Sony 32V4500- opinie,za i przeciw,doświadczenia

ptaszeczek

New member
Witam szukam wszelkich opini nt. Sony 32V4500 planuję jego zakup, sygnał Cyfra+ dekoder SD w przyszłości HD, głównie sport, przyroda, dokument.
Jak wasze doświadczenia z tym TV, testowalem go w Euro Agd i naprawdę zrobił na mnie wrażenie w porównniu do chwalonego na forum Panasonica 32LX85.
Z góry dziękuję!
 

meduza88

Banned
Ja go mialem kupic ale zonie nie podobal sie z wygladu wiec kupilem 32w4000.Wlasciwie wszystko to samo jesl chodi o obraz ktory jest elegancki.W porownaniu do Panasonica ktorego wymieniles wyzej ma o wiele lepsza czern i biel oraz kolry ktore w Panasonic sa nieco blade.Pobor mocy jak obserwuje na mierniku do 100 wat.
 

ptaszeczek

New member
Przekonuje mnie też 5 letna gwarancja, u mnie żona też musi oczywiście zakceptować wizualnie ale być może postawię ją przed fatem dokonanym . Jeżeli ma ktoś jeszcze ten model chętnie poznam opinię .
W Centrum Sony , zapytawszy czy by pan go polecił dostałem bardzo marketningową odpowiedz " nie wiem":D
 

stasiek2

New member
Mam ten model od kilku dni - jeżeli chodzi o wygląd to jest całkiem niezły - stoi obecnie na miejscu poprzedniego tv crt 29 cali LG /stał we wnęce w meblach/- nie widać przeźroczystości listwy z diodami, ekran ma warstwę poprawiającą czerń i cały tv wydaję się czarny - nieźle to wygląda. Odbiór SD z kablówki cyfrowej vectry - ok, zależy też to od jakości oglądanego kanału, lecz większość jest dobra, nawet b.dobra. Obraz oglądam z odległości ok 3 m.
Kąty patrzenia przy których nie zauważyłem pogorszenia jakości kolorów i czerni to ok.45 st. Podłączenie pod laptopa bezproblemowe.
 

meduza88

Banned
Ja mam tez ok 3 metrow.Sony poleca 42 cale z tej odleglosci ale to chyba za duzo???.Poprzednio mialem sony 4:3 26 cali.Jak u was z widocznoscia?
 

stasiek2

New member
Nie mam kanałów HD, wiec dla mnie 3 metry od tv to jest optymalny wybór - przy tej odległości nie widać przywar sygnału SD /chociaż to zależy od jakości nadawanego programy/ tvn, polsat, ale kino, kanały dla dzieci - obraz właściwie bez zastrzeżeń.
 

meduza88

Banned
Bylem u szwagra.On ma Sony ale starszego zaden LCD jednak panel 16:9 panoramiczny.Zauwazylem u niego funkcje "autozoom" ktora swietnie sobie radzi z formatami 4:3 ktore posiadaja dodatkowo paski na gorze.Tej funkcji brakuje zarowno w tym modelu jak i w moim 32W4000 gdzie taki obraz trzeba zoomowac od reki.
 

telerenek

New member
WItam! SONY 32V4500 posiadam od około 3 tygodni. Bardzo dobre wykonanie, wygląd ogólny w porządku. Dobrze radzi sobie z kanałami SD, na HD bardzo dobrze! Posiada jako jeden z niewielu TV oferowanych na rynku tuner DVB-T z mpeg4. Generalnie sprzęt godny polecenia!
 

rydzu

New member
WItam,
Przymierzam się do zakupu tv 32 cale. Byłam dzisiaj w Centrum Sony i dowiedziałam się, że 32v4500 jest taki sam jak 32w4000 tylko, że "v" jest hdready a "w" fullhd. Sprzedawca powiedział mi jeszcze interesującą rzecz, nie będę mogła widzieć obrazu w przypadku odtwarzania filmów full hd na tv v4500.
A teraz pytanie do Was jak jest z tymi filmami full hd? Mój tv ma służyć do odbioru anteny analogowej i DVD. Czy jest sens płacić 500 zł więcej za fullhd? Wiadomo, że tv kupuję na kilka ładnych lat :)

Pozdrawiam serdecznie
rydzu
 

jery--

New member
Bez reklam
[Sprzedawca powiedział mi jeszcze interesującą rzecz, nie będę mogła widzieć obrazu w przypadku odtwarzania filmów full hd na tv v4500]

Chyba chodziło mu o to że nie zobaczysz obrazu full HD, a nie obrazu w ogóle. 720p lub 1080i będzie widać jak najbardziej;).
Jeśli chodzi o pełną rozdzielczość (1080p) w TV 32 calowych to raczej mija się z celem. Przy tej przekątnej jej szczegółowość można podziwiać do około 1,1 metra. Jeśli siedzicie około 2-3 metrów od TV to faktycznie szkoda przepłacać i wystarczy 32V4500.
32W4000 ludzie świadomie kupują jako monitory komputerowe (siedzą wtedy wystarczająco blisko).
O zależności odległości od TV a jego przekątną i rozdzielczością jest wiele wątków na tym (i nie tylko) forum.
 

jery--

New member
Bez reklam
Obraz będzie, tylko w niższej rozdzielczości. W odtwarzaczu trzeba wybrać odpowiednią dla HD ready. Chyba że odtwarzacz nie ma takiej opcji ale nie sądzę by tak było.
Ja mam TV HD ready i PS3 jako odtwarzacz Blue Ray i nie ma problemu.
Nie masz się czego obawiać.

Pozdrawiam
 
Do góry