Smart TV SONY - ważna uwaga przed zakupem!

luki343

New member
Strumieniować nie chcę.
A wiesz że przez grupę domową to robisz?

Żeby nie było, nie bronię Sony ale maile od nich są nic nie warte. Odpisuje Ci konsultant który nigdy nie miał tego TV pod ręką, co najwyżej ma suche dane i ma zbyć klienta. Wiem bo znajoma kiedyś pracowała w takiej firmie.

"Sony nie jest deweloperem technologii DLNA i nie może go aktualizować."
Co wiąże się z tym że raczej nie mogli zablokować napisów.

Jak będę miał TV Sonego to sprawdzę wszystko. :)

Kiedyś jedynie walczyłem z odtwarzaniem na PS3 i na ampli Yamahy, ale tam serwer DLNA pomagał.
 

qbol

New member
Przybek: jeszcze raz sprawdziłem, zrobiłem dokładnie tak jak to opisałeś, tak też robiłem wcześniej i to nie działa. Dokładnie tak podpiąłem do kodi napiprojekt i on nie znajduje napisów. Nic się nie dzieje. Przycisk napisów w ogóle nie reaguje. A jak mam pendrive to wszystko działa.

luki343: jeśli będziesz mógł to sprawdzić, to będę wdzięczny. Próbowałem już wszystkiego, ale to na prawdę wygląda tak jakby oni to celowo blokowali.
 

Przybek

New member
Przybek: jeszcze raz sprawdziłem, zrobiłem dokładnie tak jak to opisałeś, tak też robiłem wcześniej i to nie działa. Dokładnie tak podpiąłem do kodi napiprojekt i on nie znajduje napisów. Nic się nie dzieje. Przycisk napisów w ogóle nie reaguje. A jak mam pendrive to wszystko działa.

Czy Ty używasz do obsługi KODI w TV pilota od telewizora? Bo coś mam wrażenie że piszesz o przycisku napisów ale w pilocie.:wink:
Jeśli tak to koniecznie podepnij do TV jakąś bezprzewodową myszkę i obsługuj KODI myszką. Podczas projekcji kiedy poruszysz myszką pojawi się menu a tam przycisk napisów które pobierasz wyvbierając najpierw dostawcę a następnie dołączane są że tak powiem online. Napiprojekt często nie znajduje napisów albo wywala błąd. Dlatego najlepsze są Napisy24.PL i Opensubtitels.org z repozytorium SuperRepo Insengard. W obu przypadkach trzeba w ustawieniach podać login i hasło czyli najpierw zarejestrować się na ich stronach.
Na moim Sony X83C wszystko działa.
Na koniec może popróbuj z PS3 Media Server (jeśli już o tym było to sorki) - przesyła napisy ale tylko w formacie TXT.
Przybek
 

qbol

New member
Dzięki Przybek za dokładny opis, zrobię tak jak piszesz. Z Sony PS3 Media server też próbowałem, ale pewnie coś źle robię. Filmy idą normalnie, ale napisów nie ma. Najbardziej by mi zależało, żeby napisy były w tym oryginalnym odtwarzaczu,bo tam jest jakość najlepsza, w KODI jest powiedzmy dostateczna. Da się też na tym odtwarzaczu SONY wyświetlić napisy, czy tylko zostaje KODI?

Ok, już sprawdziłem. Faktycznie źle robiłem, teraz napisy wynajduje, ale kiedy którekolwiek chcę załadować wyrzuca błąd i nie potrafi ich ściągnąć, z żadnego serwera. W napisy24.pl w ogóle ich nie znajduje, a w Opensubtitels.org znajduje nawet kilka, ale żadnych z nich nie da się załadować, bo występuje błąd. W napiprojekcie to samo. Sprawdzałem na kilku filmach.
 
Ostatnia edycja:

Przybek

New member
Dzięki Przybek za dokładny opis, zrobię tak jak piszesz. Z Sony PS3 Media server też próbowałem, ale pewnie coś źle robię. Filmy idą normalnie, ale napisów nie ma. Najbardziej by mi zależało, żeby napisy były w tym oryginalnym odtwarzaczu,bo tam jest jakość najlepsza, w KODI jest powiedzmy dostateczna. Da się też na tym odtwarzaczu SONY wyświetlić napisy, czy tylko zostaje KODI?

