smużenie obrazu w c+

piotrek82

New member
Witam
mam problem ze smużeniem obrazu na niektórych kanałach cyfry+(sport hbo cinemax).Posiadam tuner pionka 1530 połączonego ze zwykłym crt kablem scart(sprawdzałem dwa kable na obu jest to samo) .Czego to może być wina??
 

ernane

New member
nie napisales jakie to kanaly :) tak to mozna by bylo sprawdzic czy to nie jest wina tego ze nadawane sa z tych samych transponderow - wtedy to wina zlego ustawienia anteny/za malej anteny.
Jesli rozne transpondery i do tego pozostale kanaly z danego transpondera odbiera ok, radzilbym sprawdzic z innym telewizorem.
Znam przypadek krecenia i denerwowania sie na antene kiedy wina lezala w uszkodzonym scart w tv :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
To zależy od jakości/mocy sygnału.Półtora temu cyfra smużyła mi w 50% kanałów(samsung r71),ale już od jakiegoś czasu jest git(hdmi).Sprawdz sobie w menu dekodera jak mocny masz sygnał(musi być zielony)
 

crasher

New member
Naprawde niektore wypowiedzi mnie zadziwiaja, coniektorzy chyba nie wiedza co to jest "smużenie" - polecam google lub forum..

Po pierwsze piotrek82 nie napisal jaki ma telewizor, jezeli LCD to tam smuzenie mozesz wystapic i jest to wynikiem zbyt wolnej matrycy w stosunku do szybko zmieniajacego sie obrazu, w telewizorach CRT smuzenia nie ma.

Kolejna sprawa przy zbyt slabym sygnale cyfrowym obraz ma stopklatki, pojawiaja sie kwadraciki, glos sie zacina i trzaska lub dany kanal nie dziala w ogole, w sygnale analogowym efektem slabego sygnalu jest snieg.
 

tkirmuc

New member
crasher napisał:
Naprawde niektore wypowiedzi mnie zadziwiaja, coniektorzy chyba nie wiedza co to jest "smużenie" - polecam google lub forum.., w telewizorach CRT smuzenia nie ma.

Łot i nie prawda. Mam Cyfrę Plus podpiętą pod CRT Sony. Jakoś większości kanałów jest słaba (z naziemnej idzie lepiej!) a niektórych - poniżej krytyki. I wtedy właśnie pojawia się owo 'smużenie' i szarpanie obrazu przy szybkich ruchach kamery. Po prosty, jak wszyscy 'cyfrowi' operatorzy w Polsce, C+ robi w konia klientów i nadaje programy w jakości porównywalnej do kiepskich DivX-ów. Gdy ściągnę np. jakiś odcinek Star Trek z sieci, jest przeważnie 2x lepszy od tego, co zapodają w AXN Sci-Fi. To woła o pomstę do nieba ale oczywiście możemy im skoczyć, bo lobby ma zapewnione swobodne wciskanie kitu o "cyfrowej jakości" (nikt przecież nie gwarantuje rozdzielczości i bitrate'u).
 

rychu

New member
tkirmuc napisał:
Łot i nie prawda. Mam Cyfrę Plus podpiętą pod CRT Sony. Jakoś większości kanałów jest słaba (z naziemnej idzie lepiej!) a niektórych - poniżej krytyki. I wtedy właśnie pojawia się owo 'smużenie' i szarpanie obrazu przy szybkich ruchach kamery. Po prosty, jak wszyscy 'cyfrowi' operatorzy w Polsce, C+ robi w konia klientów i nadaje programy w jakości porównywalnej do kiepskich DivX-ów. Gdy ściągnę np. jakiś odcinek Star Trek z sieci, jest przeważnie 2x lepszy od tego, co zapodają w AXN Sci-Fi. To woła o pomstę do nieba ale oczywiście możemy im skoczyć, bo lobby ma zapewnione swobodne wciskanie kitu o "cyfrowej jakości" (nikt przecież nie gwarantuje rozdzielczości i bitrate'u).


Słaby tuner albo kable też mogą osłabiać obraz
 

mateusz61

New member
rychu napisał:
Słaby tuner albo kable też mogą osłabiać obraz
to jestświęta prawda z tym kitem wciskanym i nadawanym przez cyfrę+, jak większość firm i innych monopolistów w naszym kraju mają klienta w czarnej ..pie.Podzielam zdanie niektórych osób z forum.
 

mateusz61

New member
dzięki dekoder mam faktycznie słaby.kupiłem starego dziada po liftingu(philips DSX6010) w punkcie C+ bo szkoda było mi płacić po 10 za miesiąc,ale zrobiłęm kiepski interes bo faktycznie kicha na całego.Co ewentualnie mógłbym kupić,ale nie u nich,żeby mnie to ich dziadowskie nadawanie satysfakcjonowało?Może ktoś mnie oświeci.Proszę!!!:confused:Acha telewizor mam Sharp Aquos.
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
Smużenie, a jakość sygnału C+, nie mają żadnego związku :p
Mam 29' 100Hz Philipsa, dekoder mały Thompson i nigdy nie miałem problemów ze smuzeniem :-D Mój brat ma jakiegoś Samsunga 29' 100Hz i jak jadę do niego na mecz to przezywam katusze :( , dla mnie obraz jest fatalny, choć brat nic takiego nie zauwaza (moze się przyzwyczaił). Nie dawało mi to spokoju więc pewnego weekendu, przywiozłem do niego swój TV i dekoder, podłączyłem i obraz zyleta na obydu dekoderach:eek:k: , ale zeby mieć całkowitą pewność, ze to TV, wziąłem jego TV do siebie podłączyłem i masakra :???: smugi takie ze oglądać się nie da!!! Kable uzywałem zwykłe, no name, po 10 PLN za szt, co nie znaczy, ze na lepszych, nie byłoby jeszcze lepiej.
I najwazniejsze sygnał C+ u brata dochodzi do 5, u mnie ledwie 4.
 
Ostatnia edycja:
Do góry