Sony 43W755C - dlaczego (nie)warto kupić. Recenzja użytkownika

vanishHD

New member
Po kilkutygodniowej analizie rynku i moich potrzeb zakupiłem Sony 43W755C. Dlaczego wybrałem ten model?

1. Matryca VA, ponieważ oglądam TV po zmroku,
2. Matryca 100Hz, bo często oglądam sport,
3. Android, dlatego że posiada KODI, a filmy i seriale oglądam równie często jak sport.

Opinie i spostrzeżenia dotyczą egzemplarza z najnowszym oprogramowaniem dostępnym w okresie mojego użytkowania.

PLUSY

+ solidna metalowa ramka i stopka
+ szybka aktualizacja firmware
+ dosyć szybkie uruchamianie
+ łatwa konfiguracja ustawień
+ czytelne menu
+ czytelny pilot
+ piękny obraz
+ możliwości kalibracji obrazu
+ niewielka degradacja kolorów pod kątem
+ płynne działanie Ipli, Kodi itp.
+ szybki odczyt wideo z USB
+ bardzo dobre wyświetlanie wideo z komputera na TV przez Wi-Fi
+ prędkość działania Androida
+ duży zasięg pilota
+ dobry dźwięk z wyraźnym basem


MINUSY

- brak zaznaczonego w instrukcji złącza na zasilanie; może to głupie ale go szukałem
- tandetny (w porównaniu do TV) i zbyt duży pilot na górze w pudełku, gdzie łatwo go uszkodzić przecinając taśmę nożykiem
- brzydki wygląd aplikacji np. Ipla
- zbyć cienka ramka, co skutkuje odciskami palców na matrycy
- powolna edycja listy kanałów
- minimalnie ciemne narożniki oraz dół matrycy (kto o tym nie wie nie zauważy)
- po wpisaniu numeru oglądanego kanału powinno przenieść na 2 listę (analog/cyfra)
- brak możliwości zaprogramowania dwóch list cyfrowych (DVB-T/C)
- nie można włączyć TV numerem kanału tylko przyciskiem on/off
- zanik głosu podczas włączania EPG
- przy wyłączaniu obraz znika, a głos na kilka sekund zostaje
- brak listy kanałów (tylko EPG)
- "gorące powietrze" wkoło zawodnika na zbliżeniu (kanały SD)
- zasilacz na zewnątrz
- niepoprawna współpraca z modułem CAM (Multimedia)
- niestabilne prędkości internetu Wi-Fi

TV oddałem z powodu sumy minusów.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
+ piękny obraz
+ możliwości kalibracji obrazu
+ niewielka degradacja kolorów pod kątem


TV oddałem z powodu sumy minusów.

Kurcze , zawsze myślałem i tak wybierałem swoje telewizory, że najważniejszy jest obraz. Mógł mi się nie podobać pilot, uklad gniazd , podstawa itd. Ale jak tv wyświetlał obraz , który był dla mnie najlepszy to własnie ten kupowałem ( oczywiście w relacji jakość vs mozliwości finansowe) .
Oczywiście to Twoja decyzja i najwazniejsze a aby to kupujący był zadowolony ale tak czy inaczej dziwne.
 

vanishHD

New member
Przedstawiłem jak najbardziej szczegółową recenzję, aby każdy kto chce kupić ten TV miał świadomość jakie posiada on cechy.

Oddałem, bo w 70-80% włączeń zamiast kanału cyfrowego dostawałem błąd "kanał zakodowany, sprawdź moduł CAM" oraz internet chodził raz dobrze, a raz 0,2Mbps podczas gdy na smartfonie miałem ok. 20Mbps.

Co mi z ładnego obrazu jak mnie na maksa wkurzał ten odbiornik?
 

NoWayJose

New member
Przedstawiłem jak najbardziej szczegółową recenzję, aby każdy kto chce kupić ten TV miał świadomość jakie posiada on cechy.

Oddałem, bo w 70-80% włączeń zamiast kanału cyfrowego dostawałem błąd "kanał zakodowany, sprawdź moduł CAM" oraz internet chodził raz dobrze, a raz 0,2Mbps podczas gdy na smartfonie miałem ok. 20Mbps.

Co mi z ładnego obrazu jak mnie na maksa wkurzał ten odbiornik?

Musiałeś mieć jakąś wadliwą sztukę, albo bardzo słaby sygnał wifi (ewentualnie dużo sieci wkoło i spory szum)
U mnie wifi na 5GHz chodzi bez zarzutów, jak skonfigurowany rok temu tak do tej pory chodzi idealnie i nie było problemów z prędkością (łącze 120Mb)
CAM od CP też nie ma problemów, czasem jedynie przy starcie, gdy odbiornik zostanie wyłączony na Youtube czy Kodi, potrafi zaświecić na 2-3 sekundy info że kanał kodowany, ale po chwili łapie uprawnienia.