Ok, już sprawdziłem. Faktycznie źle robiłem, teraz napisy wynajduje, ale kiedy którekolwiek chcę załadować wyrzuca błąd i nie potrafi ich ściągnąć, z żadnego serwera. W napisy24.pl w ogóle ich nie znajduje, a w Opensubtitels.org znajduje nawet kilka, ale żadnych z nich nie da się załadować, bo występuje błąd. W napiprojekcie to samo. Sprawdzałem na kilku filmach.

W KODI w ustawieniach wtyczek napisy24.pl i opensubtitels.org trzeba podać login i hasło.
Jest jeszcze wtyczka napisów podnapisi i też trzeba się zalogować. Napisy24.pl u mnie też ostatnio są problemy z pobieraniem prawidłowych napisów. Inna sprawa to wybór dopasowanych napisów jeśli jest kilka do wyboru - najlepiej wybierać te które mają tą samą rozdzielczość w nazwie (1080p, 720p itd) jeśli nie ma napisów o dokładnie tej samej nazwie.
Przybek
 

firewalk

New member
Jak już piszecie o kodi to jedno pytanie. Kiedy uruchomię film 3d na kodi to nie mam możliwości z Actionmenu wybrać ustawień 3d. Też tak macie? Może macie jakąś inną metodę?
 

Przybek

New member
Jak już piszecie o kodi to jedno pytanie. Kiedy uruchomię film 3d na kodi to nie mam możliwości z Actionmenu wybrać ustawień 3d. Też tak macie? Może macie jakąś inną metodę?

Jeśli uruchamiasz film 3D (a nie 2D który chcesz obejrzeć w 3D) to w actionmenu masz ikonę ustawień obrazu. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne ustawienia (Automatycznie, obok siebie, Powyżej/Poniżej, zamiana oczu itd.). Pozostałe ustawienia masz w SYSTEM-USTAWIENIA-VIDEO-ODTWARZANIE
Przybek
 

firewalk

New member
Jeśli uruchamiasz film 3D (a nie 2D który chcesz obejrzeć w 3D) to w actionmenu masz ikonę ustawień obrazu. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne ustawienia (Automatycznie, obok siebie, Powyżej/Poniżej, zamiana oczu itd.). Pozostałe ustawienia masz w SYSTEM-USTAWIENIA-VIDEO-ODTWARZANIE
Przybek


Jeśli robie to np z youtube to w actionmaneu jest ikona wyboru trybu wyświetlania 3d, ale kiedy uruchamiam film w kodi sa tylko ustwienia obraz. Brak ustawien 3D.
 

qbol

New member
Udało mi się w końcu odpalić te napisy po KODI. Dzięki Przybek. Najlepiej mi wynajduje w napiprojekcie i u mnie działa to bez problemów. Mam pytanie odnośnie zaciągania napisów przez PS3 Media Server. W jakim dokładnie formacie muszą być napisy, zwykłe txt? Czy ładowanie ich działa tylko przez KODI czy również przez ten wbudowany player SONY? Najbardziej zależałoby mi na tym wbudowanym playerze, bo jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza niż w KODI. Odpaliłeś to strumieniowanie u siebie, czy Ci się to po PS3 Media Server nie udało skonfigurować? Powiedzmy, że w tej chwili połowicznie jest to co chciałem osiągnąć, czyli jest nieźle.
 

Przybek

New member
Udało mi się w końcu odpalić te napisy po KODI. Dzięki Przybek. Najlepiej mi wynajduje w napiprojekcie i u mnie działa to bez problemów. Mam pytanie odnośnie zaciągania napisów przez PS3 Media Server. W jakim dokładnie formacie muszą być napisy, zwykłe txt? Czy ładowanie ich działa tylko przez KODI czy również przez ten wbudowany player SONY? Najbardziej zależałoby mi na tym wbudowanym playerze, bo jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza niż w KODI. Odpaliłeś to strumieniowanie u siebie, czy Ci się to po PS3 Media Server nie udało skonfigurować? Powiedzmy, że w tej chwili połowicznie jest to co chciałem osiągnąć, czyli jest nieźle.

