Sony 32v4500 Czy ktoś testował?

AiBench

New member
Jutro zacznę testować 32V4500 (o ile dotrze zgodnie z planem)
Zamówiłem taki dla swojej mamy na podstawie danych
technicznych i mini testu w sklepie zbliżonego 32W4000.
Sprawdziłem w 32W4000 kontrast szybkość elektroniki
oraz działanie na sygnale analogowym i cyfrowym.
Główna rożnica jest w rozdzielczości matrycy.
Uznałem że 32V4500 może być nieco lepszy jako telewizor w naszych warunkach.
Zwłaszcza gdy nie potrzebujemy super wysokiej rozdzielczości do komputera.
Pobiera mniej prądu i elektronika musi
przetworzyć dwa razy mniejszą ilość pikseli.
Co z tego wyniknie w praktyce trudno zgadnąć.
 

jtd

New member
Bez reklam
Akurat leci tylko sd i kablowa i z racji tego, ze to jedyny z nowych sony z hd redy obraz jest bardzo dobry. Nie podlaczam go pod kompa.

0248256412.jpg
 
Ostatnia edycja:

Robertus64

New member
Bez reklam
Sprawdzałeś czy ma bad pixy ?
Ja wezmę ale 37 cali , cena już leci , jeszcze poczekam ze 2 miechy , nareszcie będzie wszystko co trzeba -różne wejście , tunery cyfrowe do wyboru i koloru i bardzo dobry dzwiek jak na LCD z czego Sony słynie.
 

AiBench

New member
Na dzisiaj sprawdziłem działanie 32V4500 na sygnale
analogowym z kablówki.
Na kanałach gdzie jest dobrej jakości sygnał jest super.
Na niektórych widać dzialanie sprzętowego filtrowania
zakłóceń ale nie ma powodów do narzekania nawet przy
słabym sygnale.
Jutro prawdopodobnie podłączę antenę pokojową do sprawdzenia jak działa analog z powietrza w Warszawie
i co bardziej interesujące MPEG4 :)
 

AiBench

New member
SierzantHarris napisał:
Czy możesz sprawdzić czy jest w tv opcja formatu piksel na piksel(16:9,4:3 itp)? Zajmie to 20 sekund.Pozdrawiam.
Zajmie mi to pewnie więcej czasu bo mieszkam gdzie indziej niż moja mama i testowany TV.
Zapamiętałem tylko że jest jakaś możliwość wybrania formatu obrazu ręcznie i było kilka możliwości a pierwsza
była pod nazwą smart (próbowałem łapać sygnał DVB-C
kiedy taki wybór się pokazywał).
 

amadeo

New member
Kąty są średnie. Widziałem w sklepach telewizory z gorszymi i lepszymi kątami.

