Sonus Faver venere 2.5-3 +amplituner+ kabel

mked

New member
Witam,


Zdecydowałem się zakupić kolumny Sonus Faber Venere jednak mam kilka małych watpliwosci:
Salon ok.40m2. Na srodku kanapa. Natomiast za kanapa otwarta duża przestrzeń (kuchnia +jadalnia=80m2)


Pytania:
1. Czy Sonus Faber Venre 2,5 da rade. Wiem ze 3 będzie lepszy ale czy będzie aż tak znacząca różnica?
2. Zastanawiałem się nad Amplitunerem Marantz SR6009?
3. Jakie kable do polaczenia? AUDIOQUEST TYPE4 ?


Z góry dziękuje za pomoc i opinie. Kolumny na pewno te, na żadne inne nie zamienię :)

 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
- Po pierwsze z takimi fajnymi kolumnami dlaczego amplituner, a nie wzmak stereo? Pewnie chodzi Ci o wygodę i gniazda, ale szkoda potencjału kolumn.
- Po drugie jeśli już to wybierz mocniejszy model, ale i ten nie da ci pełni brzmienia z tych kolumn vs klasyczny wzmak stereo
- Po trzecie, będzie różnica 2.5 vs 3, 40 m to jednak sporo, a 6009 nie napędzi ich zadowalająco.
- Po czwarte kable musisz sam przesłuchać, tym bardziej jeśli jednak pozostaniesz przy amplitunerze kinowym
 

mked

New member
Dokładnie chodzi trochę o wygode. możliwość rozbudowy do 5.1, radio internetowe, spotife. Nie chce "zagraca" salonu duża ilością urządzeń. Ma to grać przyzwoicie i również wyglądać przyzwoicie. Nie jestem ekspertem i nie oczekuje tutaj cudów, ale jak wydaje jakieś pieniądze chciałbym żeby to tez miało jakiś sens.
Jeszcze rozważałem pójście w model wyższy amplitunera tzn. Marantz SR7009. Natomiast różnica w cenie jest już spora do modelu niższego a jest tylko o trochę mocniejszy. Wiec nie wiem czy ma sens?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno SR7009 zagra lepiej niż SR6009. Jednak może dobrym rozwiązaniem będzie zakup SR6009 i resztę kasy odłożyć i zbierać na wzmacniacz stereo bądź końcówkę mocy żeby spiąć razem z amplitunerem.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słuchałem Sonus Faber Venere 2,5; 3.0, Liuto i Olimpca. Dla mnie najlepiej zagrały Liuto. W Venere brakowało trochę podstawy basowej. Liuto gra pięknie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja do takiego metrażu większe kolumny bym brał tym bardziej że tak jak Dyzio napisał że basu troszkę im brakuje - ja ich tylko ze 30 min słuchałem jak ktoś słuchał ich w salonie ale lepiej się sprawdzą większe a tym bardziej w takim metrażu. I mocniejszy amplituner bym do nich kupił...
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
I jeszcze jedna sprawa: żaden amplituner (nawet ten najdroższy) nie da rady w stereo z takimi kolumnami jak Sonus. Musisz mieć porządny wzmacniacz stereo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I tu jest racja SF jest ciężki do wysterowania nawet np. przy topowym arcamie który ma 1500 W poboru prądu a nie wspominając już o amplitunerze firmy Marantz który jest zdecydowanie słabszy prądowo. Ale jak się człowiek uprze to już inna sprawa.
Dla przykładu SF olympica III kosztują około 44 tys właściciel sklepu z którym gadałem a który bardzo lubi SF mówi ze do tych kolumn to tak wzmak za minimum 25 tyś to coś kolumny pokażą - oczywiście to kwestia gustu ktoś inny powie że zagrają mu ze wzmakiem za 18 tys ... :) kwestia podejścia i zobaczenia że dane kolumny są wstanie zagrać lepiej z lepszym, mocniejszym a tym samym droższym wzmakiem.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Słuchałem Sonus Faber Venere 2,5...Dla mnie najlepiej zagrały Liuto. W Venere brakowało trochę podstawy basowej. Liuto gra pięknie.

Też ostatnio słuchałem Venere 2.5, na McIntoshu i na małym Marantzu 6005.
W porównaniu do KEF R moim zdaniem wypadają blado. Nie rozumiem tego zachwytu nad nimi. Owszem wyglądają elegancko ale brzmienie kompletnie nie przekonuje i nie wciąga.

I fakt trudniej je wysterować bo na tym Marantzu już brakowało dynamiki. Ampli z górnej półki powinien jednak sobie przyzwoicie poradzić.
 

werf

Active member
Bez reklam
Też ostatnio słuchałem Venere 2.5, na McIntoshu i na małym Marantzu 6005.
W porównaniu do KEF R moim zdaniem wypadają blado. Nie rozumiem tego zachwytu nad nimi. Owszem wyglądają elegancko ale brzmienie kompletnie nie przekonuje i nie wciąga.

I fakt trudniej je wysterować bo na tym Marantzu już brakowało dynamiki. Ampli z górnej półki powinien jednak sobie przyzwoicie poradzić.

Coś w tym jest w cenie 10+ jest milion lepszych wyborów
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
....ale to zawsze Kolego jest kwestia gustu.... dla jednego to dla drugiego co innego... Koledze podpasowały SF ,widać jemu taki dźwięk pasuje.. i to jest to czego oczekuje od kolumn.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Jasna sprawa Kolego, dowodem na to jesteś zarówno Ty (paradigm) i ja (klipsch) posiadamy kolumny przez wielu uważane za niefajne, efekciarskie lub na krótką chwilę.. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie Kolego a najważniejsze jest to że i Tobie i mi i wielu innym które te kolumny posiadają są zadowoleni.
A znam przykłady ze Stolicy które sklepy strasznie goniły Paradigmy (pomimo że często gęsto nawet tych kolumn nie słuchali), a jak zobaczyli sprzedawcy że dosyć dobrze się sprzedają tak nagle olśnienia dostawali i Ci sami sprzedawcy już zupełnie o 180 stopni zmieniali swój pogląd. Dlatego ja zawsze mówię ludziom żeby iść i posłuchać danych kolumn a nie słuchać nas użytkowników w 100% znaczeniu tego słowa. Bo każdy z nas pisze to co lubi i w sklepach w większości wypadków ( choć znam bardzo uczciwe sklepy) mówią to co chcą sprzedać na co mają dobre ceny i daleko w cale bym nie musiał szukać :)
A co do SF tych konkretnych modeli ja tak jak napisałem słuchałem około 30 min ale raczej ich bym nie kupił ale na nasze szczęście jest tyle różnych firm i tyle gustów pod względem muzyki że każdy sobie coś wybierze i nikomu nic do tego na jakich kolumnach ktoś słucha :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry