Smart TV do domku

kropkacompl

New member
Witam
Tak jak w temacie poszukuję Smart Tv do domku.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 32m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Co ma wisieć nie utonie więc wisieć.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Słoneczko świeci około godziny 16-17 na siedzących na wprost TV
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE32A551
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wszystko co najlepsze ;)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy lub / "naziemna" podobno już cyfrowa
10.Jakie urządzenia ? Pendrive, Xbox 360, laptop, dysk zewnętrzny, dekoder
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 6 czasami możne i więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? TV będzie oglądany raczej popołudniu więc obojętne.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wiadomości, sport ( F1 musi być płynnie i ostro )
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Może ,wszystko zależy do tego czy będzie to ładnie i płynnie działać
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak ( xbox 360 )
16.Preferencje co do marki ? bez ograniczeń
17.Preferencje co do wielkości ? 47 - 50
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? zakłamanie kolorów /
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50-50
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 3300 max 3400
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Raczej tak

Obecnie w oko rzuciły mi się takie modele:
Philips 47PFL6008K
LG 47LA691S
Sharp LC-50LE750
Panasonic TX-L47ET60E


Oczywiście nie są to modele, których muszę się ściśle trzymać.
Wszelka pomoc mile widziana :smile:

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odległość masz dużą , więc śmiało możesz sięgać nawet po większe ekrany, ale kasy na dobry wystarczy - z tych co podałeś.
Z tych podanych z uwagi na czerń, głębie obrazu, skalowanie , obróbkę cyfrową - brałbym Philipsa 47PFL 6008.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

Damaranus

New member
https://allegro.waszkiewicz.org/tv_1.jpg
https://allegro.waszkiewicz.org/tv_2.jpg
https://allegro.waszkiewicz.org/tv_3.jpg
https://allegro.waszkiewicz.org/tv_4.jpg
https://allegro.waszkiewicz.org/tv_5.jpg
https://allegro.waszkiewicz.org/tv_6.jpg



Może to Ci będzie pomocne co do rozmiaruu

W przypadku żółtej ściany masz rozrysowane 32, 46, 50 (same narożniki) i 55 na szerokość płyty czyli 121 cm. Wymiary pokazują wielkość matrycy, nie telewizora. Na dole stoi 32 więc dokładnie to z czego się przesiadasz. Fota zrobiona z 4 metrów, bo też z takiej odległości oglądam póki co telewizję.

W drugim zestawie masz całą gamę Samsunga, bez 50tki. Czyli 32, 42, 46, 55 i 60

Mam podobny dylemat jak ty, ale też sporo oczekiwań co do Smarta i USB. Moim zdaniem przy tej odległości, jeśli tylko oglądasz TV i filmy to zostałbym przy 46-47 calach. Naprawdę ten telewizor jest duży i moim zdaniem jeszcze nie ingeruje zbyt mocno w wygląd pomieszczenia. Wszystko powyżej to są duże telewizory. Pewnie że fajnie jest zachować proporcje i oglądać duży ekran, ale takie rozmiary już mocno dominują, szczególnie w mieszkaniu.

Ja celowałem w 46 cali początkowo i to nadal podtrzymuję, ale to co przemawia za większym to fakt, że oglądanie 3D z 4 metrów na takim ekranie mija się z celem. To samo przy przeglądaniu WWW, chociaż pamiętaj, że na 32 nadal widać tekst - chociażby paski wiadomości itp.

Celuję w 50, tylko dlatego że szukam kompromisu pomiędzy dominacją telewizora w pomieszczeniu a dostępem do jego funkcji jak 3D i Smart (web głównie) ale jeśli Twoje oczekiwania tego nie przewidują jako wyznacznika, to spokojnie 46 cali.

Co do konkretnego modelu nie polecę Ci nic, bo jest tu wielu speców od tego tematu. Widziałem LG i moim zdaniem SMART jest fajny i przyjazny, Samsung też chociaż o jego aktualizacjach dużo się pisze a kolejne zmiany oznaczają kolejne problemy. Sam fanem Samsunga jestem, więc przeżywam kryzys. Z tego co widzę SONY czy Panasonic to głównie marki typowo nastawione na jakość obrazu. Ale nie będę ukrywał, mam 32 C 520 Samsunga i czy ja narzekam na obraz? :)

Sam chętnie jednak poznałbym rzetelne porównanie SMARTA z LG, Samsunga i SONY. Jakie są ograniczenia i w co uderzać.
 

kropkacompl

New member
Tv planuję kupić kwiecień , maj, więc masz jeszcze troszkę czasu na zastanowienie, lub też dozbieranie troszkę grosza.
Wolę na spokojnie poczytać i zapoznać się z tematem.
Co do wielkości dla mnie minimum to te 47' bo przy tej kasie albo lepsze 47' lub gorsze 50 więc wolę iść na kompromis i wielkość poświęcić na rzecz jakości.
Znając życie pewnie jeszcze nie raz zmienię zdanie przed zakupem ale to czas pokaże...
 

kropkacompl

New member
Właśnie wróciłem z kilku sklepów i teraz już waham się pomiędzy:

Philips 47PFL6008K
LG 47LA691S

Niestety Philips jest ostatnim modelem, który stoi na półce, ale jakoś ten ambilight i ogólny wygląd kusi aby go brać.

