Sony 43 cale

wojtemo

New member
Witajcie, potrzebuje pomocy w wyborze nowego TV. Wertuje różne fora od trzech dni i decyzji nie ma, a potrzebna jest góra na sobotę :D

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4m x 4m (poddasze)

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? będzie stał.

6. Jak słońce świeci w pokoju? Bez znaczenia

7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL-40W605b

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Niski input lag, matrycę 100hz

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? sygnał HD z dekodera mediabox NC+

10. Jakie urządzenia? PS4

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok.5-6 dziennie

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, Film

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Będę korzystał z programów takich jak Player.pl, TVP Vod, youtube itp.

15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak

16. Preferencje co do marki? Powiedzmy, że brak, ale z Sony byłem i jestem zadowolony.

17. Preferencje co do wielkości? 43" lub więcej

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba płynność ruchu, strach przed bad pixelem :D

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2,500-3,000

21. Czy telewizor ma mieć 3D - Może mieć, nie musi.

Szukałem czegoś z tegorocznych modeli Sony na 43'' z serii WD75, ale nie wiem jaki szatan tam wcisnął matrycę 50hz, no chyba że jest to jakaś nowa technologia o której nie mam pojęcia.
Z modeli 2015 znalazłem KDL-43w809c i 43W755c, nie wiem czy rozsądnie jest na dzień dzisiejszy sięgać po modele z zeszłego roku, ale jak napisałem wyżej nie odpowiada mi matryca 50hz w modelach 2016 FHD, bo 4k nie biorę pod uwagę. Zabijać za Sony się nie zamierzam, więc chętnie się przyjrzę innym markom jeśli ktoś je tutaj podrzuci. Dziękuje za przeczytanie i odpowiedzi ;)
 

wojtemo

New member
Dzięki Mateo, chętnie posłucham ;) Dziś wybieram się oglądać 809c, ciekawi mnie czy jeszcze produkują, czy są to jakieś ostatnie odpady.
 

wojtemo

New member
Ja zamówiłem dziś sony kdl-43w755c z 2015. Jak poczekasz (pewnie do wtorku) to będę mógł się wypowiedzieć co i jak.

A mogę Cię jeszcze zapytać gdzie zamówiłeś? Przed chwilą byłem w EURO i nie mają ani Twojego modelu, ani 809c w żadnej wersji.
Szukam czegoś z niski input lagiem i matrycą 100hz FHD, okazuje się że jest to wyzwanie :(
 

mateo767

New member
Na alledrogo ;-) sklep internetowy satysfakcja.
Mieli chyba najwięcej sztuk (10).
Do euro dzwoniłem do centrali. W większości sklepów mają jedną sztukę czyli powystawową lub ciągle na wystawie. Jedynie w Myszkowie mają dwie sztuki więc jedna powinna być w magazynie.
W niektórych sklepach RTV były jakieś zapasy w Poznaniu i coś chyba w Białymstoku. Sprawdzałem MediaExpert, komputronik, euro, neonet. Większość sprawdzisz przez internet.
Jeśli chodzi o 809c to jest ich chyba jeszcze mniej.
Produkować to tego nie produkują bo wciskają ograbione z wejść HDMI i Androida roczniki 2016.
 

wojtemo

New member
Jest 805c, faktycznie cena wysoka, ale jak nie znajdę nic konkretnego 100hz i niski input to padnie właśnie na niego, dalej czekam na propozyje jak coś :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co opisałeś sprawdź :
- Philips 49PUS6561
- TCL 50S7806
- TCL 58S7806
- Philips 43PUS6501
To są modele 4K i 100 Hz.
Jeśli zakup na więcej niż na 3 lata - to powinieneś brać tylko 4K.
Bo telewizor nie odtworzy filmów w super jakości w nowych technologiach.
Tym bardziej że mieścisz się w klasach cenowych.
 

wojtemo

New member
Dzięki, ale już kupiłem tego 43w805c, jestem mega zadowolony, android działa jak należy, wbrew temu co się pisze. Obraz jest świetny, chociaż muszę popracować nad ustawieniami. 36ms laga jest nieuchwytne dla ludzkiego oka ani palca. Wątpię żeby był sens kupować TV 4k, skoro ani materiałów ani sygnału brak w naszym kraju, właściwie to HD woła o pomstę do nieba a gdzie tam do 4k jeszcze. Niepokoi mnie tylko taki cień od dolnej ramki, zdaje się być naturalny, nie przeszkadza, ale dziwne to jest.
 
Do góry