Sony 40x2000 czy 40x3000

StaruchPl

New member
Witam wszystkich. Ostatnie w związku z wycofywaniem modelu 40x2000 można go kupić w dość dobrej cenie (ok. 6000 PLN). W zwiazku z tym wiąże się moje pytanie - Jak uważacie czy jest sens kupować telewizor trochę starszy czyli X2000 czy lepiej trochę poczekać, dołożyć i kupić X3000. Jakie są podstawowe różnice - telewizor ma być przeznaczony do TV - nie do gier.
Dzięki za wszelkie sugestie
 

ortax360

New member
Witam

Nie warto .
X3000 = panel 10 bit, 100hz, 24/1080p,BRAVIA ENGINE PRO DRC przy sygnale 720p HD i SD , xv-color , 3 hdmi , component przyj - 1080p , lepsza czern .

X2000 = 2 hdmi , DRC przy sygnale SD , BRAVIA ENGINE EX -lepiej juz kupic W3000.

Pozdrawiam
 

ProSiaczek

New member
Żeby nie zakładać nowego wątku dołączę się do pytania:

A do PS3, N-ki to lepszy X3000 czy W3000 ?

Ortax360 liczę na Twoją fachową poradę :-D
 

ortax360

New member
Zdecydowanie X3000/3500 jest 100hz i ma drc hd 720p( wyostrza obraz i wygładza ) . Obraz jest płynniejszy prawie bez rozmazania 2 planu (100hz) .

Co ciekawe np: z Nki DRC bedzie działac na sygnale 1080i .

Pozdrawiam
 

Dio

New member
Nie warto kupować x2000. Różnica w cenie niewiele większa, a obraz (szczególnie sd, oraz ruch i rysowanie krawędzi w x3000 znacznie lepsze)

x3000/x3500 to fantastyczny telewizor:

-3xhdmi
-100 hz (działa bardzo poprawnie)
-fenomenalna paleta kolorów
-jak na lcd świetna czern
-system "smart" autoformatujący obraz do 16/9 (tylko JVC robi to lepiej)
-dobry skaler
-o HD nie wspomnę... :)

Jeśli już to w3000, obraz genialny pod względem wyrazistości, neutralności i kontrastu. Niestety (?) nie ma 100 hz, w związku z czym czasami traci płynność. Nie jest to tak widoczne jak przy jego większym braciszku 46w3000, ale jednak pojawiają się małe smugi.

Do zwykłego oglądania TV, w3000 jest idealny, ale przy grach może się niestety posypać (chociaż wątpie)

Oba natomiast radzą sobie wyśmienicie z 1080/24.

Prosiaczek:

Chociaż jestem wielkim miłośnikiem LCD'ków Sony, to na twoim miejscu jeśli dużo masz grać na PS3, zastanowiłbym się nad plazmą Panasonica 42 cale. Chociaż w3000 da radę ! ;)
 

ProSiaczek

New member
Dzięki Ortax360 za szybką odpowiedź.

Na moim placu boju właśnie był model X3500 ale odpadł ze względu na chłodzenie wiatraczkami. Dla kogoś może to być błachy problem ale dla mnie ma znaczenie. Już wcześniej pisałem podczas poszukiwań faworytów do zwycięstwa ale przypomnę:
Mam w pokoju duże akwa i pracują dwa kubełkowe filtry, które już generują jakiś szum. Kuchnia jest połączona z pokojem i pracę agregatu lodówki też słychać. Oczywiście te odgłosy są słyszalne wieczorem gdy cicho jest nastawiony TV i jak do tego włączy się wiatraczek w tv to już nie wytrzymam.

Liczyłem po cichu, że odpiszesz szkoda przepłacać, weź W3000 ;)

Muszę to dobrze przemyśleć.

A tak na marginesie to w katalogu Sony nie doszukałem się żadnej różnicy między modelami X3000 a X3500 ?? W tabeli wszystko jest tak samo!!??

Dio ten wątek przerabiałem ale na coś trzeba było się zdecydować: postawiłem na technologię LCD i będę się już tego trzymał. Chociaż wczoraj oglądałem Kuro i portwel świerzbi :grin:
 
Ostatnia edycja:

phaeton

New member
Dio - jak to? Do PS3 lepsza będzie Plazma Panasa niz LCD Sony? Myślałem że plazmy nie sprawdzają się z PS3, że występuje green ghosting i wogóle. Teraz już nie wiem a byłem prawie zdecydowany...
 

ortax360

New member
X3000 I X3500 to te same lcd inna jest tylko obudowa i w x3000 mozna zmieniac ramki ( koszt 800zł)

Co do wiatraczka to wcale go nie słychac kompletne 0 .

Co do grania na PS3 czy X360 to jedna lepszym rozwiazniem jest lcd ( takie jest moje zdanie )

Pozdrawiam
 

ProSiaczek

New member
Wierze, że nie słychać ale jestem sceptycznie nastawiony do tego chłodznia. Nie bardzo mogę uwierzyć, że po 2-3 latach dalej będzie bezszmerowy. Wystarczy posłychać w kompach. A może się mylę?

Tylko już ktoś pisał o szumie wiatraczków (nie mogę wyszukać tego postu) i serwis uporał się z tym dość hmm nie wiem czy profesjonalnie to dobre słowo przez obniżenie napięcia a co za tym idzie zmiejszenie obrotów.

Gdyby nie te wiatraczki to chyba już bym brał.

Ortax360 a co sądzisz o Toshibie Z3030 lub ZF?

Dopiszę moją kolejność:
1 - Sony X3000/X3500 tylko j/w :(
2 - Toshiba Z3030 lub ZF ( nie wiem który lepszy)
3 - Sharp XL2 ( tylko tutaj naprawdę widzę lekko różowy kolor a nie soczysto biały )
Rozmiar to 46
 
Do góry