Oba modele podobne i co Waszym zdaniem wybrać?
Czy "kolorowa ściana" faktycznie jest taka fajna i warta aby brać Philipsa.

Czyli teraz zostaje pytanie:
1) Który z nich jest bardziej smart ?
2) Który ma lepszy dźwięk ?
3) Który ma lepszy obraz ?
4) Który nadaje się bardziej do konsoli

Która firma jest bardziej "frendli" dla użytkownika i jak ze wsparcie, która firma lepeiej wspiera swoje modele ?
 
Ostatnia edycja:

Duch87

New member
Bez reklam
Bierz Philipsa, bardzo Ci się spodoba ambilight. Sam mam model 6008 i z ręką na sercu mogę je polecić. Obraz najwyższej jakości, do tego Smart działa bardzo sprawnie. Nie rozumiem natomiast stwierdzenia, że jest ostatni. Mało to sklepów?
 

kropkacompl

New member
Bierz Philipsa, bardzo Ci się spodoba ambilight. Sam mam model 6008 i z ręką na sercu mogę je polecić. Obraz najwyższej jakości, do tego Smart działa bardzo sprawnie. Nie rozumiem natomiast stwierdzenia, że jest ostatni. Mało to sklepów?


Ostatni czyli tv pochodzi z ekspozycji sklepu a nie chciał bym tv "wymacanego" przez ludzi bo łatwo coś przeoczyć jakąś ryskę czy coś innego. W innych sklepach cena skacze już w górę więc wiesz jak to jest każdy grosz się liczy. ;)

Czytając o tych modelach jakoś bardziej "szala" przechyla się na stronę LG ,ale póki nie zapłaciłem sprawa jest otwarta. Do zakupu mam jeszcze około 2 tyg. ( oczekiwanie na koniec remontu ) więc czytam dalej.:niewiem:
 

kropkacompl

New member
Czytam o Philips 47PFL6008K i zaczynam mieć wątpliwości czy go brać. Bardzo dużo osób porusza temat jego awaryjności o Lg LA691 jest dość mało informacji od użytkowników. Kuszący jest PFL7008 ale cena odstrasza.
Ma ktoś jakieś jeszcze pomysły co można by było nabyć za cenę 3500? Sprzętu jet tak dużo ,że ciężko wybrać.
 

kropkacompl

New member
Samsung ue48h6400

Czytałem o tym sprzęcie, ale aktywne 3D raczej odpada. Czytałem ,że mogą występować dziwne dolegliwości odnośnie aktywnego 3D takie jak bóle głowy ,zawroty itp i ,że nie da się tego za dużo oglądać. Pasywne 3D oglądaliśmy w sklepach i córce bardziej przypadło do gustu. Tym bardziej ,że często przychodzą znajomi i fajnie było by zobaczyć coś w 3D całą ekipą bez ponoszenia dodatkowych kosztów a okularki aktywne , które jak wiadomo są dość drogie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pomyśl dobrze, bo Philips 7108 jest z potrójnym ambilightem i tego Ci nikt nie zabierze. Naprawdę extra sprawa. Mam w domu i obraz, jak bajka.
 

kropkacompl

New member
Pomyśl dobrze, bo Philips 7108 jest z potrójnym ambilightem i tego Ci nikt nie zabierze. Naprawdę extra sprawa. Mam w domu i obraz, jak bajka.


7108 to jest ta wersja perłowa biała tak ?
Jak już to myślałem o wersji podstawowej 7008 bo pewnie jest też różnica w cenie ?
Co do tej wersji to trzeba tysiaka dorzucić odnośnie 6008 a to w uj dużo więcej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 7108 różni się tylko białą listwą grubości 7 mm na dole ekranu i białym pilotem.
Różnice są bardzo duże.
- potrójny ambilight
- Kalibracja ISF
- Kamera Skype
- moc dźwięku i rodzaj dźwięku DTS
- odświeżanie
- algorytmy
 

kropkacompl

New member
Model 7108 różni się tylko białą listwą grubości 7 mm na dole ekranu i białym pilotem.
Różnice są bardzo duże.
- potrójny ambilight
- Kalibracja ISF
- Kamera Skype
- moc dźwięku i rodzaj dźwięku DTS
- odświeżanie
- algorytmy

Fakt bardzo fajny sprzęt i duża różnica ale ta cena mnie zabija. Jak by cena była w granicach 3600 - 3800 jeszcze bym dał radę ,ale 4600 to dużo za dużo.
Pozostaje mi dylemat LG 47LA691S ( ewentualnie LA690 bo to chyba ten sam model tylko nie z sieciówki ) lub Philips 6008 nic innego z pasywnym 3D nie znalazłem w tym rozmiarze i cenie.
Kiki chyba ,że coś możesz jeszcze polecić w tym przedziale cenowym ?
 

kropkacompl

New member
Mała zmiana zamiast LG47LA691 lub 690 w szranki z Philipsem 6008 i Sony KDL-47W805 staje LG 47LA740S. Może jakiegoś Samsunga jeszcze upatrzę albo Panasonica i pozostanie mi tylko ustrzeliść coś z półki sklepowej lub internetowej ;)
 
Do góry