sony 32v4000

marcin8626

New member
Witam, posiadam wyzej wymieniony TV i powiem ze obraz nie jest zaciekawy, do tv podlaczone jest DVD kablem HAMA za 80zł i obraz jest ladny, moglbybyc lepszy, a cyfrowy polsat podlaczony tez przez ten sam kabel i obraz lipny, bawilem sie troche w opcjach ale to wiele nie daje, nie wiem czy pomoze cos wymiana dekodera na HD (posiadam echostar 717), jak ktos posiada taki tv to moze niech napisz co ma jak podlączone i jak ma poustawiane w opcjach, teraz myśle żeby ten tv oddać i wziąć 32w4000, tylko nie wiem czy jakos sie bardzo poprawi.
 

stasiek2

New member
Pozwolę nie zgodzić się z powyższą wypowiedzią, że bez sygnału hd każdy tv gra lipnie - mam na stanie 32v4500 do tego sygnał z vectry poprzez dekoder cyfrowy połączony z tv euro /na pewno nie za 80 zeta :)/ i jestem z sygnału SD zadowolony, oglądam przeważnie z odległości ok 3 m i na większości kanałów obraz jest b.dobry. Filmy HD warto oglądać z odl. 1,5-2m wtedy widać szczegółowość obrazu - powyżej /w moim przypadku 3 m/. dobry sygnał SD w formacie 16/9 przypomina HD. Odległość czyni cuda ;). Oczywiście w przypadku sygnału do bani nic się nie da zrobić, jednakże powyższa opinia o lipności obrazu /NA KAŻDYM TV/ bez HD jest według mnie bardzo nieobiektywna.
 

marcin8626

New member
no ale ja i tak widze roznice miedzy kabelem hama za 80zł a takim pozłacanym za 15zł. tv stoi od lozka jakies 4 metry, ale sadze ze tez wina jest dekodera bo to jakies najtansze dziadostwo daja w tym polsacie. a moze wiecie jak dobrze ustawic ta BRAVIA ENGINE?? a jak masz na stanie ( czyli prowadzisz sklep, nie chciał bys sie zaminiec na TV z moją doplata?? TV uzywany od 27.12.2008 :)
 

stasiek2

New member
Sklepu nie prowadzę, na stanie mam w domu :) i raczej sie nie zamienię :) sam używam od 17.12 i jakbym chciał kupić model v4000 to kupiłbym :) był tańszy od mojego.
 

Selbstverstand

New member
Wow, znalazł się się ktoś kto widzi jak tragiczny jest ten Sony. Tak, tak ten zły obraz to wina telewizora. Nie słuchaj ludzi jak twierdzą, że u nich np. na v4500 jest dobrze, bo nie jest. Jeśli należysz do tych co "widzą" (a na to wygląda) to powinieneś kupić plazmę (teraz jest LG 32''). Zrobiłeś inaczej - no trudno. Dopóki będziesz miał ten tv to będzie nieciekawie. Przepraszam, że jestem tak brutalnie szczery.
 

marcin8626

New member
hee no tak, ale plazma jest dobra przewaznie do telewizji naziemnej, takiej z anteny siatkowej. jestem taki ze wszytsko musi byc na cacy, zamiast wziac sobie harman kardon AVR247 to wybralem sony, tez zalezy jakie kanały sie oglada itp, na tym kablu za 80zł lepszy jest obraz nic na euro za 15zł, a w ogole ktos podlacza dekoder cyfrowy do LCD poprzez component?? raczej chyba jest lepszy od euro
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Jeżeli łączysz tv przez euro to zapomnij o obrazie - to sa tv cyfrowe i wymagają cyfrowego sygnału przez hdmi - jak masz stary tuner to kup nowy z hdmi - wtedy zobaczysz obraz.I nie słuchaj głupot że Sony to złe telewizory.To samo tyczy się DVD - minimum component.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Component z pewnością lepiej zagra lepiej.
Tyle że nie będziesz miał dźwięku jeśli nie masz kina.
Jak ma być cacy to zamów programy HD - jest ich już sporo.
Kupiłeś tańszy telewizor więc rozwiązaniem jest lepszy sygnał.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
W każdym LCD tak naprwadę najważniejszy jest sygnał , marka marką ale żadna marka nie zrobi Ci dobrego obrazu z marnego bitrate - widziałem chyba ze 30 LCD różnych marek i co i nic - sygnał i jeszcze raz sygnał.Zadbaj o to aby wchodzic na tv po HDMI - to jest wejście stworzone do techniki cyfrowej i nic innego.Cała reszta idzie przez przetworniki analogowo-cyfrowe i niestety nie jest mozliwe fizycznie aby ten sygnał był idealny.
 

marcin8626

New member
no tak, ale zeby teraz podlaczyc dekoder polsatu przez HDMI to musze kupic dekoder HD ktory kosztuje 400zł i moge to tylko zrobic w autoryzowanym sklepie, jesli kupie z allegro to nie ebdzie działac, bo karta jest zgrywana z dekoderem, a nawet nie mam od kogo pozyczyc dekoder ani DVD z hdmi bo nikt nie ma:)
 

Selbstverstand

New member
Wysokie IQ...

