Sony 32 D 3000 -test

Status
Zamknięty.
Sony od lat należy do czołówki światowej w produkcji telewizorów.
Obecnie modele LCD / Sony zrezygnował z plazm/ korzystają głownie z matryc które firma produkuje wspólnie z Samsungiem. Chodzą jednak plotki że Sony chce rozwodu. Sony też korzysta z innych firm
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13866
Ale od lat sony konserwatywnie trzyma się statecznego , klasycznego wyglądu
e4b7b8e411f53673med.jpg


jest bogato wyposażony:
Technologia Motionflow +100Hz – płynna reprodukcja ruchu
System 24p True Cinema – wierna reprodukcja obrazu kinowego
Ustawienia obrazu Theatre Mode optymalizowane przez Sony Pictures Entertainment
Funkcja Bravia Theatre Sync – łatwe sterowanie sprzętem audiowizualnym
Technologia S-Force – efekt przestrzenny
10-bitowy panel zapewniający płynniejszą reprodukcję odcieni kolorów
Wygoda podłączania zapewniana przez 3 gniazda HDMI – 2 z tyłu i 1 z boku
Technologia optymalizacji obrazu Bravia Engine
Obsługa technologii HD (HD ready)
Nowy pilot
Wewnętrzny tuner cyfrowej telewizji naziemnej (odbierający również stacje analogowe)
Tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów)
Zgodność z systemem Audio Description, umożliwiającym osobom niewidomym i niedowidzącym śledzenie i rozumienie audycji telewizyjnych

600203de68ca2167med.jpg


e17aaee1812c710dmed.jpg

7f6e1c3e146020e2med.jpg


Obsługa manualna jest umieszczona u góry telewizora , co w przypadku powieszenia go na ścianie na większej wysokości sprawia trudność obsługi manualnej / ale od czego jest pilot/
13035
-uchwyt Sony do montażu . SU-WL500
http://www.sony.pl/view/ShowProduct...e=Main&category=TPA+TV+Stands+&+Wall+brackets

873e0061f8150390med.jpg


Sony składany jest w Hiszpanii, pobiera 149 W . Na tablicy znamionowej jest też jego data produkcji.
32a3e4eb67bcbf97med.jpg



Rozmieszczenie gniazd z tyłu
cf98f1b4144abdb2med.jpg


z lewej strony telewizora - trzecie gniazdo HDMI
d336585484279c5cmed.jpg


5a9976b142d13176med.jpg


tak wyglada pilot. Jest bardzo poręczny , świetnie reaguje na przyciskach.
0ab4564dfd93e1b5med.jpg


w środku płyta - bonus od Sony
d66eb8ec837fde16med.jpg


bardzo dobre i czytelne menu w języku polskim.
388dd4ec5bd12f01med.jpg


Teraz zaczynamy od wykrywacza smużeń. Płyta na dvd Monstera w Sd.
3c9aaa365ef064d6med.jpg


potwierdza to spostrzeżenia naszych forumowiczów oraz opinie z różnych stron świata . Sugeruję sprawdzić Sharpa i JVC , u których wyglada to znacznie lepiej/
19539e0828d054a0med.jpg


Czerń jest absolutnie rewelacyjna, a okrzyczana matryca Panasonica
LCD IPS Alpha - nie ma wiele do powiedzenia.
84222000827ef878med.jpg


Ilość szczegółów w tych warunakch wprawia w zachwyt każdego.
Gwiazdy poprostu wychodzą z ekranu.
12596c33905ee1a9med.jpg


Czerń wyjątkowa i jeszcze ze wiernością odcieni . To naprawdę robi wrażenie.
275d86f273c0cb17med.jpg


wyraźny czytelny w szczegółach drugi plan.
79f9194149268cedmed.jpg


Obraz jest tak szczegółówy , że kamienie na ziemi czujesz prawie pod nogami , a lokomotywa - UF jak gorąco , PUFF jak gorąco.......
ab396a60042f871fmed.jpg


Pomidory i pomarańcze - trzeba porównać z innymi modelami jakie jest odzwierciedlenie realizmu.
87ae097e5cb87af9med.jpg


4d5a3dc65bb80783med.jpg


no i czerń - wow - naprawdę robi wrażenie. Nie były przezadzone zapowiedzi że obraz w czerni będzie rewelacyjny . A głębia czerni jest nawet na obrazach dziennych jest poprostu super.
2d0cee086d117139med.jpg


2c46f70bc1b48988med.jpg


wreszcie bez kalibracji widać czyste barwy na koszulce Portugalii
e54fafa157879502med.jpg


niezwykle czyste ujecią
09642fc38464fd28med.jpg


f9f9dc47c903e23cmed.jpg


CDN....
 
