[sonda] wybór platformy cyfrowej

wybierz


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

shaguar

New member
Witam.
Niedawno stalem sie posiadaczem telewizora panasonic 42PV80 http://www.avmania.pl/product_info.php?products_id=9089

wypadaloby wybrac teraz do niego platforme cyfrowa, bo grzechem jest ogladac na nim kanaly ze "zbiorczej" :)

chcialbym zasiegnac waszej opini, ktora oferte wybrac, c+, polsat, N?
abonament do 45zl (lacznie), cena dekodera to drugorzedna sprawa. Pytanie czy warto kupywac dekoder HD czy moze standartowy wystarczy? Lepiej kupic na wlasnosc czy wziasc w wynajem?
No i ktora platforma jest najlepsza dla mnie, ktora jest najlepiej prosperujaca teraz i na przyszlosc?

z gory dzieki za wszystkie opinie i sugestie, pozdrawiam
 

Rafał28

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam
Na Twoim miejscu wybierałbym między N-ką i Polsatem.Kwota 45 zł jest za mała żeby wybrać jakiś sensowny pakiet w C+.
Pozdrawiam
 

mirecore

New member
czy to prawda że na N-ce długo ściągają się wypożyczone filmy na PVR ???

ja mam CYFRE+HD - polecam - F1 niestety tylko na RAI SPORT po Włosku - ale filmy HD powalają na kolana...

dekoder właśnie się okazało że lepiej wynająć, ponieważ teraz mi wymienili na HD (bez opłat) a tamtego jeszcze nie spłaciłem
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
shaguar napisał:
No i ktora platforma jest najlepsza dla mnie, ktora jest najlepiej prosperujaca teraz i na przyszlosc?

1.Wydaje mi się jednak, że powinieneś pozaglądać na strony poszczególnych platform. A lektórę zacznij od pozycji "sprzęt". Ponieważ sprzęt czyli dekoder nie jest za darmo i można za niego: wpłacić kaucję, wykupić, lub wziąć w dzierżawę. Oczywiście wszystko ma swoją cenę co wyczytasz z ofert.
2.Za 45PLN za miesiąc nic sensownego nie kupisz, trzeba przeznaczyć dwa lub trzy razy większą kwotę.
3. Jeżeli by oceniać platformy to trzeba brać do tej oceny pewne kryteria:
a/ ilość klientów, którzy w pewnym stopniu odzwierciedlają popularność nadawcy - CP> 2,0mln, C+ > 1,0mln, Nka >0,2mln abonentów.
b/ zysk na działalności - tutaj przoduje C+. Za nią jest CP i Nka.
c/ itd. .... itp.
 

klolik

New member
@Lech
A skąd wiesz co kolega lubi oglądać, że mu piszesz: "Za 45PLN za miesiąc nic sensownego nie kupisz..."
Nie każdy musi/lubi oglądać pełną ofertę danego operatora. Jeden chce sport, inny filmy, a innych interesuje też HD, jeszcze inny chce od czasu do czasu pooglądać sobie jakieś programy.

Nie dogodzisz wszystkim. Dla niektórych liczy się jakość oferty do jej ceny a nie tylko ilość programów za wielką kasę. Nie ma gotowej recepty dla wszystkich.

Każdy powinien sam przejrzeć ofertę wszystkich dostawców i wybrać to co mu najbardziej odpowiada.
 

Lech

New member
Bez reklam
klolik napisał:
@Lech
Każdy powinien sam przejrzeć ofertę wszystkich dostawców i wybrać to co mu najbardziej odpowiada.

Czytaj uważnie zarówno to o co pytają jak i podpowiedź. Ponieważ moją odpowiedź zacząłem od słów -"Wydaje mi się, że powinieneś pozaglądać...." itd.
 

klolik

New member
Z resztą Twojej wypowiedzi sią zgadzam, odniosłem się jedynie do punktu drugiego, który wzbudził moje wątpliwości.
 

KOJOT80

New member
Jeżeli chodzi o cenę to...

Nka wyjdzie ci raczej najtaniej, jeżeli traktujesz cenę jako jeden z głównych wyznaczników. Jednak nie obejrzysz raczej całych ME 2008 bo to jest w ofercie PolastuCyfr. Nie obejrzysz też ligi polskiej i większości lig europejskich bo to jest w ofercie C+. Będziesz natomiast miał chyba najwięcej kanałów w HDw porównaniu z innymi platformami.


Jeżeli chodzi o cenę, to pokusiłem się o pewną symulację:
Wyliczyłem koszty jakie trzeba ponieść w związku z założenie danej platformy cyfrowej w rozłożeniu na liczbę miesięcy w umowie.
Brałem pod uwagę: aktywację, cenę sprzętu(w pierwszej kolejności wynajem jak sie dało, jak nie to dopiero wtedy zakup tunera i talerza), no i abonament za najkrótszy okres umowy. Zsumowaną kwotę podzieliłem przez liczbę miesięcy w umowie (jak powiedziałem przy umowie na najkrótszy okres jaki dopuszcza operator).
Z tego co wiem:
C+ -umowa min na 18 miesięcy
PC -umowa min na 13 miesięcy
Nka-umowa min na 12 miesięcy

C+
to co by mnie interesowało w C+ to:
- pakiet podstawowy 38 zł (najtańszy do którego mogę dobrać opcje dodatkowe)
- opcja premium canal+ 29zł (no bo sport musze mieć w pełnej wersji)
- canal+HD 6zł (jak sport i filmy to tylko w HD, w ogóle HD chcę mieć jak najwięcej)
- 3wymiry discovery 8 zł (bez discovery ani rusz, to musze mieć!)
razem abonament:
81zł
po 18 miesiącach trwania umowy będzie to 1458zł

ale to nie wszystko, jeszcze sprzęt
wynajem dekodera Philips HD 15zł/miesięcznie (już nawet nie rzucam się na Philipsa PVR HD za 20zł/m) czyli 15zł razy 18 miesięcy = 270 zł

no i jeszcze aktywacja (dekodera HD wraz z anteną 80tka z podwójnym konwerterem - tak dają), w wysokości 99 zł.

