Sonda 'Twoja przekątna z ilu metrów'

GracX

New member
Bez reklam
Witam chciałbym przeprowadzić prostą sondę każdego kto posiada projektor prosiłbym o odpowiedz na następujące pytania:

1.Projektor model+rodzielczość(HD/FHD)
2.przekątna obrazu
3.odległość z jakiej oglądasz projekcje
4.projektor służy tylko do weekendowego oglądania filmów,wydarzenia sportowe czy również jako TV.

sam osobiście nie umie się zdecydować na przekątną oglądałem 70cali wydawał się gigantyczny dla testu powiększyłem do 80 i teraz taki mi odpowiada do tego zależy czy materiał jest wyświetlany na całej powieszchni ekranu czy też z czarnymi pasami wtedy jeszcze lekko powiększam zoomem.

z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
 

Przemek_PC

New member
1. Panasonic PT-AX100 a wcześniej Sanyo PLV-Z3
2. 90"
3. 2,8m
4. Filmy DVD i BD 720p

Na Z3 widać piksele jak się dobrze przyjrzeć, AX100 ma bardziej miękki obraz, na pierwszy rzut oka mniej ostry ale bardziej zbliżony do kinowego i pikseli nie widać.
 

Buti

New member
1. HC1100 - HD Ready
2. 92 cale
3. 3.2m
4. Filmy na kanałach telewizji cyfrowej w HD. Filmy z DVD.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
1. Optoma HD 67N (720p)
2.106 cali
3.~4m
4.Mecze (N) , Xbox (Kinect), Ps3, HD player (głównie MKV 720p/1080p), PC (YouTube itp)
 

valdi74

Member
1. Epson EH-TW3200
2. 93"
3. 3,5 m
4. Tylko filmy 1080p, weekendowo.

Obraz jest dla mnie w sam raz. Gdy usiądę metr bliżej, to jest już za duży. Pojedyncze piksele są na granicy widoczności. Z 3,5 m ich nie widać, z 2,5 m już się da zauważyć.
 

GracX

New member
Bez reklam
no proszę widzę bardzo duże przekątne pod 100cali ja z moimi 80calami z około 3.80m moge się schować z tym że dużo gram oraz ogladam tv poprzez pj nie chcę biegać wzrokiem po obrazie chociaż na początku 70cali było super teraz do 80 sie przyzwyczajam.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Optoma HD65 (720p), odleglosc 3,8 m., obraz 92", filmy MKV (720p, 1080p) oraz przede wszystkim PS 3 (killzone 2 multi :) )
 

Buti

New member
Warto link do tego tematu przywołać jako prowokację :D we wszystkich wątkach, w któych toczy się deyskusja jak to daleko powinno się siedzieć od tv np 42 cale i jaki to duży obraz na plaźmie 55 cali :D.
 

Przemek_PC

New member
Obraz z TV i z projektora mają tyle ze sobą wspólnego co muzyka z radia i na żywo więc porównanie takie nie ma sensu.
 

Buti

New member
Wydaje się, że niektórzy nie chcą czytać ze zrozumieniem. Nie chcą i już. Odszedłem od tematu - niedobrze ale skoro pojawia się tu radio i muzyka... ;)
Pozdrawiam fanów oglądania fimów na proju i dziennika na tv :D
 
Do góry