slyszalna roznica dzwieku w dolby true hd

todei

New member
Witam . Mam denona avr1909+wharfedale diamond 9.5( front)+ crystal 30 i wh2 surround i center oraz sw wh208 czyli 7.1.podlaczone do ps3 .Wczesniej mialem avr1706 ale zalezalo mi na dzwieku hd wiec zmienilem. I tu wlasnie moje pytanie: czy taka konfiguracja pozwoli mi uslyczec jakas znaczaca roznice miedzy dzwiekiem hd a zwyklym dd lub dts? Pytam bo puszczalem film blu ray Resident evil zaglada i szczerze mowiac uslyszalem ze true hd gral ciszej od zwyklego dd!... w samym dzwieku to zbytniej roznicy nie uslyszalem niestety.. Czy dzwiek hd daje odpowiedni efekt dopiero na sprzecie z wyzszej polki?:confused:
 

todei

New member
z ps3 ale konsola go odrazu przetwarza na pcm i wysyla do avr . Na ps3 pisze (po wlaczeniu podgladu) ze leci true hd bitrate ok 3mbit
 

lepp

New member
Bez reklam
Bez trudu powinieneś usłyszeć różnicę. To, że gra ciszej to akurat normalne. Powstaje pytanie czy masz wszystko spięte prawidłowo. Puszczasz skompresowany dźwięk po hdmi do ampli i on rozkodowuje? Czy używasz optyka (nie przeniesie dźwięku hd)?
Nie oglądałem tego filmu może ma skopany dźwięk, ja się jeszcze nie spotkałem z filmem który miałby porównywalny dźwięk w nowym formacie to tych w starym.

A PS3 nie potrafi wysłać bistream?
Na pewno nie masz włączonego jakiegos przycinania tego dźwięku w ps3?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

todei

New member
Mam puszczone przez hdmi. W konsoli wlaczam lpcm i na avr wychodzi multi channel...gdybym przelaczyl na bitstream to bedzie o wiele glosniej ale tylko dd bitrate ok400kbit
 

KKuba

New member
Bez reklam
Raczej nie usłyszysz różnicy bo jest problem techniczny z puszczeniem PCM po HDMI. Jest na ten temat dużo na forum, ogólnie prowadzi to do jednej wielkiej porażki. W skrócie błędy specyfikacji HDMI. Zeby to dobrze zagrało musisz dźwięk rozkodować dopiero we wzmacniaczu, a z tego co kojarzę specyfikacje to PS3 ma miestety problem z wyrzuceniem bitsrtreem Dolby True HD. Rozwiazanie jest proste. Użyj DTS HD. Wszystko powinno pięknie pójść i usłyszysz różnice... :) Byłem niedowiarkiem, ale róznica jest naprawdę widoczna przy dobrzez robionym nagraniu...
 

lepp

New member
Bez reklam
KKuba ciekawe jak jeśli film nie ma takiej ścieżki.
Czyli wychodzi na to, że tak wychwalany PS3 nijak się nie sprawdza jako odtwarzacz Blu. A może z nowym softem byłoby lepiej?
 

macek

New member
Bez reklam
i tak ma byc,poprostu ps3 niewysyla jako bitstream tylko jako pcm,nacisnij display na pilocie,ewentualnie select na padzie powinno pokazac DDTRUHD i ma byc slychac roznice mam ponad 100 tytulow na BD i ponad 30 na hddvd dla toski x-e1 i roznica jest ogromna miedzy DD a DD TRUHD.
 

todei

New member
KKuba napisał:
Raczej nie usłyszysz różnicy bo jest problem techniczny z puszczeniem PCM po HDMI. Jest na ten temat dużo na forum, ogólnie prowadzi to do jednej wielkiej porażki. W skrócie błędy specyfikacji HDMI. Zeby to dobrze zagrało musisz dźwięk rozkodować dopiero we wzmacniaczu, a z tego co kojarzę specyfikacje to PS3 ma miestety problem z wyrzuceniem bitsrtreem Dolby True HD. Rozwiazanie jest proste. Użyj DTS HD. Wszystko powinno pięknie pójść i usłyszysz różnice... :) Byłem niedowiarkiem, ale róznica jest naprawdę widoczna przy dobrzez robionym nagraniu...
ps3 nie ma hdmi 1.3.a tylko przez to przechodzi bitstream. D laczego sadzisz ze dts hd mi przejdzie skoro true hd nie chce przez bitstream ?
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
PS3 dekoduje ten dźwiek i wysyła przez HDMI jao PCM innej opcji nie ma. Nie zaświeci sie więc na wzmacniaczu odpowiednia ikonka oprócz PCM oczywiście :grin:
 

todei

New member
macek napisał:
i tak ma byc,poprostu ps3 niewysyla jako bitstream tylko jako pcm,nacisnij display na pilocie,ewentualnie select na padzie powinno pokazac DDTRUHD i ma byc slychac roznice mam ponad 100 tytulow na BD i ponad 30 na hddvd dla toski x-e1 i roznica jest ogromna miedzy DD a DD TRUHD.
A moze przyczyna w kolumnach? ...chociaz mysle ze chociaz moje diamondy powinny cos pokazac...A musisz przy tym bardzo podglasniac zeby bylo slychac? Miales residenta?
 

lesli

New member
Wg. mnie kolumny masz przyzwoite.
Nie szukaj tutaj błędu tylko raczej w ustawieniach albo PS3 albo ampli.
Myśle ,że tutaj dojdziesz pomału do prawidłowych ustawień.
To jedna rzecz a druga ,że wg. mnie może być trudno wyłapać różnice przy ścieżkach dźwiękowych zwykłych filmów , dialogi , efekty specjalne itp.
Duża różnica w jakości jest zauważalna w nagraniach koncertowych.
Weź takie nagrania jak Chrisa Bottiego lub Johna Mayera Dolby THD to jest klasa sama w sobie. Tam szukaj różnic w jakośći brzmienia a nie zwykłe dialogi, efekty spec. wybuchy, itp. to ważne ale wg. mnie tam nie znajdziesz istotnych różnic.

Leszek Sony S350/RXV1900/i kolumny tylko Jamo a Mayer to super brzmienie, do zwykłego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KKuba

New member
Bez reklam
A to ciekawe i nie wiedziałem. Bez bitstream to jest problem trudny (niemożliwy) do rozwiązania. Problem jittera jest zmorą obecnej specyfikacji HDMI, jest to rozwiązywane we wzmacniaczach (np. system PQLS Pioneera), ale to wymaga kompatybilnego odtwarzacza. Ogólnie moim zdaniem to jest to nierozwiązywalny w tym momencie problem na PS3...
Jak jest źle (bardzo) mozna sobie poczytać tutaj:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=13626173
Zresztą na ten temat na naszym forum też jest masa fatalnych komentarzy. Więcej - sam to sprawdzałem (bitstream kontra PCM) na Pioneerze BDP-LX71. Krótko? Szkoda gadać...
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Hmm a tak z ciekawosci ... czy wszystkie odtwarzacze Blue Ray potrafia wygenerowac sygnal bitstream takich formatow jak Dolby True HD i DTS HD MA ?? Czy tez konieczny jest absurdalny wydatek powyzej 2500 zl na odtwarzacz niby to kosmicznej jakosci usprawiedliwaijacy taki wydatek ;)

A tak ciagnac temat to sam sprawdzalem gleboko ten problem i sprawa wyglada tak .... np Spiderman 3 ... film posiada sciezke Dolby True HD i PCM. Roznica na korzysc PCM jest tak ogromnie slyszalna ze nawet gluchy by to uslyszal. PS3 przy dolby THD podaje bitrate rzedu 2,5 do 3,3 a przy PCM jest stale 4,6. Nie wiem czy to wina konsoli czy po prostu tak jest ..... podobnie jest na TRANSFORMERS i Indiana Jones - wszedzie sa True HD i bitrate kolo 2,0 - 3,0.

Nie mniej musze przyznac ze roznica w dzwieku miedzy zwyklym DD a np PCM jest ogromna - puszczane z PS3. Czystosc wysokich tonow i glebia basu jest o niebo lepsza, szczegolowosc zdecydowanie poprawiona ....

Musze cos kupic jeszcze w formacie DTS HD MA 7.1 - jestem ciekaw jak to zabrzmi.

Ps.
Nie do konca chce mi sie wierzyc ze bitrate jest o tyle lepsza od LPCM .... w sumie to i tak jest sciezka cyfrowa ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry