Smart TV SONY - ważna uwaga przed zakupem!

mihail1

New member
Macie może jakaś godna polecenia stronę do zagłębienia funkcji KODI? Byłbym wdzięczny

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

qbol

New member
No zwyczajnie gorsza jakość. Mam oczy to widzę, zresztą na forum SONY inni piszą podobne opinie. Mam film ściągnięty, w jakości blu-ray, odtwarzam go na playerze SONY, to jakość wbija w ziemię, tam widać faktycznie, że telewizor konwertuje film w jakości full HD na ultra HD, czyli 4K, jak się chwali SONY. KODI tego nie potrafi zrobić.
 

ogoorek

New member
No zwyczajnie gorsza jakość. Mam oczy to widzę, zresztą na forum SONY inni piszą podobne opinie. Mam film ściągnięty, w jakości blu-ray, odtwarzam go na playerze SONY, to jakość wbija w ziemię, tam widać faktycznie, że telewizor konwertuje film w jakości full HD na ultra HD, czyli 4K, jak się chwali SONY. KODI tego nie potrafi zrobić.

czyli to nie KODI powoduje pogorszenie jakości obrazu - on go puszcza dokładnie taki, jakie jest źródło (rip z blu-ray). Natomiast Video (właściwie odtwarzacz systemu Androida a nie Sony, o ile dobrze kojarzę) ma wbudowaną opcję upscallingu. Więc, żeby być dokładnym, VIDEO polepsza jakość a nie Kodi ją pogarasza :D
 

qbol

New member
Skoro nie widzisz różnicy między KODI a playerem SONY, to nawet nie wiesz ile tracisz na jakości. Tu muszę SONY dać duży plus za obraz. To tak jakbyś się przesiadł z malucha do mercedesa. Jak nie mam wyboru, to nagrywam film na pendrive i tak oglądam z napisami, bo różnica w jakości jest kolosalna. Aktorzy w filmie wyglądają jakby byli w pokoju, koło ciebie. Warto było dać więcej za 4K. Nie ma znaczenia co pogarsza jakość obrazu, na KODI nie warto oglądać filmów, bo jakość jest słabsza.
 

ogoorek

New member
Skoro nie widzisz różnicy między KODI a playerem SONY, to nawet nie wiesz ile tracisz na jakości. Tu muszę SONY dać duży plus za obraz. To tak jakbyś się przesiadł z malucha do mercedesa. Jak nie mam wyboru, to nagrywam film na pendrive i tak oglądam z napisami, bo różnica w jakości jest kolosalna. Aktorzy w filmie wyglądają jakby byli w pokoju, koło ciebie. Warto było dać więcej za 4K. Nie ma znaczenia co pogarsza jakość obrazu, na KODI nie warto oglądać filmów, bo jakość jest słabsza.

Nie rozumiem twojego wpisu. Albo ty nie chcesz zrozumieć, tego że jakość obrazu na playerze Video jest lepsza dlatego, bo masz podbicie rozdzielczości do 4K. Na telewizorze FHD takiej różnicy nie ma, bo zarówno Video jak i KODI, VLC czy cokolwiek innego wyświetla dokładnie ten sam obraz z tego samego źródła (nie ma podbijania rozdzielczości ani innych dodatków ulepszających obraz). Mam również ripy doskonałej jakości ale u mnie na 55W809C niezależnie od odtwarzacza - obraz jest IDENTYCZNY - powód? Nie ma podbicia rozdzielczości. Wytłumaczyłem w prosty sposób?
Nie kwestionuję tego, że warto było dodać więcej kasy za 4K, tylko jak wcześniej zauważył mihail1 - my mamy FHD a nie 4K i różnicy między playerami nie ma.
 

mihail1

New member
Ja celowo nie wziąłem 4k. Nie chodziło do końca o kilka złoty na TV ale o to że 4 wpierdziel....... Po prostu masę prądu :)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

ogoorek

New member
Napisałem "nie rozumiem twojego wpisu", dlatego że zarówno mihail1 jak i ja napisaliśmy, że używamy TV Full HD a nie 4K. I dla tych TV odtwarzacz nie ma znaczenia, bo obraz ciągle ma taką samą jakość (programowo nie jest ulepszany). A Ty ciągle swoje i swoje, że Kodi pogarsza jakość obrazu (a to okazuje się, że na Sony 4K Video obraz polepsza a nie Kodi pogarsza. Ja mimo wszystko uważam, że to jest różnica - dlatego dyskutuję :)