Czy wiec mozna stwierdzic kiki, ze to jest najlepsza czern obecnie w LCD, czy tez sharp rd2 ma lepsza ?
 
gry Xboxa i porównania

0a1d90b2d4c002d4med.jpg


ef4f955575655ef6med.jpg


sygnał SD - z lewej JVC 32 P 80 - z prawej Sony 32 D 3000
2dd34399e8473586med.jpg


e1d1705381cd28e7med.jpg


101783874a08f42amed.jpg


e8339e209f7f5cf5med.jpg


6a14071ff469a031med.jpg


573ed205efd070d1med.jpg


a803ce804013e779med.jpg


f4d06e33ea50f4f8med.jpg


Niestety z komputerem współpracuje słabo.
fe0ae54b84821226med.jpg


6bc048297423d4f8med.jpg
 
Ciekawe rozwiązanie z tymi przyciskami od góry na tv. Ciekawe czy na większych tez tak robią. :D Sorki ale wiekszość ludzi jak mniemam wiesza tv albo stoi na nodze. Jakbym w swoim lcd 32 miał obsługiwać sprzęt z góry to bym chyba musiał wchodzić na stołek :) Moim zdaniem najleprzym rozwiązaniem jest umieszczenie tych przycisków z boku, lub z dołu. Chyba ze nie przyuważyłem i to jest z dołu.

Autorus
 
D 3000 Sony - naprawdę robi wrażenie.
Sharp jak dla mnie ma większą płynność - co dla mnie ma duże znacznie gdyż więcej przesiaduję przy programach SD. Nie są to duże różnice.
Ale są . Więc ja zostaję przy RD2.
 
Kiki, a możesz mi powiedzieć kiedy i za ile będzie można kupić wersję 46" tego TV?
I czy wogóle warto kupować tak duży TV HDReady?
I jak jest właśnie z tą czernią...? D3000 wygląda pod tym wzglądem super, a jak wypada porównanie z XD1 i XL1 ? Gdzie jest "więcej czerni w czerni"?- a swoją drogą to ciekawe że to właśnie ta słynna czerń jest tak ważna przy wyborze TV.... Nie zastanawialiście się nad tym?
 
Ostatnia edycja:
Kup sobie Panasonica LX70 to się przekonasz, że dobry poziom czerni jest ważny. Szczególnie jeśli ktoś preferuje „mroczny” sygnał DVD;)
Pozdrawiam
 
kiki=> jak, Twoim zdaniem, sprawuje się D3000 przy średniej jakości sygnale SD z TV kablowej. Właściwie już go zamówiłem w zaprzyjaźnionej firmie ale proszę o Twoją opinię. Będzie to mój trzeci LCD (obok Sony 26HG2 i Sharp 32 BV9. Sharp w najbliższym czasie do wymiany na większy, bo poza tym jest bardzo fajny). D3000 będzie (oprócz TV kablowej) podłączony do wysokiej klasy "kina domowego" (w tym DVD Marantz DV-9600).
 
Witam serdecznie.
Ja juz sam niewiem który TV LCD wybrać Panasonic LX700 czy Sony D3000.Według mnie oba sa rewelacyjne.
Pozdrawiam forumowiczów.
 
Testy

Jestem trochę zawiedziony lakonicznością testów. Dlaczego? Nawiążę do mojego pytania kilka postów wyżej, dotyczącego sposobu podłączenia Sonego D3000 do komputera. Co bowiem oznacza stwierdzenie, że "TV słabo współpracuje z komputerem?". Ja chciałbym wiedzieć jak D3000 był podłączony, czy na wszystkich wejściach był taki sam słaby obraz oraz co z rozdzielczością natywną przy tych połączeniach? Wypadało by też napisać w czym przejawia sie ta słaba współpraca - same zdjęcia i to w takiej wielkości dają dość mało informacji, można tylko stwierdzić że obraz jest lepszy na JVC.
Moje uwagi mozna odnieść do każdej serii zdjęć i to nie tylko w tym teście. Proszę o więcej danych, które pomogą czytającym w dokładniejszej ocenie danego sprzętu.
Niech testujący nie traktują tych uwag jako zarzuty, ale jako pomoc w rozwijaniu i podnoszeniu jakości testów - co było intencją napisania tego posta.
Serdecznie pozdrawiam.

PS. Czekamy na zdjęcia w testach o wyższej rozdzielczości,
które obiecał Kiki.
 
