Smart TV 42cale bez 3D do 2000 zł

lesio86

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2,2-2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Pod małym kątem, prawie wprost (rysunek)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać na małej szafce (40x60cm, sprawdzałem że podstawki do 42 starczą, np. lg ma 58cm szerokości).
6.Jak słońce świeci w pokoju ? tv będzie stał w rogu , zaraz przy drzwiach balkonowych, ale zasłoniętych zasłonami (przepuszczalność światła średnia, to nie firany) - patrz rysunek
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LCD LG 32"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart tv,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy (multimedia)
10.Jakie urządzenia ? USB z filmem - ważne żeby czytał napisy PL (ponoć tu różnie bywa)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne, pewnie lepiej matowa ale to mało istotne (chyba?)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? rzadziej TV, częściej seriale z usb
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? od czasu do czasu, tak
15.Czy zamierzasz grać w gry? raczej nie
16.Preferencje co do marki ? zawsze miałem monitory LG i nigdy nie nawaliły (a miałem 2 do kompa i 1 tv, każde wytrzymuje 5lat+)
17.Preferencje co do wielkości ? 42'' (chyba że te 40stki samsunga rzeczywiście takie super)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? niespecjalnie mam przemyślenia na ten temat :)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? półka cenowa TV dobrych smart bez 3D.
21.Czy telewizor ma mieć 3D? nie potrzebuję 3D, nie będę korzystał - także nie ma sensu dopłacać do tego.

Zastanawiam się głównie między tymi dwoma:
1. LG LN42575S
2. Panasonic TX-L42E6E
ewentualnie:
3. Samsung UE40F5500

LG lubie jak wyżej opisywałem i się nie zawodziłem do tej pory na tej marce w kwestii LCD, ale trochę za plastikowy jest, w tym kontekście bardziej mi się podoba Panasonic - pytanie jak tam się poruszać pilotem po smart funkcjach, bo lg ma trochę coś jak myszkę.

układ pokoju:
http://i6.minus.com/iuITqTfhoUnC8.png

z góry dzięki za pomoc!
 

lesio86

New member
mogę liczyć na jakiekolwiek uzasadnienie, czemu taki oczywisty wybór ? :) Panasonici zawsze słynęły z plazm, nie jestem do końca pewny czy LED to ich konik.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz ekstra skalowanie obrazu nawet przy słabszym bitrate. Obraz jest czyściejszy i wyraźniejszy. Masz wszystkie najważniejsze aplikację, pełną obsługę z urządzeń przenośnych.
 

prowodier

New member
Cześć, może mi ktoś napisać jak wygląda sprawa z napisami w Panasonic 42E6?
Byłem już zdecydowany, ale przeczytałem gdzieś, że są problemy z załadowaniem pliku z napisami i są one bardzo małe i na jasnym tle nie widoczne.
 
Do góry