W żadnym wcześniejszym poście (oprócz #44) nie napisałeś, że masz 4K i nie znając tematu upscallingu zdziwiłem się informacją o KODI. Stąd też było moje pytanie o źródło informacji, że KODI z niewiadomych przyczyn pogarsza jakość obrazu.
A teraz już wiem - VIDEO poprawia jakość obrazu a Kodi tego nie robi, więc w Video jest lepszy obraz.
 

qbol

New member
No mniej więcej tak. Nie pisałem typu telewizora, bo temat tyczył się telewizorów SONY na androidzie. W sumie temat jak dla mnie jest tylko połowicznie rozwiązany. Przez KODI napisy są, ale ja wolę oglądać przez player z androida. To się prawie udało rozwiązać za pomocą PS3 Media Server, ale znowu na KODI chodzi, a na playerze androidowym już nie. Aha, jak ktoś chce zainstalować aplikacje, których nie ma na telewizorze jak wchodzi przez sklep Play, to może zrobić tak:

"1. Na smartfonie albo tablecie instalujemy interesującą nas aplikację ze sklepu Google (np. Ipla)

2. Instalujemy również darmową aplikację Ultimate Backup Lite (potrzebny dostęp do roota)

3. Wskazujemy naszą aplikację na liście i wybieramy w opcjach UBL opcję "Backup", wskazując, gdzie chcemy zapisać plik z kopią programu. (Jeśli na telewizorze mamy już dostęp np. do Dropboxa, możemy zapisywać od razu w Dropboksie, jeśli nie, to na kartę SD)

4. We wskazanej lokalizacji zapisany zostanie plik .apk naszej aplikacji (jeśli zapisujemy na karcie SD będzie to ścieżka: Pamięć wewnętrzna > App_Manager > App_Backups > User_Apps ). Plik .apk kopiujemy na pendrive'a lub jak pisałem - na Dropboxa.

5. Na TV instalujemy dostępny w sklepie manager plików ES file explorer. Na nim wchodzimy na podpiętą pamięć USB i po prostu klikamy na skopiowany plik .apk. Jeśli wcześniej już włączyliśmy możliwość instalacji z zewnętrznych źródeł, po prostu rozpocznie się instalacja. Jeśli nie, zostaniemy poinformowani o konieczności takiego włączenia. Właśnie w ES file explorere możemy sobie dodać swoje konto Dropbox, co znacznie ułatwi transfer plików pomiędzy TV a innymi urządzeniami.

Zmiany dokonujemy tutaj: Ustawienia > Bezpieczeństwo > Instalacja z nieznanych źródeł



6. Mamy już zainstalowaną aplikację, ale musimy się do niej jeszcze jakoś dostać (nie jest wyświetlana na ekranie domowym Android TV). Na telewizorze instalujemy więc kolejny program (launcher) o nazwie Sideload Launcher. Wyświetli on wszystkie zainstalowane aplikacje (w tym instalowane "ręcznie).

7. Cieszymy się IPLĄ, albo np. przeglądarką Chrome Emotikon: Szczęśliwy

THE END



Jeśli nie mamy roota na telefonie, pliki .apk będziemy musieli znaleźć w inny sposób w sieci.

Możemy też od razu zainstalować sklep Amazonu AppStore z aplikacjami"
 

cris6

New member
No mniej więcej tak. Nie pisałem typu telewizora, bo temat tyczył się telewizorów SONY na androidzie. W sumie temat jak dla mnie jest tylko połowicznie rozwiązany. Przez KODI napisy są, ale ja wolę oglądać przez player z androida. To się prawie udało rozwiązać za pomocą PS3 Media Server, ale znowu na KODI chodzi, a na playerze androidowym już nie. Aha, jak ktoś chce zainstalować aplikacje, których nie ma na telewizorze jak wchodzi przez sklep Play, to może zrobić tak:

"1. Na smartfonie albo tablecie instalujemy interesującą nas aplikację ze sklepu Google (np. Ipla)

2. Instalujemy również darmową aplikację Ultimate Backup Lite (potrzebny dostęp do roota)

3. Wskazujemy naszą aplikację na liście i wybieramy w opcjach UBL opcję "Backup", wskazując, gdzie chcemy zapisać plik z kopią programu. (Jeśli na telewizorze mamy już dostęp np. do Dropboxa, możemy zapisywać od razu w Dropboksie, jeśli nie, to na kartę SD)

4. We wskazanej lokalizacji zapisany zostanie plik .apk naszej aplikacji (jeśli zapisujemy na karcie SD będzie to ścieżka: Pamięć wewnętrzna > App_Manager > App_Backups > User_Apps ). Plik .apk kopiujemy na pendrive'a lub jak pisałem - na Dropboxa.

