Smart TV ok. 40" poniżej 2000 zł - filmy, PS4

nox-dl

New member
Witam wszystkich.

Planuję zakup PS4 i szukam tv do niego. Przy okazji, skoro już mam mieć telewizor (aktualnie nie posiadam żadnego, a wcześniej to stare kineskopowe jedynie, dawno temu), to chciałbym korzystać ze smart tv - głównie Netflix i YT oraz oglądać filmy na BD.

Najchętniej wydałbym 1500-1800 zł, maksymalnie 2000 zł.

Trochę przeglądałem różnych testów i forów, ale już sam nie wiem.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - ok. 15m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok. 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? – zwykle 2 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? – z boku (są rolety)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - Smart TV (Netflix, YT, Spotify), opcja przesyłania obrazu z komputera przez wifi byłaby fajna
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - filmy HD i gry przez HDMI, streaming przez wifi, ewentualnie tv naziemna
10.Jakie urządzenia ? - PS4, sporadycznie laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - około 2-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - chyba matową, ale nie mam doświadczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? – filmy, sportu nie oglądam wcale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? – nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak
16.Preferencje co do marki ? - Brak
17.Preferencje co do wielkości ? - 40-43 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - nierówne podświetlenie, szara czerń, wolno działający system, "efekt opery mydlanej" przez kiepskie "polepszacze" płynności obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? – najlepiej do 1800 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Nie, nie lubię filmów 3D

Początkowo myślałem o Samsungu UE43J5600, ale doniesienia o kurzącej się matrycy i przygodach z serwisem mnie odstraszyły.

Podoba mi się Sony KDL-43W755C, ale przekracza mój budżet.
Myślałem o LG 43LF631V, ale z tego co czytałem, ma matrycę IPS, więc może mieć kiepską czerń.

Możecie mi coś doradzić albo wyprowadzić z błędu w kwestii modeli, które podałem, jeśli się mylę?:bober:
 

nox-dl

New member
Jeszcze wpadł mi w oko Philips 42PFH6309, głównie ze względu na cenę i jakość obrazu. Na abilighcie jakoś mi specjalnie nie zależy.
 

nox-dl

New member
Chyb bardziej mnie przekonują LG, m.in. ze względu na system operacyjny.

W podobnej cenie co LG LF652 widzę o cal większy tegoroczny LH630 - bez 3d (którego i tak nie chcę), ale za to z nowszym webosem i kilkoma nowszymi wersjami oprogramowania. Tylko pytanie czy takie rzeczy, jak 24p Real Cinema, Picture Wizard III i Picture Mastering Index 900 faktycznie robią różnicę?

Zastanawiam się też nad 400 zł tańszym modelem LG 43LH560V?

Jak z czernią w tych LG? Chodzi mi o ogląanie wieczorem, przy małej lampce lub zgaszonym świetle.

Lepsze podświetlenie Edge czy Direct?
 

nox-dl

New member
A czy ten parametr jest tak istotny przy oglądaniu filmów i graniu na konsoli (nie mówię o sieciowych fpsach i jwstem raczej niedzielnym graczem)? Sportu nie oglądam, a to chyba wtedy jest najważniejsze?

Jesteś mi w stanie wyjaśnić pozostałe kwestie, o których wspomniałem?
 

nox-dl

New member
Posłuchałem i zakupiłem LG 43LF652v. Skonfigurowałem według instrukcji z filmiku Darko https://www.youtube.com/watch?v=7XNolBYfWvE i jak na razie jestm więcej niż zadowolony. TV jest elegancki, zgrabny i prosty w obsłudze, obraz - żyleta, a konfiguracja bardzo intuicyjna. Można bez problemu poustawiać kolejność kanałów, aplikacji i źródeł sygnału w menu. Obsługa standardowym pilotem niezła, ale mam w planach zainstalowanie apki na iphone'a.

Dzięki za poradę!:)
 
Do góry