Rzeczywiście , z całą stanowczością mogę potwierdzić zachwyty nad czernią w Soniaku D3000.Rewelacyjna.W Sharpie RD2 o oczko niżej, nawet na minimalnym podświetleniu matrycy. Za to płynność w Soniaku jest nieakceptowalna-nalezy ten system wyłączyć bo tylko psuje obraz.Nie da się tego oglądać.Artefakty powstają- o zgrozo!- przy bokach ekranu.Jeżeli kamera "jedzie" horyzontalnie to z lewej i prawej strony, przy krańcu ekranu, tuż przy obudowie powstają artefakty.To wszystko w trybie poprawy ruchu,w ustawieniu szybkie.W ustawieniu standardowe już nie ma aż takich niemiłych niespodzianek ale wtedy obraz już nie jest tak płynny i bardziej przypomina ten z Panasa LX70.
Poza tym kolory, bardzo dobre, można ustawić bardzo naturalne odcienie.Formatowanie obrazu średniej klasy-co widać na zdjęciach.Niestety na słabszym sygnale łatwo wychwycić smużenie, na lepszym już jest poprawa, ale dla wprawnego oka nie ma i tak nic do ukrycia.Poza tym obrazowi SD wyraźnie brakuje ostrości, mało szczegółów,twarze są jakby nieco rozmyte, stojący obok 32PFL7332 pokazuje ich znacznie więcej.
Na pewno zaletą Sonego jest spora ilość wejść( zwłaszcza w porównaniu z Sharpem), ale patrząc pod kątem płynnego obrazu zdecydowanie lepszy jest Sharp.Jeżeli ktoś lubi "efekt teatru", to tej osobie własnie polecę Sharpa, pozostali mogą się zastanowic nad Sonym.
Pozdro
 
Test Sony D3000

Romanoff napisał:
Rzeczywiście , z całą stanowczością mogę potwierdzić zachwyty nad czernią w Soniaku D3000.Rewelacyjna.W Sharpie RD2 o oczko niżej, nawet na minimalnym podświetleniu matrycy. Za to płynność w Soniaku jest nieakceptowalna-nalezy ten system wyłączyć bo tylko psuje obraz.Nie da się tego oglądać.Artefakty powstają- o zgrozo!- przy bokach ekranu.Jeżeli kamera "jedzie" horyzontalnie to z lewej i prawej strony, przy krańcu ekranu, tuż przy obudowie powstają artefakty.To wszystko w trybie poprawy ruchu,w ustawieniu szybkie.W ustawieniu standardowe już nie ma aż takich niemiłych niespodzianek ale wtedy obraz już nie jest tak płynny i bardziej przypomina ten z Panasa LX70.
Poza tym kolory, bardzo dobre, można ustawić bardzo naturalne odcienie.Formatowanie obrazu średniej klasy-co widać na zdjęciach.Niestety na słabszym sygnale łatwo wychwycić smużenie, na lepszym już jest poprawa, ale dla wprawnego oka nie ma i tak nic do ukrycia.Poza tym obrazowi SD wyraźnie brakuje ostrości, mało szczegółów,twarze są jakby nieco rozmyte, stojący obok 32PFL7332 pokazuje ich znacznie więcej.
Na pewno zaletą Sonego jest spora ilość wejść( zwłaszcza w porównaniu z Sharpem), ale patrząc pod kątem płynnego obrazu zdecydowanie lepszy jest Sharp.Jeżeli ktoś lubi "efekt teatru", to tej osobie własnie polecę Sharpa, pozostali mogą się zastanowic nad Sonym.
Pozdro


Witam:)
Romanoff pozwolę sobie niezgodzić się z Twoją opinią jakoby Soniaczek D3000 miał większą płynność od Panasa LX70P, wręcz przeciwnie. Nie zmienia to jednak faktu, że najpłynniejszy obraz ma w tej chwili JVC P80 :mrgreen:
Pozdro
 
coolmac - masz rację i bierzemy sobie to do serca .
Sony po D-sub nie przekazuje obrazu na cały ekran - dlatego taki opis tej przypadłości.
 
Kiki,

Czy miałeś już może okazję zobaczyc w akcji 40D3000? Jeśli tak to daj znać proszę czy jakość obrazu jest tak samo dobra jak w modelu 32". Konkrentnie czy jakość SD jest równie dobra pod wzgledem płynności i ostrości obrazu pomimo większej matrycy?:confused:

Mam na niego ochotę i nie wiem czy przy odległości do TV 2,4 - 3m można będzie sie cieszyć dobrym obrazem (żródła: kablówka, DVD i wkrótce po TV bedzie w kolejce do kupna PS3 i n-ka..:D )...

