smartTV w Philips 5007

paniczxl

New member
Witam.
Kupiłem tv 40 cali Philipsa 5007. Podłączyłem, wyszukałem kanały, poustawiałem, podłączyłem do wifi i mam problem bo naciskam przycisk SmartTV a pokazuje się obraz jakby 3 kroku i łączenie i nie chce mi się połączyć. Po wifi skoro jest podłączony to powinno wszystko działać, czy się mylę. Wifi mam zabezpieczone, wklepałem adres mac TV, w tv przydzieliłem ręcznie adres IP, pokazuje że się połączyło a SmartTV brak.
A i próbowałem jeszcze aplikacji na telefon Philips My Remote to też nie chce działać.
Help!
 
Ostatnia edycja:

diter4

New member
Witam.
Kupiłem tv 40 cali Philipsa 5007. Podłączyłem, wyszukałem kanały, poustawiałem, podłączyłem do wifi i mam problem bo naciskam przycisk SmartTV a pokazuje się obraz jakby 3 kroku i łączenie i nie chce mi się połączyć. Po wifi skoro jest podłączony to powinno wszystko działać, czy się mylę. Wifi mam zabezpieczone, wklepałem adres mac TV, w tv przydzieliłem ręcznie adres IP, pokazuje że się połączyło a SmartTV brak.
A i próbowałem jeszcze aplikacji na telefon Philips My Remote to też nie chce działać.
Help!
@Panicz - mam dokładnie ten sam problem i mam ten sam TV,
telewizor ma 1,5 tygodnia i Smart TV może mi zadziało 2 razy.
Dzwoniłem na infolinię i cały czas mówią że to problemy z Serwerem ale nie chce mi sie wierzyć, bo innym odbiera (przynajmniej innym pokazuje się niebieska plansza SMART, czasami jakieś aplikacje nie chodzą). Wczoraj pilot mi świrował i przyciski numeryczne 1-9 mi nie działały a potem wszystkie mi tak kilka razy.
W poniedziałek dzwonie na infolinię i zgłosze to jako usterkę żeby przyjechali.
 

ohio

New member
No to nie jesteście sami .Mam też ten telewizor i taki sam problem, łaczenie po naciśnięciu guzika smart trwa ( 3 krok ) około 5 minut i przestają latać te kropki na dole ekranu ,sygnalizujące próbę połączenia .
Czy kiedy te kropki znikają, dale trwa łączenie ?
Swoja drogą ani razu nie połączyło mnie z siecią . Dlaczego ?
 

Markos86

New member
Kurcze nie wiem o co chodzi, bo ja mam 5007 w wersji 46" i po Wi-Fi od pierwszego odpalenia Smart TV śmiga bezproblemowo, bardzo żwawo, mimo nie najlepszego łącza (18Mb/s). Dodam, że nie aktualizowałem jeszcze softu...
 

diter4

New member
No to nie jesteście sami .Mam też ten telewizor i taki sam problem, łaczenie po naciśnięciu guzika smart trwa ( 3 krok ) około 5 minut i przestają latać te kropki na dole ekranu ,sygnalizujące próbę połączenia .
Czy kiedy te kropki znikają, dale trwa łączenie ?
Swoja drogą ani razu nie połączyło mnie z siecią . Dlaczego ?

Zgłosiłem to na serwis, do 3 dni mają się kontaktować ze mną i przyjedzie serwis,
Zobaczymy co wymyślą?
 

electro69

New member
Wczorak przyjechał kurier i go zabrał, więc dostane go podobno w przyszłym tygodniu.
Dam znac jak tylko bedę wiedział
Nawiązując do tematu serwisu ... czy to prawda że telewizory Philips naprawiane są tylko w jednym serwisie w Polsce ? :shock: jeśli to prawda to lipa niezła :neutral: ... i stąd np. to wysłanie kurierem tv ... przecież równie dobrze mógłby ktoś przyjechać z serwisantów do domu może da się to spokojnie naprawić na miejscu (tak jak jest to choćby w Samsungu czy LG) ...tam nawet w domu u klienta wymieniają panele LCD ... a nie teraz traci się na pewno więcej czasu, ewentualnie kasy na telefon żeby się tam dodzwonić, nie ma gwarancji że się nie uszkodzi tv podczas transportu ...
 