RAZEM 1827 zł (1458+270+99) w przeliczeniu na okres umowy (18miesięcy) to 102 zł/miesięcznie



Polsat Cyfrowy
to co by mnie interesowało w PC to:
-pakiet HBO 57,90 zł (bądź relax mix 57,80zł, tak czy tak sportu i filmów full)
pakiet familijny za 37,90 odpada bo za mało sportu i filmów, poza tym jest niewspółmierny do komfortowego w C+ a tak nie można by zrobić porównania.
Po 13 miesiącach trwania umowy zapłacę 753 zł

do tego sprzęt:
Wierząc, że wkrótce PolsatC będzie miał więcej kanałów w HD (na takich mi przede wszystkim zależy) kupuję dekoder samsung HD 199zł i antenę HD 70zł (wynająć nie można)

do tego aktywacja 99 zł

RAZEM 1121zł (753+199+70+99) przeliczając to na okres umowy (13 miesięcy) to 86 zł/miesięcz



N-ka
to co by mnie interesowało w N to:
-sport i motoryzacja 16zł
-kultura nauka świat 16zł (bo discovery!!)
-filmbox 15zł (ewentualnie hity filmowe za 16zł)
łącznie abonament 47 zł razy 12 miesięcy trwania umowy to 564 zł

do tego aktywacja dekodera HDTV 99 zł

RAZEM 663zł (564+99) w przeliczeniu na 12 miesięcy do 55 zł


Z tego SUBIEKTYWNEGO zestawienia wynika z tego, że Nka wychodzi wyraźnie najtaniej. Przy każdej z platform starałem się dobrać ofertę programową minimalną jaka by mi odpowiadała uwzględniając przede wszystkim sport, discovery i filmy-(tyle o ile, bo zawsze tych filmów można by dobrać więcej).
Myślę że przy TWOIM zestawie pakietów Nka też wyjdzie najatrakcyjniej pod kątem cena/jakość :eek:k:
 

Lech

New member
Bez reklam
Chyba wprowadzasz trochę ludzi w bład i dlatego poniższe zestawienia są raczej nieprawdziwe

KOJOT80 napisał:
Jeżeli chodzi o cenę, to pokusiłem się o pewną symulację:
Zsumowaną kwotę podzieliłem przez liczbę miesięcy w umowie (jak powiedziałem przy umowie na najkrótszy okres jaki dopuszcza operator).
Z tego co wiem:
C+ -umowa min na 18 miesięcy
PC -umowa min na 13 miesięcy
Nka-umowa min na 12 miesięcy

C+ - umowa na 12 miesięcy, lub 18 miesięcy z promocją,
PC - umowa na 12 lub 24 miesiące w zleżności od wybranej promocji,
Nka - umowa na 12, 15 lub 24 miesiące i zależy od wybranej promocji.

C+
to co by mnie interesowało w C+ to:

- 3wymiry discovery 8 zł (bez discovery ani rusz, to musze mieć!)

W pakiecie podstawowym jest jeden kanał discovery w cenie pakietu


po 18 miesiącach trwania umowy będzie to 1458zł

Jak wspomniałem wyżej umowa jest na 12 miesięcy to reszta wyliczeń jest do bani!!!!!!!!!!!

Polsat Cyfrowy
to co by mnie interesowało w PC to:
-pakiet HBO 57,90 zł (bądź relax mix 57,80zł, tak czy tak sportu i filmów full)

Pakiet z HBO ma cenę 77,80 PLN i reszta wyliczeń się zmienia

do tego sprzęt:
Wierząc, że wkrótce PolsatC będzie miał więcej kanałów w HD (na takich mi przede wszystkim zależy) kupuję dekoder samsung HD 199zł i antenę HD 70zł (wynająć nie można)

Zakup dekodera HD przy umowiena 12 miesięcy kosztuje 300PLN a nie 199PLN

do tego aktywacja 99 zł

RAZEM 1121zł (753+199+70+99) przeliczając to na okres umowy (13 miesięcy) to 86 zł/miesięcz

Po uwzlęnieniu błędnych obliczeń do tej opcji należy doliczyć niecałe 30PLN/miesiąc


N-ka
to co by mnie interesowało w N to:
-sport i motoryzacja 16zł
-kultura nauka świat 16zł (bo discovery!!)
-filmbox 15zł (ewentualnie hity filmowe za 16zł)
łącznie abonament 47 zł razy 12 miesięcy trwania umowy to 564 zł
do tego aktywacja dekodera HDTV 99 zł
RAZEM 663zł (564+99) w przeliczeniu na 12 miesięcy do 55 zł

Z tego SUBIEKTYWNEGO zestawienia wynika z tego, że Nka wychodzi wyraźnie najtaniej.

Tutaj się zgadzam zestawienie jest bardzooooo SUBIEKTYWNE.
 
Ostatnia edycja:
Do góry