Sony 42 cale z matrycą VA

rafalt2

New member
Witam! prosze o informacje które telewizory Sony w rozmiarze 42 cali mają matrycę VA? Chciałbym kupic model z taka matryca a już gubię sie w informacjach znalezionych w internecie:)I jeżeli jest to mozliwe to prosze tez o informacje jaką mają te matryce częstotliwość 50 czy 100?
Pytałem o to Sony ale otrzymałem taka wiadomość która nic mi nie wyjasniła :)
W nawiązaniu do korespondencji informuję, iż prawie wszystke modele z 2014 roku mają matryce VA. Dokładnych informacji jednak nie mogę Panu przekazać ponieważ nie są one udostepnione do wiadomości publicznej. Wszystkie informacje odnośnie telewizorów Bravia potrzebne klientom przy wyborze produktu są udostęnione na naszej strone sony.pl. Odnośnie zapytania o częstotliwość, proszę sprawdzić Motionflow konkretnego modelu.
Pozdrawiam
 

baciarek

New member
No to Pan z Sony lub Pani robi Ciebie w bambuko, ponieważ w ofercie na rok 2014 można powiedzieć, że prawie wszystkie modele 42 cale są na matrycy IPS. Wyjątek to seria W6 i W7 którą można uznać, że działa jak 50 Hz choć matryce mają 100Hz to mają totalnie wykastrowany upłynniacz, który wstawia tylko czarne klatki lub w trybie ruch led mruga podświetleniem, że padaczki można dostać.
Jak chcesz mieć pewność posiadania matrycy 100 Hz i procesora upłynniającego to trzymaj się XR 400 lub wyżej. Matryce IPS mają 3D pasywne. Po tym poznacz IPS'a
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No to Pan z Sony lub Pani robi Ciebie w bambuko, ponieważ w ofercie na rok 2014 można powiedzieć, że prawie wszystkie modele 42 cale są na matrycy IPS. Wyjątek to seria W6 i W7 którą można uznać, że działa jak 50 Hz choć matryce mają 100Hz to mają totalnie wykastrowany upłynniacz, który wstawia tylko czarne klatki lub w trybie ruch led mruga podświetleniem, że padaczki można dostać.
Jak chcesz mieć pewność posiadania matrycy 100 Hz i procesora upłynniającego to trzymaj się XR 400 lub wyżej. Matryce IPS mają 3D pasywne. Po tym poznacz IPS'a
W6 i W7 nie mają matryc 100hz, ma je dopiero seria W8.
Ich sztuczny upłynniacz, tj. czarne klatki nie potrzebuję większego odświeżania niż 60hz.
 

baciarek

New member
Żeby matryca mogła wyświetlić w sygnale 50Hz/60Hz dodatkową czarną klatkę to musi być do tego zdolna co nie ? Dlatego W6 i W7 nie mają 3D a parametry wyświetlania mają 60/120 Hz.


A tak poza konkursem: jaką matrycę pod kątem Hz ma 42W805B ?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Czarną klatkę wstawia także model R410B. Czy to znaczy że ma on 100hz natywne?
Czarna klatka jest wstawiana ZAMIAST x-obrazu, tj. obraz jest dzielony na x części.
3/4ekranu to normalny sygnał, a 1/4 jest przyciemniona = 200Motion Flow.

W8xxB na teście pioniera zachowuje się jak 100hz, stąd taką matrycę można tam założyć.
 

rafalt2

New member
I znów dyskusja bardzo merytoryczna a ja bardzo proszę powiedzcie mi jakie modele 42 calowe z tego roku mają matrycę VA :)
Nowy Tv ma zastąpić obecnego KDL-40l4000 który już mi trochę służy a nowy ma też trochę posłużyć a jakość obrazu dla HD ma dla mnie największe znaczenie i nie jetem fanem jaskrawych kolorków tylko stylu kinowego :)
 

baciarek

New member
I znów dyskusja bardzo merytoryczna a ja bardzo proszę powiedzcie mi jakie modele 42 calowe z tego roku mają matrycę VA :)

Już Ci napisałem, że W6 i W7 mają matryce VA ale nie mają upłynniaczy.
42,47W8xxA mają upłynniacze ale też matryce IPS
42W8xxB mają matryce IPS ale chyba brak też upłynniacza bo jest XR 200 Hz

Dopiero modele 50 cali mają matryce VA i upłynniacze czyli 50W815B, 50W829B, 50W805B

Oczekujesz, żeby Tobie wskazać wskazać konkretny model ? Przy tych założeniach : Impossible

Możesz jeszcze spojrzeć na 40W905 ale cena ~ 4300 zł

Sorry taki mamy klimat. Prościej już się nie patrafię pojaśnić.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Już Ci napisałem, że W6 i W7 mają matryce VA ale nie mają upłynniaczy.
42,47W8xxA mają upłynniacze ale też matryce IPS
42W8xxB mają matryce IPS ale chyba brak też upłynniacza bo jest XR 200 Hz

Dopiero modele 50 cali mają matryce VA i upłynniacze czyli 50W815B, 50W829B, 50W805B

Oczekujesz, żeby Tobie wskazać wskazać konkretny model ? Przy tych założeniach : Impossible

Możesz jeszcze spojrzeć na 40W905 ale cena ~ 4300 zł

Sorry taki mamy klimat. Prościej już się nie patrafię pojaśnić.

Bardzo dobrze wyjasnione wg mnie :)
 

rafalt2

New member
To jeżeli dobrze zrozumiałem nie dostane w tym rozmiarze 42 cali w Sony nic dobrego na VA? Muszę się w takim razie zastanowić czy warto płacić więcej za tę samą matrycę w Sony czy Lg :)
Dzięki za odpowiedzi i Pozdrawiam
 

Klonowładny

New member
Na stronie sony.pl jest informacja, iz modele 829b maja 3D pasywne. Czy to nie wyklucza matrycy VA? Dodatkowo Sony twierdzi, ze modele z serii W8 sa 400hz. Strony euro/oleole (to to samo) informuja o 800hz. Ktos tu klamie?
 

rafalt2

New member
Po wyjasnieniach że i tak nie mam szans na matryce Va w rozmiarze 42 cali u Sony to prosze powiedzcie mi czy do ogladania TV z Cyfry i filmów w HD będzie lepszy sony KDL-42W805 czy LG 42LA690S. Podobna półka cenowa :) wiem że to pytanie może byc naiwne ale ... pytam :)
Dzieki z góry za podpowiedzi
 

baciarek

New member
@Klonowładny jak patrzysz na 42W829B cale to jest pasywna bo jest IPS jak 50W829B cali to aktywna bo jest VA.

W sony od 2014 roku jest robienie ludzi w konia i w zależności od wielkości tv w ramach tego samego segmentu modelowego dostajemy różnego rodzaju matryce i różne upłynniacze lub ich brak.
 

rafalt2

New member
Dziękuję za info ale powiedz mi proszę czy brać 42W655A czy 42W705? W opisie znalazłem ze ten 655 ma Motionflow XR 200 Hz a ten 705 w ogóle go nie ma?
 

theblock

New member
Żaden z nich nie posiada motionflow, jest tylko tryb led motion. W705 względem W655/W656 ma trochę zmieniony design, menu, dołożone 2xHDMI i 1xUSB.
 

rafalt2

New member
Czyli jak nie przeszkadza mi wygląd W6 i wystarczy mi jego ilość wyjść to szkoda kasy na w7? Reszta ta sama łącznie z matrycą?
 
Do góry