Sony 37w5500 czy Samsung 37B650?

Sony 37w5500 czy Samsung 37B650?


  • Total voters
    0

marbab

New member
Witam. W glowie mam metlik. Juz bylem zdecydowany na Sony, kiedy to po kilku wyprawach do roznych sklepow zauwazylem, ze sprzedawcy wszystkim zainteresowanym tym modelem Sony, od razu "wybijali ten pomysl z glowy" zachecajac do zakupu tanszego i bardziej funkcjonalnego Samsunga. Wybralem sie wiec dzis do innego sklepu i na pytanie o w5500, uprzejmy Pan od razu zapytal sie mnie dlaczego Sony? Zapytalem zartobliwie czy nie ma czasem zamiaru mi polecic Samsunga, i okazalo sie, ze wlasnie taki zamiar mial. Dlaczego Sony? Odpowiedzialem mu, ze ze wzgl na polmatowy ekran. Pokazal mi wiec odbicie swiatla w Samsungu, i bylo naprawde z tym dobrze. Wiecej argumentow "za" Sony nie potrafilem mu wymienic. Na pewno na korzysc Samsunga wplywa wszechstronnosc wejscia USB i cena (choc o dziwo w tamtym sklepie ow Samsung byl drozszy niewiele od Sony!!!!). Ponadto uslyszalem po raz ktorys opinie, ze Sony od lat zawyza swoje ceny, oferujac o wiele mniej w zamian, niz inne marki. Coz, musze przyznac, ze zgadzam sie z tym. Sprzedawca potwierdzil tez, ze majac przed soba oba modele wolal kolory Samsunga. Na koncu stwierdzil, ze wybor jest oczywiscie po mojej stronie i pewnie bede zadowolony bez wzgl na to, co kupie.
Nurtuje mnie pytanie: jaki interes mieliby sprzedawcy, aby polecac swoim klientom tanszego Samsunga? Przeciez to nielogiczne? :)
Mam teraz zabitego cwieka i naprawde namieszane rowno w glowie. Co robic?
Prosze o pomoc.
pozdrawiam

Oto moje warunki:

wielkość pokoju ? 3x5
preferowana marka? Sony, Samsung
preferowana wielkość ekranu ? 37"
jaki sygnał ? SD, TNK, w przyszlosci "n" i PS3
jaka odległość od ekranu ? ok 2,5m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD,w przyszłości PS3, telwizja "n"
jaka klasa cenowa? do 3500
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? raczej wieczorem
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? dobre
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
Jaki masz ulubiony program? filmy, sport, filmy przyrodnicze
jaki masz telewizor? Hitachi 14" CRT
Ma stać czy wisieć? raczej wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Czego oczekujesz od telewizora ?
dobrego obrazu (rowniez jak najlepszego obrazu SD) i niezawodnosci oczywiscie.
Full Hd czy HD ready ? full HD
Czy masz swoich faworytów? Sony 37w5500 i Samsung 37B650
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takich warunkach to najlepszy będzie 37DV1 JVC:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40313 - poczytaj
017_P1180861.JPG
 

kosztowiok

New member
Jeżeli 40 cali to Sony, jeżeli 37 cali to na pewno nie Sony (kto wie czy też nie Samsung). Matryce 37 cali dla Sony MVA (40 cali S-PVA) produkowane są na Tajwanie a nie w Korei razem z Samsungiem. Na zagranicznym forum znalazłem coś takiego:

37" Sonys use AU Optronics Taiwan MVA panels rather than the Samsung/Sony Korean produced S-PVA panel. The best 37" LCD panel IMHO is the Panasonic IPS- Alpha.

co byłoby prawdą, bo w innym rankingu nie ma innych 37 calowców niż Panasonic. Czerń nie zachwyca (od tego jest plazma tej firmy), ale kąty i cała reszta już zdecydowanie tak. Jeżeli miałbym wybrać 40 cali brałbym już Sony (Samsung). 37 cali - Panasonic. 32 cale - Philips.
LINK DO RANKINGU
 