diter4

New member
Nawiązując do tematu serwisu ... czy to prawda że telewizory Philips naprawiane są tylko w jednym serwisie w Polsce ? :shock: jeśli to prawda to lipa niezła :neutral: ... i stąd np. to wysłanie kurierem tv ... przecież równie dobrze mógłby ktoś przyjechać z serwisantów do domu może da się to spokojnie naprawić na miejscu (tak jak jest to choćby w Samsungu czy LG) ...tam nawet w domu u klienta wymieniają panele LCD ... a nie teraz traci się na pewno więcej czasu, ewentualnie kasy na telefon żeby się tam dodzwonić, nie ma gwarancji że się nie uszkodzi tv podczas transportu ...
tak, w radomiu jest jedyny serwis.
kurier jest z serwisu, robi objazd po całej polsce i zbiera.
dzis dzwoniłem do serwisu ale gościu ma dopiero przyjechac jutro.
 

diter4

New member
Telewizor wrócił z naprawy ale w domu dalej nie działa,
chyba mam coś nie tak skonfigurowane w routerze albo na TV.

Macie jakieś pomysły jak skonfigurować te urządzenia żeby działały.
 

szablix

New member
Witam
Również posiadam w/w model telewizora i zauważyłem pewną nieprawidłowość. Mianowicie problem ze smrttv występuje u mnie po wi-fi jak jest hasło 128bitowe, telewizor wariuje nie potrafi się połączyć z siecią. Hasło zmienione na zwykły wyraz telewizor łączy się bez problemu. Niestety płynność działania i obsługa smrttv wymaga dużo cierpliwości. Więc jeśli łączysz się po wi-fi sprawdź jakie masz hasło może to coś pomoże.
 

misiekfu

New member
Poradził sobie ktoś z Was z tym problemem? Model 42pfl4307 mam od ok 2 miesięcy ale dopiero dzisiaj miałem jak podpiąć net pod tv a tu lipa:x Łączy sie i łączy i połączyć nie moze :/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś testowałem model 7007 i działa błyskawicznie.
W modelu 42 pfll 4007 też działał.
Jaki masz przesył ?
 

kajmaj

New member
Miałem dokladnie to samo.

Witam. Miałem dokładnie to samo. Telewizor philips 32pfl5007k za nic nie chciał sie połączyć pomimo, ze widział siec bezprzewodową. Mi pomogło przestawienie w oprogramowaniu routera adresu z dynamicznego na statyczny, lokalizacji z US na Polska i przestawienie kanału z Auto na 1. Telewizor połączył się bez problemu.
 

diter4

New member
Telewizor wrócił z naprawy ale w domu dalej nie działa,
chyba mam coś nie tak skonfigurowane w routerze albo na TV.

Macie jakieś pomysły jak skonfigurować te urządzenia żeby działały.

problem został rozwiązany,
kupiłem nowy router, w TV wybrałem adres statyczny i wpisałem odpowiednie adresy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli jak zwykle wina leży po stronie innego sprzętu.
Ale napisz proszę czy jesteś zadowolony ?
 

diter4

New member
Czyli jak zwykle wina leży po stronie innego sprzętu.
Ale napisz proszę czy jesteś zadowolony ?
Tak, jestem zadowolony z działania Smart TV.
ważne dla mnie jest że you tube pracuje prawidłowo bo synkowi bajki puszczam jak już cały dom rozniesie:-D również Ipla film - polecam ta aplikację.

Dla osób które maja problemy ze smart tv podaje dane do wpisania adresu statycznego które otrzymałem ze wsparcia technicznego producenta routera:
Adres IP: 192.168.000.120
Maska sieci: 255.255.255.000
Brama: 192.168.000.001
DNS1: 192.168.000.001
DNS2: 008.008.008.008

W tej chwili nie mogę oglądać plików z kompa na Tv w ramach "twoja sieć",
ale to wina ustawień w routerze natomiast najważniejsze że SMART działa.
 

erni4

New member
Ja mam model 40PFL5007K i App Gallery działa tak jak wszystkie inne aplikacje - wolno, ale na pewno nie muszę czekać kilku minut.
W Vimeo nic nie mruga.
 
Do góry