Sony 32'' czy Samsung 37'' jeśli idzie o jakość obrazu?

BundyPL

New member
Witam

Mam na oku dwa LCD`ki - Samsung LE37A656 i Sony KDL-32W4000.

(z tego co widzę na stronce sony to i powyższy i KDL-32E4000 to to samo - niech ktoś napisze jeśli są między nimi jakieś różnice poza kolorem obudowy)

I teraz pytanie który lepszy? Sony będzie nawet tańszy (3200zł) od samsunga (3500zł).

Już piszę na czym mi zależy - telewizor jest przeznaczony dla rodziców. Będą na nim oglądać kanały naziemne, CyfrowyPolsat i (bardzo rzadko) DVD. Zależy im bardziej na jakości obrazu niż funkcjonalności. Znając życie to nie wymienią go przez następne 10 lat, dlatego (tak na przyszłość) chce FullHD (bo pewnie z czasem zmienią dekoder polsatu ze zwykłego na HD) i możliwość obsługi cyfrowych kanałów naziemnych, które mają być nadawane na początku przyszłego roku.

Tak więc najważniejsza jest jakość obrazu, później żeby się nie psuł, później żeby obsługa była łatwa. Wielkość, bajery i design nie są ważne.

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
BundyPL

p.s. Aha - jak jakaś inna firma robi LCD`ka z lepszą jakością obrazu, w podobnej cenie i równie niepsującego się jak powyższe to chętnie poczytam.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Powiem tylko jedno PLAZMA !

Napisz kolego z jakiej odległości będą oglądać tv.
 
Ostatnia edycja:

BundyPL

New member
Od 2 do 4 metrów - bo telewizor jest w rogu a sofa na przeciwległej ścianie.

Wiem że plazma jest super jeśli chodzi o jakość obrazu, ale to jest dla rodziców, którzy rzadko zmieniają sprzęt. Jak napisałem - on będzie musiał wytrzymać z 10 lat. A z tego co wiem to plazma jest delikatna i po jakimś czasie może się wypalić logo stacji. Ja wiem, że w nowych plazmach jest znacznie lepiej niż było kiedyś - no ale jak to ma nastąpić po 5-6latach to dziękuję. No i druga - ważniejsza - sprawa. Plazma jest bardziej szkodliwa dla oczu niż LCD. Trzecia - pokój jest duży i bez problemów namówię rodziców żeby postawili tv na wprost sofy - wtedy wady LCD nie będą tak im dokuczać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz trochę nieświeżych wiadomości.
Rodzice Twoi na prezentacjach znacznie częściej wybierają Plazmę z uwagi na płynność , kolorystykę. I te 10 lat masz jak w banku.
Ja pozostałbym z uwagi na jakość wzroku - przy przękątnej
37 Samsunga A 656. Tyle że skalowanie SD będziesz miał lepsze na Sharpie 37 X 20 , Toshibie 37 X 300.
Przy 4 metrach to dla rodziców spokojnie w klasie cenowej nawet 42" LCD Toshiba C 3500 . Będzie lepiej i ostrzej widać .
 

BundyPL

New member
Po pierwsze - Samsung odpadł, napisałem do nich pytanie czy będzie odbierał sygnał w MPEG-4 i niestety odpowiedź była negatywna. Wiem, to dopiero przyszłość - ale prędzej czy później nadejdzie i nie będzie mi się chciało kupować jakiejś głupiej przejściówki bo na to zawsze nie ma miejsca i zawsze zawadza.

Po drugie - plazmy nadal nie chce bo mruga i podobno po kilku godzinach bolą oczy. Sam niestety nie znam nikogo kto by miał plazmę więc nie mam jak tego sprawdzić. A nie chcę ryzykować wzrokiem rodziców.

Po trzecie - z tym sharpem i toshibom to mi teraz ćwieka zabiłeś :) Myślałem, że sony to super firma i nie ma lepszych jeśli idzie o jakość obrazu a tu zonk. Napisałeś, że skalowanie obrazu SD oba tv będą miały lepsze niż sony. A jak z obrazem HD? No niby za rok ma być naziemny sygnał a i platformy cyfrowe zaczynają na taki przechodzić - więc może nie ma co się sugerować jakością SD i skupić na jakości wyświetlania HD? Jak myślisz?

Dzięki :)
 

wader11

New member
Hey
jestem posiadaczem plazmy Panasanic 42pv80 i gwarantuje tobie że nie mruga. Sam jestem na to wyczulony. Takie migotanie albo mniejszą stabilność obrazu można zauważyć jak wyłączysz 100Hz . Jak masz włączone 100Hz to naprawde obraz powala. Oglądanie kilkugodzinne nie jest męczące - nie zauważyłem różnicy pomiędzy CRT a plazmą . Zaletą jest przekątna - nie trzeba się wysilać by przeczytać napisy itd :)
Na dzień dzisiejszy plazma to wybór optymalny do sygnału SD który będzie dominował przez kilka lat na pewno.
 
Do góry