smart tv- podłączenie internetu

dlugi1201

New member
Witam.
Mam problem z nawiązaniem połączenia sieciowego pomiędzy routerem Wifi a moim smartem panasonic TX-l47et60e. Wczoraj zakupiłem telewizor no i chciałem sprawdzić jak śmiga internet. Niestety telewizor łączy się z routerem ale nie pobiera adresu IP i internet nie chodzi. Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie problemu?

PS: A może pierwsze podłączenie powinno odbywać się za pomocą kabla sieciowego?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Ustaw szyfrowanie sieci na WPA/WPA2 PSK AES. Siłę sygnału masz dobrą, filtrację po MAC wyłączoną?
 

dlugi1201

New member
A co to jest te dhcp oraz filtrowanie po MACu? Sorry ale jestem w tych sprawach zielony ;)
Ręczne wpisywanie IP nie pomogło. Doda że mam router TP-LINK TL-WA701ND
 

dzakis

New member
Sprawdź może czy masz w routerze taki przycisk WPS .
Ja też miałem problem z połączeniem się z netem przez mój router. Dopiero udało mi się połączyć przez przycisk WPS .Teraz śmiga wszystko fajnie.
 

dzakis

New member
Polecam wyłączyć funkcję WPS i jej nie używać ze względów bezpieczeństwa.


Mam pytanie. A właściwie taki problem. Zrobiłem tak jak napisałeś. Wyłączyłem WPS. I chciałem się połączyć bez WPS.
Niestety nie mogę teraz połączyć TV ET60 z wifi.
Wpisuję hasło i wyskakuje napis : błąd uwierzytelniania "
Ktoś wie co się dzieje?
Przez WPS TV połączył się bez kłopotu. Nawet żadnego pinu czy hasła nie musiałem wpisywać.
Teraz nie wiem co robić. Powrót do WPS czy coś kombinować i dalej próbować.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Masz ustawione?
Wireless Security: WPA-PSK/WPA2-PSK
Version: Automatic
Encryption: AES
PSK Password: ~12 znakowe, nie słownikowe
 

dzakis

New member
O.K. Już działa. Dzięki za radę . Coś tam maiłem źle zaznaczone chyba . Wymyśliłem od nowa hasło. Zresetowałem router .
I podłączyłem TV ET60 do wifi.
Swoją drogą musze dodać że miałem hasło takie słownikowe. Wyraz. Ale zmieniłem na takie znakowe.
Dzięki i Pozdrawiam .
 

dadley

New member
Witam, podłączam się do tego wątku gdyż mam też problem ze smartem w tym modelu 47ET60E a mianowicie nie wyświetla się np. cala zawartość tvn player i po włączeniu jakiegokolwiek materiału po długim buforowaniu zostaje czarna plansza i brak jakiejkolwiek reakcji, to samo na innych serwisach. Dodam że taki objaw jest zarówno przez kabel jak i wifi.
 

paczas

New member
Witam, mam problem z połączeniem tv z netem przez wifi i przez kabel. Wywala mi komunikat "Sieć domowa jest dostępna, ale nie można połączyć się z Internetem. Nie uzyskano adresu IP" albo że "Brama nie odpowiada." Pomoże ktoś? Internet i router z multimedia. A najlepsze jest to, że adres IP i MAC pobiera.
edit.
problemem jest typ zabezpieczeń. Router ma WPA-PSK a z inf. uzyskanej od panasonica tv wymaga WPA2-PSK. I teraz pytanie czy można w tv zmienić typ zabezpieczeń?
 
Ostatnia edycja:

lefff

New member
Sprawdzę, ale na 99% jakiś niekompetentny człowiek z Panasonica stwierdził że ten TV nie obsługuje WAP-PSK lub ty to źle zrozumiałeś.
Wg mnie problemem jest ustawienie routera MM.
Jaki adres IP pobiera ci TV (jesteś pewny że z twojej puli adresowej? )
Adresu MAC TV nie pobiera ten adres TV posiada i tu może być właśnie "kłopot" ze skonfigurowaniem i dostępem do routera.

Jak dobrze pamiętam z routerem MM on bodajże sprawdza MAC podłączonego urządzenia.
Spróbuj na początku podłączyć TV kablem i przy włączonym TV wyłącz i włącz router (nie pamiętam czy potrzebny był reset routera MM by podłączyć inny komputer do niego - robiłem to z 5 lat temu).

Masz możliwość konfiguracji routera MM (wejścia do ustawień) ?
Model twojego routera?
ile urządzeń jest teraz "podpiętych" do Routera?
Jak się domyślam MM wstawia ograniczenia ilościowe używania dodatkowych komputerów. Zajrzyj do umowy i sprawdź czy czasem nie masz ograniczenia np. do 2 komputerów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry