SONDA: wysokość powieszenia/postawienia telewizora.

ernet

Active member
Bez reklam
Aby uniknąć „odliczania „ ramy górnej TV i innych wątpliwości, co do pomiaru, pytanie brzmi tak;
  • Na jakiej wysokości macie ( wypada Wam ) środek ekranu ( mierzony od podłogi )?
  • Jaka jest odległość oglądania TV ?
Proszę o tylko krótkie odpwiedzi. Czas na dyskusje przyjdzie po uzyskaniu max ilości odpowiedzi. Może być ciekawie ;-)SONDA dotyczy oczywiście wszystkich firm produkujacych TV.
 
Ostatnia edycja:

diuczysko

New member
Bez reklam
Środek ekranu na wysokości oczu w pozycji siedzącej na kanapie (~110cm)
Odległość około 2,5 m od 42" (kolejny tv będzie większy)
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
Srodek ekranu na wys. wzroku siedzac na kanapie jak kolega wyzej, tyle ze ja 40 ogladam z 3-3,5m.

Czy aby napewno Wy mierzycie dobrze te odleglosci? TV od kanapy 1m?? to jak wy z niej schodzicie? jest miejsce na nogi? czy odrazu jest stolik z TV? a na kanape wskakuje sie od tylu ?;> :D
 

korabek

New member
Srodek ekranu na wys. wzroku siedzac na kanapie jak kolega wyzej, tyle ze ja 40 ogladam z 3-3,5m.

Czy aby napewno Wy mierzycie dobrze te odleglosci? TV od kanapy 1m?? to jak wy z niej schodzicie? jest miejsce na nogi? czy odrazu jest stolik z TV? a na kanape wskakuje sie od tylu ?;> :D

I po co te "uszczypliwości"?. "diuczysko" podał odległość od podłogi do środka ekranu.
Pytanie zadane jest w dwóch punktach i sugeruję, aby odpowiadać na nie także w punktach.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Srodek ekranu na wys. wzroku siedzac na kanapie jak kolega wyzej, tyle ze ja 40 ogladam z 3-3,5m.

Czy aby napewno Wy mierzycie dobrze te odleglosci? TV od kanapy 1m?? to jak wy z niej schodzicie? jest miejsce na nogi? czy odrazu jest stolik z TV? a na kanape wskakuje sie od tylu ?;> :D

I po co te "uszczypliwości"?. "diuczysko" podał odległość od podłogi do środka ekranu.
Pytanie zadane jest w dwóch punktach i sugeruję, aby odpowiadać na nie także w punktach.

Jako autor wątku przyłaczam sie do tej uwagi. Nie traćmy ani czasu, anie miejsca w wypowiedziach. A mogą one pomóc osobom mającym wątpliwości co do powieszenia TV.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Srodek ekranu na wys. wzroku siedzac na kanapie jak kolega wyzej, tyle ze ja 40 ogladam z 3-3,5m.

Czy aby napewno Wy mierzycie dobrze te odleglosci? TV od kanapy 1m?? to jak wy z niej schodzicie? jest miejsce na nogi? czy odrazu jest stolik z TV? a na kanape wskakuje sie od tylu ?;> :D

I po co te "uszczypliwości"?. "diuczysko" podał odległość od podłogi do środka ekranu.
Pytanie zadane jest w dwóch punktach i sugeruję, aby odpowiadać na nie także w punktach.

Uściśliłem swoją odpowiedź.
 

mieto132

New member
środek - 95cm (za nisko)
odległość - 1 do 3,5m

żeby te dane były pomocne powinno być moim zdaniem trzecie pytanie np.cel,cele użytkowania bo tak ja może być dobrze do oglądania z kanapy może być złe do grania w gry typu kinect,move.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@mkamon po wielu ustawieniach wysokości ten wymiar jest dla mnie najbardziej odpowiedni. TV wisi na uchwycie slim , oglądam siedząc na fotelu , sygnał to Nka.
po tygodniu oglądania programów w miarę dobrej jakości telewizorek nie jest za duży , a następny będzie 60tka .
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
U mnie do środka ekranu jest jakieś 115 cm. Odległość 3m. Wielkość - 50 cali. Ekran lekko pochylony ku dołowi. Dla mnie jest idealnie :p
 
Do góry