5. Na TV instalujemy dostępny w sklepie manager plików ES file explorer. Na nim wchodzimy na podpiętą pamięć USB i po prostu klikamy na skopiowany plik .apk. Jeśli wcześniej już włączyliśmy możliwość instalacji z zewnętrznych źródeł, po prostu rozpocznie się instalacja. Jeśli nie, zostaniemy poinformowani o konieczności takiego włączenia. Właśnie w ES file explorere możemy sobie dodać swoje konto Dropbox, co znacznie ułatwi transfer plików pomiędzy TV a innymi urządzeniami.

Zmiany dokonujemy tutaj: Ustawienia > Bezpieczeństwo > Instalacja z nieznanych źródeł



6. Mamy już zainstalowaną aplikację, ale musimy się do niej jeszcze jakoś dostać (nie jest wyświetlana na ekranie domowym Android TV). Na telewizorze instalujemy więc kolejny program (launcher) o nazwie Sideload Launcher. Wyświetli on wszystkie zainstalowane aplikacje (w tym instalowane "ręcznie).

7. Cieszymy się IPLĄ, albo np. przeglądarką Chrome Emotikon: Szczęśliwy

THE END



Jeśli nie mamy roota na telefonie, pliki .apk będziemy musieli znaleźć w inny sposób w sieci.

Możemy też od razu zainstalować sklep Amazonu AppStore z aplikacjami"

Jakby to powiedzieć wsadziłem Kodi 6.0 na pendrive i zainstalowałem w kilka sekund więc po co te komplikacje ?
 

cris6

New member
Proszę

6b68d0f5434ca.jpg

64741803cc9c3.jpg


Pomocny jest program w smartfonie Tv sideview mamy wtedy myszkę oraz jakikolwiek manager plików ze sklepu Play aby otworzyć zawartość Usb
 

qbol

New member
I tak i nie. Nie widać ich w głównym ekranie androida, ale jak wchodzisz w ustawienia -> aplikacje, to tam są wszystkie zainstalowane aplikacje, łącznie z tymi zainstalowanymi z pendrive lub tak jak to wyżej jest opisane.
 

FotoVideo

Member
Ja celowo nie wziąłem 4k. Nie chodziło do końca o kilka złoty na TV ale o to że 4 wpierdziel....... Po prostu masę prądu :)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka


Co oznacza wpierdziela mase pradu ? Niektórzy to pisza takie bzdury ze smiac się chce uzywalem plazmy Panasonic 50" ona pobierala w porywach do 300 W teraz mam LCD 65'' 4K który pobiera 160W roznica w miesięcznym rachunku za energie to 10-15 zl mniej
Do czego zmierzam jeżeli kupisz telewizor który będzie pobieral około 100 W bo tak średnio to wygląda sprzedawcy wciskają nawet 35 W z tym ze drobnym druczkiem napisane ze gdy jest wlaczona opcja oszczędzanie energii gdzie obraz jest ściemniony na maxa w takie bajki nie wiezcie !
Nie wybierajcie telewizora pod kontem zużycia energii bo to jest raptem 5 zl roznicy w rachunku miesięcznym miedzy oszczędnym telewizorem a mniej oszczędnym
 

mihail1

New member
Bzdury? Przy konwersji pod z FHD do UHD praktycznie każdy bierze powyżej 200, a 99% sygnału w PL będzie konwertowane!
Co ma się prawie 3 krotnie więcej do przeciętnej FHD 70W
Po za tym siedząc ponad 4m od TV nie zrobi żadnej różnicy FHD a UHD

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

racuh

Banned
Bzdury? Przy konwersji pod z FHD do UHD praktycznie każdy bierze powyżej 200, a 99% sygnału w PL będzie konwertowane!
Co ma się prawie 3 krotnie więcej do przeciętnej FHD 70W
Po za tym siedząc ponad 4m od TV nie zrobi żadnej różnicy FHD a UHD

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Samsung 55JU6440 - przy wyłączonym trybie ECO, bez czujnika oświetlenia, z włączonym dynamicznym kontrastem na max i włączonym scalowaniem do UHD brał max 140W, po włączeniu oszczędzania energii i czujnika oświetlenia zeszło do 80.

Plazma 42 calowa w dzień brała czasami ponad 280 W a w nocy lekko ponad 100. Średnio było tak jak kolega pisał, miesięcznie LED to około 15 zł mniej, czyli tyle Cie kosztuje lepsza jakość obrazu.
 
Do góry