Z góry dzieki i pozdrawiam
 
SUBIEKTYWNA ocena Sony 32 D3000

Od kilku dni mam Sony 32 D3000. Porównuje go do Sharp'a 32 BV9 i Sony 26HG2 (jeszcze z Wega engine). Moja SUBIEKTYWNA ocena 32 D3000 jest taka:
1. Design: stonowany wygląd, TV nie rzuca się w oczy, nic nie błyszczy I O TO CHODZI. Moja ocena 9/10. Nie daję mu maxa, bo nie ma w ofercie wersji w kolorze srebrnym a dla kilku osób to ważne.
2. Jakość wykonania: to jest prawdziwy Sony (chociaż assembled in Spain) - dobre materiały, dobre spasowanie, trochę za dużo plastiku (26HG2 miał front z aluminium) ale ogólnie jast bdb. Ocena 8/10.
3. Sterowanie (pilot i ustawienia) - pilot niezły ale w 26HG2 był lepszy, OGROMNE mozliwosci własnych ustawień (nie wchodziłem jeszcze do menu serwisowego), intuicyjne menu ale kilka "dziur" można w nim znaleźć. Stała podstawa nie daje możliwości obrócenie TV ale mnie to nie przeszkadza. Ocena 9/10 (nie daję maxa ze względu na pilota).
4. Dźwięk. Mizeria, ale to samo było w Sharp BV9, Sony 26HG2, Sharp RD2 i kilku innych, które oglądałem. Podłaczenie do tzw "kina domowego: ratuje sytuację ale mimo to ocena 5/10.
5. Obraz. Nie potrafię to jednoznacznie ocenić tego TV:
- sygnał SD TV kablowa średniej jakości - krótko mówiąc rozczarowanie. Sharp BV9 jest lepszy bo ogląda się go przyjemniej. Sony D3000 nie wybacza sygnałowi słabszej jakości i pokazuje wady takiego sygnału. Na dodatek czujnik światła w Sharp'ie działa DUŻO lepiej niż w Sony. To ważne szczególnie w ciągu dnia: na parterze oglądam Sharp'a i jest nieźle, na piętrze musze zasunąć rolety żeby obraz był akceptowalny. Nie jestem jednak pewien, czy znajdą się 2 - 3 inne LCD które w tej kategorii pokonają D3000. To jest niezły LCD TV, ale TYLKO LCD TV - obraz z sygnau średniej jakosci jest po prostu sztuczny, komputerowy. Ocena 6/10
- sygnał SD z wysokiej klasy DVD (Marantz DV9600 1080p) - jest naprawdę dobrze. Obejrzałem po kolej Gladiatora, koncert the Eagles w Melbourne, Pana i Władcę na krańcu świata (świetny film), koncert Jarre'e w Chinach oraz the Wall Floydów i dopiero wtedy zorientowalem się, że jest 04.00 rano. Co ciekawe nie widze znacznej różnicy jakości obrazu między połaczeniem RGB (kabel QED Qunex SR-CV) a HDMI (kabel Eagle HDMI Silver Blue). Bardzo dobrze sprawdza się funkcja Theatre. Ocena 9/10.
- sygnał HD - nie sprawdzałem. Moze po urlopie....
- podłączenie do PC i do konsoli gier - to mnie zupełnie nie interesuje.
PODSUMOWANIE: kupiłem D3000 "w ciemno", bez BEZPOŚREDNIEGO porównywania z innymi TV podobnej klasy - zadecydowały warunki zakupu, matowa obudowa, kompaktowe wymiary i dobre wyniki testów w UK. Jego głównym celem jest funkcja monitora w tzw "kinie domowym" (pokój jest mały, 18m2 i 32" całkowicie wystarczą). Z tej roli wywiązuje sie świetnie. Nie sprawdza się natomiast jako TV do odbioru przeciętnej jakości SD - tu Sharp 32 BV9 jest górą bo mimo mniejszej precyzji obrazu ogląda się go po prostu przyjemniej. Smużenie w D3000 wystepuje (zgadzam się ze zdaniem kolegów) ale jest na marginalnym poziomie i mnie to nie przeszkadza. Pod tym względem jest lepiej niż w BV9. Za kilka miesięcy zmienię Sharpa 32 BV9 na coś 37" - 40" i wtedy NAPEWNO zamówię prezentację TV do domu i bedę brał pod uwage przede wszystkim przyjemność oglądania a nie precyzję obrazu. Mogę z czystym sumieniem polecic Sony 32 D3000 osobom, które dysponuja DOBRYM sygnałem. Innym radziłbym BEZPOŚREDNIE porównanie w domu z TV które więcej wybaczają słabszej jakości sygnalu SD.
 
Jak to w końcu jest z podłączeniem Sony 32D3000 z Pc ?
Na forum można przeczytać ,że działa po D-SUB idealnie na całym ekranie - 1360*768.KIKI dlaczego twój test tego nie potwierdza ?
Dzięki
 
Masz zdjęcia z podłązcenia komputera Panasonica po d-sub.
Być może źródła się nie lubią /Panasonic - Sony/. A tak serio to nie wiem.

Co do płynności różnych LCD jest specjalny test Monstera który obnaża wszystkie niedoskonałości w tym zakresie.
Na tą okoliczność zostanie utworzony specjalny wątek dotyczący tylko tego testu - płynność LCD. Każdy telewizor który trafi w nasze ręce zostanie pod tym kątem przetestowany.
 
Status
Zamknięty.
Do góry