Sony 40NX800 czy Sony HX700 ?? Dylemat

RHJG

New member
Bez reklam
Jestem po wymianie

Efekt tych ciemnych kresek jest tez na tym ale za to doszły 4 plamy cloudingu, masakra, a jedna z nich okropnie jasna ze widze ją juz na przyciemnionym obrazie ( niemusi być cały czarny )

Makabra

Jutro wracam po moj pierwszy egzemplarz

Witam,kuzwa gdzie Ty kol. to kupujesz,masz pecha jak malo kto?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
w salonie Sony - Kraków

Ja mysle ze wiele ludzi poprostu tego nie widzi i mysli ze ma super piękne podswietlenie ;)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam

w salonie Sony - Kraków

Ja mysle ze wiele ludzi poprostu tego nie widzi i mysli ze ma super piękne podswietlenie ;)
Witam,no i co wymieniles z powrotem na ten co miales?kolego jeszcze z tymi paskami,a masz listwe przepieciowa?,dekoder sat-jaki jak polaczone?,czy w sklepie tez widziales te "paski",czy tylko w domu.Moim zdaniem cos Ci musi zaklocac? pozdr.
 

Ojczulek

New member
A orientujecie się może jak ma się sprawa z widgetami, jak np. pogoda z yahoo itd? 40NX800 ma je na 100% bo miałem okazję przetestować, ale nie wiem jak jest z 40HX700. Coś mi się wydaje, że jednak ich nie posiada... sprawa niby kosmetyczna, aczkolwiek dla mnie dość istotna, bo zanim pojawiły się nowe serie Bravia moim prawie zakupionym numerem jeden był Samsung 40B750 :)
 

czatman1

New member
Sądząc po wpisach , to ...należy poczekać z zakupami do późnego lata ( lipiec , sierpień - ja i tak czekam na 52 calaki ). Panasonic ma pokazać swoje najnowsze dziecko , Samsung ma pokazać serię 8500 i 9000 , LG ze swoimi 3D serii 9500 też zapowiada się nieźle. A im dalej , tym coraz częściej pojawiają się opinie o Sony , że to jednak jeszcze nie to.
Za dużo uchybień ,niezadowolonych i zawiedzionych klientów. Szkoda , bo napaliłem się na 52 NX 800 z tą superancką aluminiową podstawą i do tego z tym futurystycznym kinem domowym BDV-F700 .Poczekamy , zobaczymy.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Ja tam nie narzekam na NX 800 :)

Z takim podejsciem jak masz kolego czatman1 jak masz to móglbyś czekan do usranej smierci na telewizor ;)
 

czatman1

New member
??

Z jakim podejściem ?. Czekam spokojnie na wszystkich liczących sie producentów TV 3D i podejmę decyzję . Ale co mi szkodzi poczekać i ocenić , co sobą będą reprezentować 3D Sonego i konkurencji. Po opisach i komentarzach na placu boju pozostały mi Panasonic i Sony .Cierpliwość jest cnotą .Co do NX 800 , to jest superanckim wynalazkiem ale.....do końca wakacji już tak niedaleko. Może KDL-52LX900 3D okaże się strzałem w 10 , a może Panasonic TH-P54VT2 3D jeszcze większym hitem ? Pozdrawiam i życzę miłego odbioru .
 

moharp

New member
Oglądałem dzisiaj nowe telewizory Sony i wydaje mi się że szyba w serii NX 700/800 i hx700 powoduje oczywiście lepszą czerń, ale tym samym cały obraz jest ciemniejszy wraz z innymi kolorami. Pozostałe kolory sa ciemniejsze nie tak intensywne. Porównywałem do modelu bez szyby czyli 40ex700.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
ja porownywalem HX700 do NX800 - stały obok siebie - i NX800 mimo lepszej czerni obraz miał i tak jasniejszy, instensywniejszy - więc go wybrałem :)
Mam go juz od kilku dni w domu i widze wszelkie odcienie szarosci, czego nie widac na LEDach Samsunga i wielu innych producentach
 

czatman1

New member
Jak oceniasz intensywność barw w NX ( podaj przy okazji ile cali ma ten Twój Soniak) , bo co poniektórzy narzekają że z powodu tej szyby czerń jest super , ale właśnie kosztem nasycenia barw . Ciekawi mnie Twój osąd. Co do cali , to pytam , bo w badziewnych samsungach im więcej cali , tym gorsza jakość czerni.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Jest spory zapas nasycenia barw

Ja właczyłem tez funkcj poprawy nasycenia kolorów i mi sie podoba

Przekątna 40 cali

Testowałem wczesniej 40Z5500, Panasonica 42G20, LG LH9000 - i Sony NX800 wszystkie modele wyprzedził z jakoscią obrazu jak i designem
 
Do góry