Ostatnia edycja:

marbab

New member
Co do JVC, bralem go pod uwage, ale zrezygnowalem z powodu ceny (ponad moje mozliwosci) jak i oryginalnego wygladu, do ktorego jedna trudno byloby mi sie przyzwyczaic.
Slyszalem, ze matryce w 37" Sony sa inne niz w przypadku wiekszych ekranow, ale zastanawiam sie co to ma do rzeczy, gdzie jest produkowana? Jesli jest dobra i sprawdza sie to nie bedzie dla mnie problemu. Pewnie tv bedzie wyprodukowany w Anglii, Malezji albo Chinach. (Kiedys kupilem aparat canon "made in japan", byl naprawde dobry i b.drogi. Byl, bo najpierw zepsul mi sie w ramach gwarancji, a potem drugi raz zaledwie miesiac po uplywie gwarancji. Naprawiac sie nie oplacalo.) Dlatego tez nie zabardzo mnie to razi, ze ekran produkowany jest w Tajwanie. Sony ma ponoc 8bitowa matryce, jak to jest w przypadku Samsunga?
pozdrawiam
 

kosztowiok

New member
Nie wiem czy mam 100% racji ale wyczytałem to na zachodnim forum. Problem polega na tym, że 37 cali Sony ma zupełnie inną matrycę niż 40 cali i inny kraj produkcji jest tutaj najmniejszym problemem. Po prostu te wszystkie pozytywne opinie i recenzje, które znajdziesz tutaj na forum i w necie na temat serii w/v5500 dotyczą matryc 32/40 cale. To tak jak gdyby Mercedes klasy S z silnikiem 3 litrowym miał podłogę Daewoo a pozostałe wersje silnikowe podłogę Mercedesa. Wygląda na to, że lepiej dopłacić te 300 złotych i brać Sony 40 cali.
 

marbab

New member
Dzieki, za odpowiedz. Zgadza sie, dobrze napisales. Sam czytalem, ze faktycznie Sony uzywa innych matryc do 37". Zastanawia mnie, czy obraz z tego Sony bylby naprawde zly. Ja nie jestem super wymagajacym widzem.
40 cali odpada, lewdo co wywalczylem te 37" :) hmmmm.
Ktory z ww telwizorow ma lepszy obraz SD?
 

kosztowiok

New member
Dobrym obrazem w SD chwali się Toshiba. Za 2500 można dostać 37XV635. Za wszystko ma odpowiadać system Resolution+, ale w reklamach tak przedobrzyli, że jakoś straciłem zaufanie do Toshiby (jak można odtworzyć piksele w SD, które zawierały np. mały napis? Kosmici za tym stoją? Jak w serialach typu Archiwum X, gdzie ze zdjęcia 1 megapiksel można zrobić jednym kliknięciem 5 megapikseli i przybliżyć wyraźną postać - zobacz film promocyjny, który Kiki umieszczał gdzieś na wątkach dotyczących Res+).

W Sony 40S5600 znajdziesz poprzednią generację Bravia Engine 2, ale ten telewizor ma gorsze parametry i ma mniej bajerów niż v5500. Klasyczna, matowa, jedyna w tej chwili obok jvc dv1, obudowa na plus. Tańszy model od v5500. Wydaje mi się, że tym problemem modeli 37 calowych v5500 jest clouding, gorsza czerń i kąty boczne, ale już nie pamiętam co tam pisali po angielsku.. No i to było czyjeś zdanie. W innej recenzji 37 calowe Sony V/W są bardzo chwalone. LINK DO RECENZJI
Może jakiś sprzedawca odezwie się tutaj i nam powie coś o różnicach między 37 a 40 cali w modelu w/v?

W Panasonicach jest vreal3 lub vreal4, które również zajmują się sygnałem SD. Modele S10 i G10 mają dobre opinie na zachodzie. Tańsze od podobnych modeli Sony o jakieś 500 złotych (v/w5500).
Szkoda, że wycofali model LZD800. Był to najwyżej w rankingach notowany LCD z 4 głośnikami i dobrą czernią...