Nie korzystam z PS3 Media Center ale tak na nos wydaje mi się że napisy z rozszerzeniem SRT też pójdą tylko pamiętaj że muszą mieć dokładnie taką nazwę jak plik z filmem. Pogrzeb w ustawieniach PS3 Media Center tam na pewno w ustawieniach jest zakładka - Ustawienia Transkodowania.
Ustawienia napisów zazwyczaj jest zapisane jako kodowanie Windows CP....coś tam. Poeksperymentuj z ISO oraz z UTF-8 gdyby były problemy z polską czcionką.
Player w TV zapewne odtworzy film i napisy.
Przybek
 

qbol

New member
Udało mi się otworzyć napisy za pomocą PS3 Media Server. Znakomicie to działa pod KODI, z tym że wydaje mi się, że Twój sposób z pobieraniem napisów jest lepszy, bo nie obciąża tak laptopa, jak transkodowanie. Udało mi się też z tym oryginalnym playerem SONY, z tym że jest jedno ale :-/ otwiera film z napisami, tylko odtwarza od 30 sekund do 2 minut i koniec :-( wyłącza się. Albo znowu coś nie tak robię, albo tym razem to już sprawka SONY, nie wiem. Ten player oryginalny nie ma żadnych ustawień, a w PS3 Media Server jest wszystko ok, skoro na KODI chodzi bez problemów - otwiera się cały film. Może ktoś rozwiązał ten problem? Ważne jest, żeby w PS3 Media Serwer na telewizorze wejść w folder #--TRANSCODE--# i stamtąd otwierać filmy, są tam wersje z napisami i bez. Z tej lokalizacji jak się wybierze wersję bez transkodowania, to odtwarza w oryginalnym playerze SONY cały film, a z transkodowaniem napisów tylko urywek. Zależy mi na tym oryginalnym playerze, bo jakość jest na prawdę dużo lepsza niż w KODI.
 

firewalk

New member
Przepraszam podałem błędną ścieżkę, powinno być:
SYSTEM-USTAWIENIA-VIDEO-ODTWARZANIE - tryb odtwarzania strumieni wideo 3D? Powinno być - Zapytaj
3864052a4a4d7e53712dc9c732c2c307.jpg
tylko to mam. Żadnej opcji 3d. wersja 15.2 isengard

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
 

Przybek

New member
3864052a4a4d7e53712dc9c732c2c307.jpg
tylko to mam. Żadnej opcji 3d. wersja 15.2 isengard

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Dzięki za zdjęcie, dopiero uświadomiło mi co jest nie tak:wink:
Masz poziom ustawień standardowy (lewy dolny róg) kliknij na tym dwa razy, ustaw na poziom ekspercki. Teraz będziesz mógł wszystko sobie poustawiać.
Przybek
 

mihail1

New member
Mam pytanie odnośnie filmów na dysku NAS. Czy TV 50w805c bez problemu będzie widział filmy z takiego dysku? No i czy będzie widział napisy? Dodam, że TV będzie podłączony złączem LAN.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

qbol

New member
Film będzie działać, natomiast napisy, to szczerze wątpię. Napisy działają tylko jak się podłączy dysk po USB. Ja robiłem NAS po wifi i nie działało, podejrzewam, że po LAN-ie będzie to samo. Możesz to ominąć używając KODI, bo tam można pobrać napisy w trakcie odtwarzania filmu. Problem jest tylko taki, że przez KODI jest gorsza jakość obrazu niż przez player SONY.
 

mihail1

New member
No trudno już zakupiłem ten TV. Zastanawialem się jeszcze nad panasonic cs630. Tam pewnie nas działa normalnie.
Jak to na KODI jest gorsza jakość niby czemu?
W każdym soniaku nie puszcza napisów?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry