SONY 32L4000 - mały problem...

Axl2000

New member
Kupiłem 2 dni temu 32L4000, jestem bardzo zadowolony, prosty, bez bajerów, sliczny obraz, jako taka czerń. Za 2,2k warto.

ALE...dzisiaj wyłączyłem go na noc guzikiem (był tylko włączony do prądu kablem) bo oszczędzam prąd jak moge i...TV piszczał/świszczał jak zwał tak zwał, a w nocnej ciszy rozchodziło się to po pokoju (leciutko oczywiście). Na początku nie wiedziałem co to ale rano jak się obudziłem to wsadziłem głowe za TV i się okazało że piszczenie dochodzi z niego. Włączyłem go guzikiem na obudowie i jak tylko wszedł w standby to przestał piszczeć.

Pytanie: OLAĆ czy się kłucić z gwarancją? ;) Popiskuje tylko jak jest całkowicie wyłączony a tylko włączony do prądu, a może poporstu wyłączać listwę na noc i sobie głowy nie zawracać? :)

Dodam że jestem osobą z lekko zawyżonym "postrzeganiem" wysokich tonów. Moi rodzice nie słyszą tego, ja niestety tak.

Mój poprzedni TV - Panasonic 26LX60 w standby'u cykał...ja słyszałem, rodzice nie, koleś w sklepie słyszał, drugi nie, ale wymienili mi na 2 od ręki - to samo - cykał, więc olałem.

Taka uroda LCDków że wydają z siebie dźwięki? ;)
 

mateopoznan

New member
Witaj,

mam ten sam model i u mnie nie ma tego problemu. Wiem co to postrzegac te piski bo mam problem z routerem D-Linka w pokoju ktory nie milosiernie piszczy i mi przeszkadza, choc nikt z domownikow tego nie slyszy. Sony, czasem zapiszczy przy wlaczeniu i to wszystko. A powiedz mi tez tak dlugo ci sie wlacza? Klikam zielony na pilocie, dioda zmienia sie z czewonej na zielona i... przez jakies 15-20 sekund nic. Choc zauwazylem ze reaguje juz w miedzy czasie (np jak wylaczylem na Analog, a po wlaczeniu zaraz klikne Digital to po zaswieceniu pokazuje DVB-T). Masz tak samo?
 

Redundantor

New member
Kiedyś miałem to samo z monitorem Szajsunga. Wymienili mi jakiś ukłąd wysokiego napięcia i przestało - Moja rada - reklamować, bo samo nie przejsdzie, a będzie coraz gorzej. Po tygodniu wszystko będzie Ci w uszach piszczeć.
 

MarcinCC

Banned
W trybie standby w TV pracuje jedynie przetwornica zasilania (zasilacz – ale nie WN), która zazwyczaj nie powinna generować nadmiernego hałasu ale nie musi też być zupełnie bezgłośna. Ponieważ ten model to zupełnie nowe rozwiązanie elektroniki to należałoby to zweryfikować z innymi TV. Ponieważ masz wyczulony słuch polecam np. weryfikacje przez inną osobę czy to słyszy, a jeśli dalej są zastrzeżenia to powinien się wypowiedzieć serwis. Tego rodzaju zgłoszenia są trudne do zdalnej oceny, dla niektórych żadne dźwięki nie są do przyjęcia inni słusznie uznają ze skoro coś pracuje to również w bardzo bliskiej odległości może być słyszalna praca np. transformatora przetwornicy.
 

Walp

New member
Witam
W moim przypadku jest podobnie. Różnica polega na tym, że piszczenie (delikatne, ale jednak) słyszalne jest tylko w stanie standby. Telewizor mam 2 dni i doprawdy nie wiem, co zrobić.
Kiedy jest wyłączony, efektu nie ma, zawsze więc można wyłączyć i nie zostawiać w standby na noc. Ktoś tu jednak napisał, że będzie tylko gorzej (dźwięk będzie się nasilał???)
Jeśli niektóre egzemplarze danego modelu mają tę przypadłość, a inne nie, to może należałoby wymienić?
 