Robertus64, jak ktoś twierdzi, że kiepski jest Sony V4000 (bo jest) to nie znaczy, że myśli tak o wszystkich tv Sony. Jest to dla Ciebie zrozumiałe?
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Obsolutnie się nie zgadzam że jest to jak piszesz kiepski TV , uwazam że jest w klasie cenowej jest bardzo dobry , pozbawiony wielu wad podobnych cenowo tv.zobacz na czerń w tym tv , porównaj z innymi w klasie cenowej.Prowadzmy dyskusję merytoryczną a nie tylko ze jest kiepski.Co dla ciebie oznacza słowo kiepski ?
Ja napiszę co dla mnie oznacza Sony 40V4000 :
- bardzo dobra czerń
- brak buczenia , tv bardzo cichy
- energooszczędny
- super wykonanie bez niedoróbek
- bardzo dobre podświetlenie matrycy
- brak martwych pixów
- tuner DVB
- bardzo wierne kolory
- mały szum video na gorszym sygnale
-mnogośc wejśc
- możliwośc regulacji parametrów na każdym wejściu z osobna
- najlepiej wykonany pilot jaki widziałem
- juddering minimalny
- brak zaciagania pionowymi pasami przy ruchu poziomym obrazu
i wiele innych

miałeś ten tv w domu czy tylko widziałeś w sklepie ?
Pozdrawiam:krol:
 

meduza88

Banned
to teraz ja napisze bo go mialem tydzien i zmienilem na Panasonic

Wady Sony

Zle skrecona obudowy z tylu sruby sa przesuniete.
Bardzo maly kat patrzenia.
Fatalne formatowanie obrazu
Przesycone kolory.
Artefakty nawet przy sygnale HD
 

Robertus64

New member
Bez reklam
To co ty masz za HD jak miałeś artefakty , miałem przedtem Sony S3000 i pomimo że to nizsza seria nie miałem żadnych artefaktów a co dopiero V4000 który lepiej gra od S3000.
Jak masz zle skrecone śruby to chyba nie jest powód do zaniżania jakości wszystkich V4000 tylko tego jednego egzemplarza , kat patrzenia nie jest gorszy od innych w tej klasie cenowej , kolory mozna ustawic bardzo dobrze , wręcz dowolnie - zrobi to dziecko , a formatowanie obrazu jest bardzo dobre - szczególnie opcja Smart dla obrazu 4:3 , powoduje bardzo małe zniekształcenia.
Korzystam z tunera HD Samsung i obraz mam na kanałach HD idealny , życzę wszystkim dobrego odbioru:krol:
 

meduza88

Banned
Jesli kat patrzenia w Sony jest dobry a formatowanie smart ktore zostawia ramki jest dla ciebie dobre to ja juz nie musze dalej z toba dyskutowac.Szczegolnie ze po zmianie kanalu nadawanego 16:9 znowu trzeba wylaczac smart od reki.Popatrz na Panasonic tam z kazdego kata obraz wyglada tak samo nawet gdy staniesz z boku.Sony max 15 stopni a i tak juz swieci jak ksiezyc.Mam N-box HD i artefakty sa widoczne nawet na kanalach hd.
 

marcin8626

New member
mi tam teraz TV odpowiada bardzo dobrze, pobawilem sie w ustawieniach i obraz jest bardzo dobry jak sie oglada z okolo 3 metrów, nikt nie bedziie siedział polmetra od TV bo to mija sie z celem, a jak ejszcze podlaczyłem laptopa przez kabel D-Sub to juz w ogole obraz malinka.:)
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Jeżeli masz artefakty to albo tuner jest uszkodzony albo Twój TV nie daje rady z obróbką sygnału HD.
Widzisz , rosnie grono zadowolonych z TV Sony , wystarczy się trochę pobawic w ustawienia i dac temu tv tego co potrzebuje:krol:
Dodatkowo jeżeli piszesz że trub smart zostawia ramki to juz wiem napewno że nie miałeś tego tv w domu , bo tryb smart wypełnia cały ekran obcinając górę i dół ale obraz nadawany w 4:3 wypełnia cały ekran 16:9.
 
Ostatnia edycja:
Do góry