Sony 46 EX 500 czy 40 HX 700

Antek84

New member
Zastanawiam się nad dwoma modelami mianowicie Sony 46 EX 500 lub Sony 40 HX 700 ten drugi teoretycznie lepszy praktycznie nie miałem możliwości go widzieć na żywo_Odległość od ekranu kolo 3,3 m i co byście radzili mniejszy a lepszy czy trochę gorszy a większy.
 

Ares78

New member
A jaki zamierzasz podawać sygnał do odbiornika? Generalnie w takiej sytuacji jeśli nie jesteś bardzo wymagającym użytkownikiem zdecydowanie lepiej wziąć większy telewizor tym bardziej, że ex500 jest konstrukcją udaną i posiada praktycznie wszystko to co niezbędne do komfortowego oglądania.
 
Ostatnia edycja:

Antek84

New member
Sygnał będzie cyfrowy polsat, kanały sportowe w hd, filmy z kompa i ps3 oglądam tez sd. Czyli powiadasz że na ex 500 też są żywe ładne kolory i obraz jest ostry widziałem go trochę ale jak poszedłem drugi raz to już go nie był a HX nie miałem okazji zobaczyć jak ta szyba wygląda. A ktoś możne miał taki sam dylemat?
 

Ares78

New member
Sygnał będzie cyfrowy polsat, kanały sportowe w hd, filmy z kompa i ps3 oglądam tez sd. Czyli powiadasz że na ex 500 też są żywe ładne kolory i obraz jest ostry widziałem go trochę ale jak poszedłem drugi raz to już go nie był a HX nie miałem okazji zobaczyć jak ta szyba wygląda. A ktoś możne miał taki sam dylemat?

Nie oszukujmy się HX700 zagra lepiej, ale dla przeciętnego użytkownika bardziej wymierną korzyścią do takiej odległości i podawanego sygnału będzie większa przekątna. Druga sprawa to przy matrycy półmatowej nie trzeba tak się pilnować z odpowiednim ustawieniem telewizora względem np. okien.
 

kokm

New member
Ja miałem podobny dylemat, tyle że wybierałem pomiędzy 40EX500 a 40HX700. Porównywałem te telewizorki w salonie Sony Center i wybrałem HX700 ze względu na zdecydowanie lepszą czerń (deep black panel robi swoje). Też obawiałem się tej szyby, ale po 10 dniach użytkowania mogę stwierdzić że ta szyba zupełnie nie przeszkadza nawet w słoneczny dzień, a czerń jest naprawdę super. Polecam!
 

Antek84

New member
Ja miałem podobny dylemat, tyle że wybierałem pomiędzy 40EX500 a 40HX700. Porównywałem te telewizorki w salonie Sony Center i wybrałem HX700 ze względu na zdecydowanie lepszą czerń (deep black panel robi swoje). Też obawiałem się tej szyby, ale po 10 dniach użytkowania mogę stwierdzić że ta szyba zupełnie nie przeszkadza nawet w słoneczny dzień, a czerń jest naprawdę super. Polecam!

Piszecie o czerni a jak inne aspekty obrazu, który lepiej ma wyraźniejszy obraz wnioskuje żę deep black panel powoduje ze kolory są lepsze na hx.
 
Do góry