Sonus-Faber Liuto + Denon PMA-2020ea + Denon DCD-2020ae

_tomo_

New member
Witam.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał okazję podłączyć i posłuchać

Sonus-Faber Liuto z zestawem Denon PMA-2020ae + DCD-2020ae?

pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Denon jest za słaby dla Sonus Faber ,zmarnuje się tylko potencjał tych kolumn a tanie nie są
Najtańsza sensowna propozycja to Creek Destiny , zwłaszcza że jest używany przez redakcję jednego z czasopism z kolumnami Audio Physic które są w podobnej cenie

W ogóle kolumny Sonus Faber urzekają muzykalnością ,takim niewymuszonym dźwiękiem. Pasuje podłączyć coś ,co wydobędzie piękną paletę barw
Zestaw Denona jest poprawny pod względem brzmienia ,ale to chyba nie ten kierunek
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słuchałem tych kolumn ale ciężko się wypowiadać, ponieważ już kiedyś opisałem moje wrażenia po Sonus Faber. Dla mnie są poprostu bezplciowe.
 

accu

New member
Bez reklam
Słuchałem tych kolumn ale ciężko się wypowiadać, ponieważ już kiedyś opisałem moje wrażenia po Sonus Faber. Dla mnie są poprostu bezplciowe.

Witam uprzejmie ,
Z taką opinią spotykam się po raz pierwszy ...:|
No ale każdy ma prawo do swojej opinii.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie Denon 2020 sobie poradzi z tymi kolumnami testowałem ten zestaw (wydaje mi się) z bardziej wymagającymi głośnikami i troszkę większymi. I spokojnie denon dał radę, pytanie czy tylko czy brzmieniowo do siebie będą pasować?...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Co by nie mówić Sonus to są piękne kolumny ,o ich sile decyduje całość wykonania ,warto im poświęcić trochę czasu i pieniędzy .Nie wiem jak jest w obecnych modelach, ale dawniej za czasów Serblina wykorzystywano wyłącznie orzech kanadyjski ,który ma podobno najlepsze właściwości akustyczne ,pewnie to prawda ponieważ słynny lutnik Stradivarius swoje skrzypce tez wykonywał wyłącznie z tego drewna ,co ciekawe nie każdy kawałek drewna się nadawał ,Stradivarius opukiwał drewno i po odgłosie już wiedział czy z konkretnego kawałka drewna da się zrobić skrzypce ,nieraz poszukiwania trwały bardzo długo ,dlatego tych skrzypiec nie wyprodukowano wiele
Trudno powiedzieć czy Serblin też "opukiwał " każdą deskę ,pamiętam kilkanaście tal temu czytałem wywiad z Serblinem gdzie zapytano dlaczego do produkcji swoich kolumn używa naturalnego drzewa
Franco odpowiedział błyskotliwie - "czy widzieliście skrzypce albo fortepian z MDF-u" ? .On swoje kolumny traktował jak instrumenty muzyczne
 

_tomo_

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedzi i sugestie.

Creek Destiny 2 to ciekawa propozycja - nie myślałem, aby to połączyć z Sonusami. Do sprawdzenia.

Myślałem jeszcze nad Roksanem Caspian M2, ale wydawało mi się, że ten Denon powinien prezentować podobny poziom, tak samo jak Yamaha A-S2100, ale nie słuchałem tych zestawów klocków.

To jeszcze pytanie jak w tym gronie wypadnie Marantz PM-14S1?

pozdrawiam
 
Do góry