? TAK/niekoniecznie
ma mieć tuner DVB-S ? niekoniecznie
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ? tylko z dekodera "n"
ile programów HD ? kilkanaście
ma stać czy wisieć ? wisiec
jaka klasa cenowa ? około 6500
 

pepe176

New member
Ja w sobotę nabyłam Sony 46HX820 i jestem pod olbrzymim wrażeniem kolory plastyczne, miękkie, kontrast wspaniały, świetny filtr na szybie, rewelacyjny design, wiele fajnych funkcji. Przesiadłem się z 5 letniego Sharpa LCD i nie mogę wyjść z podziwu od 48 godzin. Tak szczerze to ja nie wiem ile można szukać czerni i znajdywać ją tylko w plaźmie - u mnie jest jak smoła !!!!
Polecam każdemu. Paddy 1000 jakbyś miał jakieś pytania mailuj
pozdr.
 

MARAS

New member
Ja już byłem na 99% przekonany do tego TV ale w sklepie przy modelu wystawowym zauważyłem,że szyba w dolnym prawym narożniku zaczyna się odklejać.Sprzedawca powiedział,że ten TV wisi 2 miesiące.Przeleciałem szybko po forach i znalazłem kilka wpisów o odklejających się w narożnikach szybach.I znowu pytanie czy jednak nie lepiej wziąć model w zasadzie ten sam tylko bez szyby Gorilla i mieć jeszcze prawie tysiaka w kieszeni? Patrząc w sklepie na te dwa modele powiem szczerze,że różnicy w obrazie to nie widziałem.No ale warunki oświetleniowe w sklepie do najlepszych nie należą.Pytanie do użytkowników czy zauważyliście w/w problem?
 
Ostatnia edycja:

martensiak

New member
Panowie i jaki padl wybor? Bo powiem ze mam dylemat... nabylem Sony 46nx720 (podoba mi sie jakosc obrazu itd) ale po 3 m-ch zauwazylem po prawej stronie szare plamki od gory w dol w rownej odleglosci tak mniej wiecej do 3/4 ekranu, zalezy jaki kolor byl wyswietlany. Na czarnym i ciemnym tle nie bylo ich widac ale oczywiscie TV pojechal do serwisu gdzie czy nie potrafili czy za drogo bylo wiec wrocil do Sony na odzysk co sie da a ja otrzymalem mozliwosc wziecia nowego. Wybralem wiec wyzszy model 46HX820 (a co tam skusze sie na Reality-PRO i 200HZ). Dzisiaj odbieram TV i na dzien dobry nie rog ale z boku na wysokosci przyciskow odklejona szyba na ok 5cm dlugosci i oczywiscie widac na obrazie bo daje cien. W nastepnym tygodniu jade do sklepu osobiscie wybrac i sprawdzic ale tak sie zastanawiam czy nie lepiej wybrac innego producenta. Co prawda Samsung 46D8000 z wygladu mi sie nie podoba ale tu nie tylko o wyglad, chodzi glownie o obraz (dodatki mniejsze znaczenie) a czytalem b.dobre opinie. Chociaz z testami to wiadomo czasami jak jest. Chcialbym pozostac przy Sony ale sie zastanawiam czy nie bedzie takiej niespodzianki pozniej, po np. paru m-ch uzytkowania.
Pozdrawiam
 

martensiak

New member
a moze mam pechozola do TV :D bo jeszcze wczesniej zamowilem 46nx710 starszy model i DHL go zgubilo gdzies... chociaz moze to nie pechozol bo kupilem w zamian nowszy 46nx720 ;) i dostalem jeszcze do tego blue-ray'a i podstawe z glosnikami od Sony

jak czytam forum to pozostaje 46HX820 ale jak to jest z tym odklejaniem... sporadyczne przypadki? niech ktos mnie oswieci
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
witam ja mysle ze to sporadyczne przypadki w saturnie w wawie widialem tez odklejajaca sie matryce w plazmie vt 30 wiec ja mysle ze raz na jakis czas kazda plazma czy lcd moze cos takiego sie przytrafic
Lolek
 
Do góry