Ponieważ w końcu dotarł on do mnie to mogę opisać swoje pierwsze wrażenia. Jakość telewizji analogowej (kablówka) ogólnie słaba tzn. CRT jest o wiele lepszy. Różnica pomiędzy słabymi stacjami a dobrymi jest bardziej widoczna w LCD. Na szczęście pomagają ustawienia np. w formacie 4:3 z bocznymi pasami. Jakość telewizji cyfrowej naziemnej SD (MPEG2) dobra z 2m, z 4m b.dobra. Nie widzę jakiś specjalnych problemów z czernią i z brakiem 100Hz. Matryca w technologii Samsunga. Nie ma żadnych rozjaśnień przy brzegach takich jak w moim monitorze LCD. Dźwięk, jak na telewizor, b.dobry - nie potrzebuję grzebać w equalizerze, którego, nawiasem mówiąc, nie ma. Menu i jego obsługa raczej niedopracowana, źle dobrane czasy przełączania powodują, że od czasu do czasu przeskakuję kilka pozycji. W menu dla kanałów cyfrowych litery są duże natomiast w pozostałej części, nie wiadomo dlaczego, małe - słabo czytelne z większej odległości. Czas przełączania kanałów analogowych ok. 1.5s z czarnym ekranem w międzyczasie. Dla kanałów cyfrowych z kolei za szybki - przeskakują mi kanały. Pilot "szerokokątny", odbija od sufitu czy ścian. Brak stop-klatki. Jest PAP czyli np. HDMI i TV, PIP tutaj PC i TV. Brak PAT-a czyli telegazeta i TV. Telegazeta jest b. prosta, tzn. jest 1000 stron ale brak możliwości wyboru podstrony, można tylko wybrać kolejną lub poprzednia stronę, zatrzymać lub nacisnąć jeden z czterech kolorowych przycisków. Dla kanałów cyfrowych jest tygodniowy EPG z możliwościa programowania magnetowidu czy nagrywarki przez złącze SCART (funkcja Smartlink) ale u mnie bez polskich liter, może to wina mojej cyfrowej kablówki. Nie mam do niej karty więc nie widzę i nie słyszę programów TV ale działa EPG (dzięki temu wiem jakie audycje będą nadawane nawet dla kanałów bez telegazety) i niekóre programy radiowe. Szczerze mówiąc, to nawet nie wiem czy taka karta działaby w tym TV, mimo, że jest odpowiedni slot CAM. TV odbiera sygnał 1080p - tak mam podłączoną nagrywarkę (przez HDMI). Jakość z oryginalnych płyt DVD jest dobra, mam wrażenie, że stacje TV z nagrywarki są lepszej jakości. Moja nagrywarka Sony 750 posiada funkcję Bravia Theatre Sync (inne firmy także posiadają podobne rozwiązania np. Regza Link Toshiby) dzięki czemu poprzez HDMI jest możliwość sterowania tzn. uruchomienie odtwarzania płyty DVD spowoduje np. włączenie TV ze Standby i ustawienie w nim odpowiedniego wejścia. Jest to możliwe, oczywiście, ponieważ TV posiada funkcję Bravia Sync, która jest nowsza ale kompatybilna ze starą. W nowej wersji można pilotem TV wybierać także i sterować menu podłączonego urządzenia - szkopuł w tym, że dopiero nowe nagrywarki Sony mają nową wersję np. seria 680/780/980. Jednakże pilotem od nagrywarki można sterować telewizorem tzn. wł/wył, głośność, zmiana kanału i wybór wejścia. Brak gniazda S-video - jest dostępny w Scart. Telewizor ma wbudowanych kilka obrazów (JPG), które można wyświetlać przez określony czas, mogą też służyć jako tło przy audycjach radiowych. Nie próbowałem jeszcze podłączać urządzeń USB czy komputera.

Uff, mam to z głowy:smile:...

Amadeo
 

amadeo

New member
Seria V4500 kończy się na 37".

Przy okazji ciąg dalszy wrażeń.

Brak 100Hz zauważam np. podczas przesuwania się poziomych pasków informacyjnych np. w TVP Biznes. Im szybciej się poruszają tym mniej są ostre, w innych przypadkach ruchu widać także spadek rozdzielczości. W sumie jednak jest lepiej niż się spodziewałem.

Ta naziemna cyfrowa TV, o której pisałem w poprzednim poście, to dwa niemieckie multipleksy z nadajnika 20kW oddalonego ode mnie o ok. 60km. Antena jest fabryczna ale b. prosta (pętla z drutu) - telewizor wyświetla poziom sygnału (jest wysoki) i jakieś parametry techniczne, których na razie nie rozumiem. Nie potrafię zaprogramować jednocześnie kanałów cyfrowych dla telewizji naziemnej i kablowej. Czy to tak zawsze jest? Może to jakieś niedopracowanie?

TV posiada trzy ustawienia obrazu: żywy, standardowy i kinowy. Wszystkie można po swojemu zmodyfikować, wyzerować do ustawień fabrycznych i są pamiętane niezależnie (także ustawienia dźwięku) dla kanałów cyfrowych, analogowych i wszystkich wejść - to fajna sprawa. Mniej mi się podoba fakt, że aby wybrać te ustawienia trzeba wejść w menu ustawień obrazu. Jest jednak wyjątek - klawisz Theatre wł/wył ustawienie kinowe.

TV nie jest bezgłośny - w całkowitej ciszy potrafię wyłowić z bliska lekkie buczenie. Podczas normalnego oglądania nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.

Gniazdo słuchawek jest z boku, z lewej strony. Włożenie wtyku wyłącza głośniki. Jakość dźwięku dobra, np. nic nie szumi.

Matryca: LTZ320AA01 to chyba S-LCD, menu serwisowe: Standby, i+, 5, Vol+, telegazeta

To i owo mogłoby być ulepszone więc porównywałem swoją wersję firmware z zamieszczanymi numerami na zagranicznych forach. Są różne i być może zależy to od daty produkcji. Ponieważ Sony nie oferuje na razie żadnych uaktualnień więc wygląda na to, że jedyny sposób na nowsze firmware to zakup odbiornika w późniejszym terminie - mój egzemplarz wyprodukowany został w maju.