Co do niektórych zarzutów, typu szybka lista kanałów (a raczej jej brak) albo organizacja kanałów po swojemu, to przyznaję rację - mogliby nad tym popracować.
Ale i tak moim zdaniem TV wart swoich pieniędzy.
 

Damaranus

New member
Idąc tym tropem i sposobem myślenia, wiele telewizorów ma listę wad dużo większą niż zalet, jednak pamiętajmy, że to co dla jednych jest wadą, inni nawet jej nie dostrzegą. To co znów jest zaletą, przez sporo klientów nigdy nie zostanie wykorzystane. W755C nie jest pozbawiony wad, sam posiadam 50tkę, ale patrząc na tą listę nie sposób zauważyć, że Twoja opinia jest opinią użytkownika, dla którego te wszystkie elementy mają ogromne znaczenie (pytanie czy niezbyt przesadne). Gdybym miał się odnieść do samego telewizora to owszem, podświetlenie matrycy na dole i w rogach leży, ale nigdy nie zwracałem na to uwagi podczas korzystania, chyba że z jakiś powodów znalazłem się blisko telewizora. Wiem o tym od chwili zakupu że ten model tak ma, tak samo jak 4 plamy świecące jaśniej na środku matrycy. Czy są widoczne? W nocy przy testowym czarnym obrazie. Nic więcej. Porażką jest faktycznie zasilacz oraz gniazdo zasilania. Krótki kabel między TV a zasilaczem powoduje że ułożenie zasilacza jest trudne, a i sam telewizor nie przewiduje opcji jego mocowania, np. gdybyśmy zdecydowali się na podwieszenie. Gniazdo jest dosyć luźne, co dla osób które często korzystają z ramienia i nie zadbają o mocowanie kabla np. opaskami, może się skoczyć jego wysunięciem. Co do cienkich ramek... nie rozumiem w czym problem? Telewizor ruszam tylko gdy sprzątam a i dostępne uchwyty pozwalają na ruch telewizorem bez dotykania ramki czy matrycy, wystarczy przyłożyć dłoń np. z tyłu. Co do wyglądu aplikacji no cóż, wchodzimy w drobiazgi na które niewiele mamy wpływ.

Na pewno sposób prezentacji wad i zalet przypadnie komuś do gustu, nie mniej jeśli ktoś kupuje telewizor, stawia i korzysta okazjonalnie czy też całymi dniami, nawet nie zwróci uwagi na pewne niedociągnięcia, które w zasadzie są WADAMI każdego telewizora, bo tak samo jak SONY być może robi duże piloty (duże?) to inny producent zrobi za szeroki, a inny za mały.

W755 uważam że jest bardzo dobrym a zarazem tanim telewizorem, w którym możliwości FHD zostały naprawdę dobrze wykorzystane i ani gracz, ani kibic, ani fan seriali i filmów nie będzie zawiedziony wyborem.
 

NoWayJose

New member
Porażką jest faktycznie zasilacz oraz gniazdo zasilania. Krótki kabel między TV a zasilaczem powoduje że ułożenie zasilacza jest trudne, a i sam telewizor nie przewiduje opcji jego mocowania, np. gdybyśmy zdecydowali się na podwieszenie. Gniazdo jest dosyć luźne, co dla osób które często korzystają z ramienia i nie zadbają o mocowanie kabla np. opaskami, może się skoczyć jego wysunięciem.

A ten problem rozwiązałem zmieniając kabel zasilający na dłuższy (akurat miałem od starego Philipsa) a sam zasilacz taśmą montażową przykleiłem do pleców telewizowa, podobnie jak HDD (używam go tylko do nagrań i time shift)
 

vanishHD

New member
Kluczowe minusy decydujące o zwrocie towaru opisałem w poście nr 3. Co do wifi to router znajduje się ok. 10 m od telewizora.

Być może sztuka wadliwa, ale miałem serdecznie dosyć tego TV i nie ryzykowałem z kolejnym egzemplarzem.

Starałem się opisać wszystkie wady i zalety, aby potencjalny nabywca wiedział na co się decyduje.

Przy okazji zachęcam każdego kto ma ochotę do wnikliwej analizy i opisania swojego TV, bo forum jest po to, aby ułatwić wybór czytelnikom, a nie ma nic cenniejszego niż testy samych konsumentów, a nie promotorów marek.
 
Do góry