smart/android tv 40 cali

PatLove

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 13m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,9-2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju? z lewej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor? w tym pokoju nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Full HD/4K, smart/android tv, wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka
10 .Jakie urządzenia ? Ewentualnie soundbar
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale/filmy/sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 37-40cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? powolne działanie, brak płynności obrazu, nieprawidłowe odwzorowanie barw
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1600-1700pln
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? w zależności od potrzeby
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak

Potrzebuje pomocy w wyborze telewizora do sypialni. Z racji odległości myślałem głównie o 40 calach, do telewizora podłączona bedzie kablówka ale z tego źródła bede korzystał raczej sporadycznie, dlatego zależy mi głównie na opcjach smart/android tv i aplikacjach typu ipla, player itp, przeglądarka internetowa(najlepiej pełna/otwarta) oraz usb.

Po szybkiej lekturze forum myśle nad wyborem pomiędzy:
Philips 40PFS5501(rzeczywiście tak wolno działa i sie często wiesza?)
Philips 40PFH5500 (jaka jest właściwie różnica względem pfs5501?)
Samsung UE40K5500
Samsung UE40J6240(przekracza nieznacznie budżet ale czy warto dopłacać?)
Panasonic TX-40DSU401
Sony KDL-40WD650

Po przeczytaniu testu moim faworytem jest Philips PFS5501 ale testów innych wymienionych tv niestety nie znalazłem wiec jest to raczej mocno subiektywne zdanie...
Jakie jeszcze ewentualnie modele wziąć pod uwagę? Moze cos z LG?

P.S.
Czy ktoś moze wypowiedzieć sie odnosnie nowych produktów Hitachi (40hb6t62?) bo cenę maja więcej niż zachęcająca...

Z góry dzięki za wypowiedzi i sugestie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chodzi o skalowanie obrazu, czerń, głębię - to Philips PFS5501 jest super.
Jeśli chodzi o płynność to Panasonic 40DS630, Philips40PUH6510, Samsung 40J6200.
 

PatLove

New member
Zarowno podany przez Ciebie Panasonic, jak i Philips sa poza moim budżetem. Zostaje mi wiec PFS5501 lub, któryś z Samsungow-J6200 lub J6240, czym one właściwie sie różnią? Rozumiem, ze K5500 bedzie gorszy o J6200/6240? Z podanych tylko PFS5501 to android tv, reszta to smart?
Jezeli miałby byc to zwykły smart, to moze warto rozważyć jeszcze PFH5300 względem samsungow? Jak ma sie jakość obrazu i same funkcje smart PFH5300 vs J6200/6240?
 
Ostatnia edycja:

PatLove

New member
Ok, dzięki, z tym ze ja philipsa pus5501 nie brałem tak na prawde pod uwagę, tylko pfs5501 albo phf5500. Tak na marginesie to pus5501 nawet nie moge znaleźć...
Zastanawia mnie jeszcze tylko kwestia wielkości bo te 1,9m to tak na prawde max odległość od tv-telewizor bedzie na ścianie, na końcu łóżka we wnęce,a wiec nie wiem czy do takiego "lozkowego" oglądania 32 cale nie bedzie lepsze?
 
Ostatnia edycja:

PatLove

New member
Jezeli 32 cale byłoby jednak lepsze przy mojej odległości oglądania, to w swoim budżecie znalazłem jeszcze Samsunga K5672, tylko pytanie jak on bedzie sie miał do tego Philipsa PFH5501, no i czy w ogole brać pod uwagę 32 cale?
Różnica w cenie jest 32 vs 40 jest bardzo niewielka, tyle ze przy 40stce byłby to PFS5501
 
Ostatnia edycja:
Do góry