Samsung. Nic nie wiem o radzeniu sobie z SD. Ale na wątku Samsunga znajdziesz ciekawą informację, jakoby w tańszym modelu b550 matryce miałyby być lepsze od tych z b650 jakiejś tam serii. Myślę, że to może chodzić o ten typ matrycy 37 calowej, która nie jest taka sama dla wyższych modeli. 100hz - piszą, że przeszkadza w b650. W menu serwisowym można odblokować funkcje b650. Jeżeli zastanawiasz się wyłącznie między Sony a Samsungiem, może zastanowisz się po lekturze wątku Samsunga na hdtv nad B550, który kosztuję trochę ponad 2000, jeśli dobrze trafisz?

No i wreszcie Plazma HD ready (np. Panasonic 37X10 za około 2000). Najlepiej poradzi sobie z sygnałem SD, ale trzeba przyzwyczaić się do tego, że koledzy i znajomi będą się śmiać z ciebie, tłumaczyć, że to przestarzała technologia i kosztowna energetycznie. Forum udowadnia, że jest na odwót. Ja też nie jestem przekonany. Na minus głównie współpraca z komputerem i błyszcząca matryca, która podobno jednak nie odbija strasznie światła. Ale widziałem na żywo skalowanie naziemnego TVP1 na tej plazmie i przyznam, że telewizory lcd z tym TVP1 wyglądały jak uruchomienie filmu rmvb w IMAXIE 3D, a plazma zachowywała się jak najlepszy telewizor kineskopowy (co jest oczywiście komplementem).

Życzę udanych zakupów i szybkiej decyzji, bo im dłużej będziesz siedział na forum tym bardziej rośnie prawdopodbieństwo, że przez najbliższe kilka lat nie kupisz telewizora rozczarowany tą super współczesną technologią...
 
Ostatnia edycja:

ant2

New member
Witam
Ja też stoję przed wyborem 37 czy 40, ale już wybrałem Sonego. Teraz pytanie na ile jest gorsza ta matryca w 37? Czy jest to może wogóle niezauważalne? Chciałby napytać TV do końca roku jak się da więc zależy mi na opiniach znawców.
 

marbab

New member
Jak Waszym zdaniem przy tych dwoch tv: Sony 37w5500 i Samsunga B650 prezentuje sie Samsung UE6000? Jest to tv ledowy, czy ma szanse rywazlizacji z ww lckami? czy moze led jest jeszcze "raczkujaca" technologia nie pozbawiaona bledow?
pozdrawiam
 

Ares78

New member
Jeżeli grubość telewizora nie jest dla Ciebie głównym priorytetem to odpuściłbym sobie. Edge LED czyli podświetlenie krawędziowe, spisuje się po prostu średnio i za niewielką grubość płaci się jakością obrazu, równomiernością podświetlenia, poziomem czerni. Także skupiłbym się na tych dwóch wymienionych wcześniej przez Ciebie modelach.
 

Mlodyasg

New member
A może toshiba 37XV635? Tańsze o 500 zł od sony a opinie ma bardzo dobre. Sam stoję przed podobnym dylematem - sony (i przywiązanie do marki) czy może toshiba...

edit.

a to ciekawe
: 37 calowa wersja W5500 zużywa więcej prądu od 40 i do tego ma mniejszy kontrast (wiem, wiem - to tylko liczby ale!?).

linku do porównania nie mogę wkleić bo trzeba mieć 5 postów na forum ale wystarczy włączyć porównanie tych dwóch modeli (40W5500 i 37W5500) na stronie sony.
 
Ostatnia edycja:

marbab

New member
Tak, to prawda. 40" w5500 pobiera mniej pradu ( o ok.10W), ma lepszy kontrast, i do tego w niektorych przypadkach taniej kosztuje.
 

marbab

New member
Witam,
kupilem Sony w5500! Moge powiedziec, ze jest swietny: przepiekny wyglad, ktory sprawia, ze tv jest naprawde ozdoba pokoju. Obraz swietny, menu czytelne. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.
Szczerze napisze, ze pewnie gdybym kupil Samsunga tez bylbym zadowolony, ale jesli ktos rozwaza zakup Sony to zdecydowanie polecam.
Dzieki za wszystkie odpowiedzi i porady.
pozdrawiam
 
Do góry