Axl2000

New member
Witam po przerwie, u mnie sie pozmieniało, piszczy w standby'u a nie piszczy gdy jest wyłączony guzikiem.....no choroba nie wiem co jest :/ Oddałbym na gwarancje ale jestem pedantem i boje sie ze powstanie na nim jakas ryska, bo wiadomo jak dzialaja serwisy :/ Jeden TV juz dalem do serwisu to przyszedł z porysowanym kineskopem (CRT) i budą :/

Jasna cholera to piszczenie doprowadza mnie do szału, nowy TV i juz mnie kwur*** :/
 

Axl2000

New member
MarcinCC napisał:
W trybie standby w TV pracuje jedynie przetwornica zasilania (zasilacz – ale nie WN), która zazwyczaj nie powinna generować nadmiernego hałasu ale nie musi też być zupełnie bezgłośna. Ponieważ ten model to zupełnie nowe rozwiązanie elektroniki to należałoby to zweryfikować z innymi TV. Ponieważ masz wyczulony słuch polecam np. weryfikacje przez inną osobę czy to słyszy, a jeśli dalej są zastrzeżenia to powinien się wypowiedzieć serwis. Tego rodzaju zgłoszenia są trudne do zdalnej oceny, dla niektórych żadne dźwięki nie są do przyjęcia inni słusznie uznają ze skoro coś pracuje to również w bardzo bliskiej odległości może być słyszalna praca np. transformatora przetwornicy.

Napisales ze słusznie moze byc slychac z bliskiej odległości itd. ale jesli bliska odleglość to 3m to ja dziekuje :D rozchodzi sie po pokoju jak bas z subwoofera, nie wiadomo skąd leci dźwięk :/ cichy owszem ale świdrujący uszy :/

ZADZWONIŁEM DO SONY POLAND. Koleś poradził wypełnić serwisowe zgłoszenie na stronie sony.pl i tak też zrobie, ma sie do mnie zglosić serwis i mają to załatwić bo już pare razy dzwonili do niego z takim właśnie problemem ale z innymi modelami telewizora. No cóż, boje sie tylko że TV porysują czy coś :/
 
Ostatnia edycja:

Walp

New member
Witam ponownie.
Tymczasowo pozbyłem się problemu. Ponieważ TV kupiłem w sklepie internetowym, mogłem skorzystać z prawa do zwrotu w ciągu 10 dni.
Problem nie dawał mi spokoju. Dzwoniłem do serwisu Sony, musiał być to chyba inny serwis, niż ten do którego dzwonił Axl2000, ponieważ osoba, z którą rozmawiałem nie spotkała się z problemem.
Panowie z Media Markt także twierdzili, że nie znają takiego przypadku. Powiedzieli tylko, że kupując u nich mam 2 tygodnie na wymianę sprzętu.
W końcu skontaktowałem się prywatnie z osobą, która zajmowała się serwisem RTV i człowiek stwierdził, że jest to niewątpliwie wada. Problem polega na tym, że nie wszyscy ten dźwięk słyszą i wydaje się im, że problem jest jakiś wyimaginowany.
Zamierzam zakupić nowy egzemplarz omawianego telewizora tym razem w Media Markt i będę wymieniał do skutku. ;) Czekam tylko na zapowiadaną promocję, ponieważ obecnie model L4000 jest w Media o 500 zł droższy niż w sklepie internetowym.
 

Axl2000

New member
Walp napisał:
Witam ponownie.
Tymczasowo pozbyłem się problemu. Ponieważ TV kupiłem w sklepie internetowym, mogłem skorzystać z prawa do zwrotu w ciągu 10 dni.
Problem nie dawał mi spokoju. Dzwoniłem do serwisu Sony, musiał być to chyba inny serwis, niż ten do którego dzwonił Axl2000, ponieważ osoba, z którą rozmawiałem nie spotkała się z problemem.
Panowie z Media Markt także twierdzili, że nie znają takiego przypadku. Powiedzieli tylko, że kupując u nich mam 2 tygodnie na wymianę sprzętu.
W końcu skontaktowałem się prywatnie z osobą, która zajmowała się serwisem RTV i człowiek stwierdził, że jest to niewątpliwie wada. Problem polega na tym, że nie wszyscy ten dźwięk słyszą i wydaje się im, że problem jest jakiś wyimaginowany.
Zamierzam zakupić nowy egzemplarz omawianego telewizora tym razem w Media Markt i będę wymieniał do skutku. ;) Czekam tylko na zapowiadaną promocję, ponieważ obecnie model L4000 jest w Media o 500 zł droższy niż w sklepie internetowym.

Ja za to poradziłem sobie z problemem w inny sposob. Poczekałem 2 minuty w tym "piszczeniu" i...przestał "piszczeć" :) Po oglądaniu czegoś i wyłączeniu go pilotem piska sobie 2-3 minutki coraz ciszej aż przestaje na amen. Mój ojciec jest elektronikiem i coś wspominał o przetwornicy prądu czy coś i machną ręką na to mówiąc żebym sie nie wygłupiał a jak mi przeszkadza to żebym wyłączał listwe :) End Of Topic, chrzanic piszczenie, chyba ze za ktoryms razem bedzie piszczał dłużej niz 2-3 minuty i nie da mi spać...:) cóż mam 2 lata gwarancji to w razie co oddam do naprawy modląc się żeby matrycy nie usmarkali a obudowy nie porysowali :)
 
Do góry