smugi na LCD Samsung le37b651

promyk79

New member
Witam.

Jestem po wizycie u teścia ,który jest posiadaczem le37b651 . Ustawiłem mu dziś sygnał cyfrowy DVB-T ponieważ wszystkie kanały analogowe są już dostępne cyfrowo.

Na sygnale cyfrowym zauważyłem różnego rodzaju smugi na ciemniejszych barwach , widoczne bardzo dobrze na brązie , mniej widoczne na zółci i czerni. Na białym nie widoczne . Na brązie na wszystkich kanałach oprócz smug widać pas o szerokości 5cm poziomy umiejscowiony na 1/3 ekranu . Co może być przyczyną ? Na moją logikę może dzieciak uderzył czymś w ekran ? Smuga i pas wygląda tak jakby cień jakby w tych miejscach barwy były ciemniejsze tak jakby lekko nacisnąć ekran .


Co o tym sądzicie czy to może wystąpiło po uderzeniu może przy czyszczeniu ekranu za mocny nacisk ?

Co może być przyczyną ?
 

fula

New member
Witam.

Jestem po wizycie u teścia ,który jest posiadaczem le37b651 . Ustawiłem mu dziś sygnał cyfrowy DVB-T ponieważ wszystkie kanały analogowe są już dostępne cyfrowo.

Na sygnale cyfrowym zauważyłem różnego rodzaju smugi na ciemniejszych barwach , widoczne bardzo dobrze na brązie , mniej widoczne na zółci i czerni. Na białym nie widoczne . Na brązie na wszystkich kanałach oprócz smug widać pas o szerokości 5cm poziomy umiejscowiony na 1/3 ekranu . Co może być przyczyną ? Na moją logikę może dzieciak uderzył czymś w ekran ? Smuga i pas wygląda tak jakby cień jakby w tych miejscach barwy były ciemniejsze tak jakby lekko nacisnąć ekran .


Co o tym sądzicie czy to może wystąpiło po uderzeniu może przy czyszczeniu ekranu za mocny nacisk ?

Co może być przyczyną ?

Na pewno niemożna udeżać w telewizor. Jaka jest przyczyna? To Kaszpirowski na odległość stwierdziłby.
Myślę że posiadasz jeszcze gwarancję, warto to zgłosić do serwisu. Może któraś świetlówka pada ccfl?
Po upływie gwarancji naprawa jest nieopłacalna.
 

promyk79

New member
Zgłoszę , a może ktoś napisać ile samsung daje gwarancji bo jestem w domu i nie mam teraz możliwości spojrzenia w teścia papiery . Telewizor ma już z 18 miesięcy od zakupu.
I czy jak ta świetlówka by padła to mogą występować kształty smug nierównomierne takie jakby przeciągnięcie pędzlem chcąc narysować połowę koła ? Czy stwierdzenie świetlówka po tym pasie równomiernym 5 cm po całej długości ekranu ? Bo występuje ten pas i w paru miejscach smugi.
 

fula

New member
Przy podświetleniu matrycy występuje wiele równolegle poziomo ułożonych lamp. To musi stwierdzić serwis przyczynę takiego stanu rzeczy. Gwaracja trwa 24 miesiące.
 
Ostatnia edycja:

promyk79

New member
dzięki za odpowiedź jutro zadzwonię do serwisu . Na logikę to nie tylko świetlówka ze względów występowania nierównomiernych smug w różnych częściach ekranu.
 

fula

New member
Przykro mi. Z opisu wynika że jest awaria panelu. Jak niewielka wada to można z tym żyć.
 
Ostatnia edycja:

promyk79

New member
Fula :) Dzięki za odpowiedź .

Już wiem skąd te kształty na matrycy . Złapałem dzieciaki jak odbijały piłkę o telewizor :D bo fajnie sie matryca biała robiła.
 
Do góry