Amadeo
 

AiBench

New member
Sprawdziłem działanie MPEG-4 na taniej antenie pokojowej
w Warszawie i wynik jest pozytywny.
Obraz cyfrowy jest dobrej jakości (sporo zależy od
ustawienia anteny)
Jednego programu nie udało mi się złapać czyli polsatu
HD sport ze względu na antenę (TV dawał komunikat o niedostrojeniu tego programu).
 

AiBench

New member
Czerń jest czarna, kontrast bardzo dobry, co do przejść
tonalnych to nie wiem o co chodzi ale kolory są bardzo
dobre czyli nie widać jakiegoś problemu z kolorami.
Przy dobrym sygnale z anteny obraz jest super.
Nie sprawdziłem jeszcze działania z komputerem ale
już mogę napisać że zakup 32V4500 był udany, pomimo
ze trochę w ciemno, bo tylko na podstawie mini testu W4000 i danych technicznych producenta.
Moja mama jest zadowolona z nowego telewizora i o
włączeniu starego kineskopowego, japońskiej produkcji
Hitachi dla porównania nie chce nawet słyszeć :)
Telewizor 32V4500 wyprodukowany na Słowacji w
maju 2008.
Na siłę można by się przyczepić do:
1. Podstawka z tyłu jest srebrana (myślałem że
cały będzie czarny ale na szczęście z przodu
tego nie widać).
2. Instrukcja jest w wielu językach i odnalezienie polskiej
części zajmuje trochę czasu (przydatna by była oddzielna
polska instrukcja zamiast dwu zbytecznych tomów)
3. Obsługi menu i różnych ustawień trzeba się nauczyć
bo nie jest zbyt przejrzyste.
4. Telewizor jest dość lekki i istnieje obawa że przeciąg
może go przewrócić a firmowy stolik z możliwością
umocowania TV drogi, szkoda że nie ma jako opcji
możliwości zakupu balastu do podstawy telewizora
lub znacznie masywniejszej podstawy.
 

amadeo

New member
SierzantHarris napisał:
A może by ktoś napisał coś o czerni,kolorach,kontraście i przejściach tonalnych kolorów?
Melduję Sierżancie :D, że przy audycjach telewizyjnych i przy normalych fotkach (przez USB) przejścia tonalne są gładkie. Drobne kłopoty widać dopiero dla specjalnych obrazów testowych takich jak:
http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php

Jednakże robiłem takie testy przez USB a wtedy TV wyświetla obrazy tylko w formacie jpg (czyli stratnym, dla linku wyżej przerobiłem png na jpg) i obraz jest skalowany tzn. cały ekran ma wymiary 1920x1080 a matryca 1366x768. To razem ma znaczenie dla precyzyjnych obrazów testowych.

Dobrym pomysłem jest zabranie do sklepu pendriv'a ze zdjęciami, obrazkami albo screenami z gier itp., najlepiej przygotować je w formacie 1920x1080 (jpg) - będą na całym ekranie. W przypadku tego TV nie potrzeba pilota (wystarczą przyciski) aby to wyświetlić z USB. Mam jeszcze pomysł z dwoma "penami", jeden do 32v4500 a drugi do 32W4000 - jeżeli stoją obok siebie w sklepie...

Przykładowe obrazy testowe (proponuję je najpierw sprawdzić na CRT!):
http://www.linkmatrix.de/x/1920x1080-full-hd-test-pattern.jpg
http://img187.imageshack.us/img187/2184/testpatternoriginalli5.jpg
http://www.openwarp.com/pix/testimage_HDTV.jpg
http://aitoribarra.com/images/39112-36120/1080p_testpattern.jpg
http://www.geocities.jp/dvid_direct/Images/HDTV_1080_50_071025.jpg

Amadeo
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No to kamień z serca i myślę że niedługo go zaatakuję alę zbieram flotę i po wakacjach jak stanę na nogi (rany wojenne-kolano po artroskopii hehe)szarpnę się może jednak na 32w4000.W każdym razie armia jest Ci wdzięczna:Dza wzorowe wykonanie misji.To dobrze że sony trzyma formę i już chyba wiem dokładnie za co się płaci więcej Sony w stosunku do Samsunga który na pierwszy rzut oka gra identycznie.Mój 32a451 nawet na cyfrze+ hd ma czasem taki color banding że aż mam chęć wyjąć moje m249 z szafy i go rozstrzelać.No tak jak mówiłem że mój samsung to bardzo dobry tv ale "jak za takie pieniądze".Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry