Słychać radio w głośnikach.

kiel.basa

New member
Cześć,

Posiadam głośniki Genius hf2000x, i od kiedy sie przeprowadzilem do innego mieszkania, słyszę w nich radio. Nie musza być nawet podłączone do komputera, wystarczy, że są podłączone do sieci. Nie mam tu kablówki w mieszkaniu, więc raczej to chyba nie te zakłócenia. Macie może pomysł co z tym zrobić, jakąś prostą metodą? Głośników nie chciałbym wymieniać, grają zupełnie przyzwoicie, a już szczególnie na ten przedział cenowy..

Dodam, ze niby jestem 500m od palacu kultury, tam sa wszystkie nadajniki, ale czy to moze miec jakis wplyw ?

dzięki

Panowie, nic na to sie nie da zaradzic? To jest nie do wytrzymania, jeszcze zeby to bylo jedno radio, a tu sie ze dwa rozne nakladaja.. Zglasnianie, sciszanie nic tu nie pomaga.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
podobnie miałem w swoich logitechach. Ściągało mi jakąś ruską stację. Na początku w nocy się przestraszyłem bo coś słyszę, stale jakieś szepty jak z filmu "Głosy" heh. Okazało się że ten model tak ma
 

kiel.basa

New member
Czyli wychodziloby naprawde na to, ze musze zmienic glosniki ? :)
Przeszedlem 2m dalej za sciane do lazienki, i tam juz tego nie ma....koledzy moze cos jednak poradzicie poza wymiana glosnikow na inne (co wcale nie gwarantuje sukcesu..) ?
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Niestety sprawa jest bardziej skomplikowana, musisz ograniczyć pasmo wzmacniacza które jest za szerokie (tak się robi aby obciąć koszty produkcji sprzętu).
Proponuję zmienić głośniki na lepsze a te sprzedać komuś kto mieszka dalej od nadajnika.
 

kiel.basa

New member
Dzieki Prezy, jest to konkretna odpowiedz, aczkolwiek bardzo mi nie pasuje takie rozwiazanie.. Naprawde az czlowiek sie dziwi, ilu rzeczy mozna nie przewidziec, jak sie cos kupuje.
Swoja droga, gdyby oddac to do przerobki, to bylaby droga impreza?
 
Ostatnia edycja:

kiel.basa

New member
No wiesz, to czy taniej to sprawa dyskusyjna. W tej cenie ok 200zl nie bedzie glosnikow zapewne, ktore beda tak grac. Jakbym mial zmienic to pewnie na Microlaby 6c, a te z 450stowy min.. Sprzedam swoje za 100, a dolozyc trzeba z 350..
 
Przypomniały mi się czasy CB radia w domu, kiedy jeszcze tlf. komórkowych nie było.
Sąsiad do mnie mówi, że mnie w telewizji słyszy, ja do niego - to telewizor zmień.
Tak na serio to nie zazdroszczę Ci, że w pobliżu takiego silnego pola elektromagnetycznego mieszkasz.

Te cholerne harmoniczne.
Kwestia co indukuje Ci fale radiowe - przewody, czy cewki w głośnikach.
Jak cewki to tylko ekranować albo wymienić głośniki.
Jak przewody, to kombinować z długością lub inne przewody.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiel.basa

New member
A jak to sprawdzic domowym sposobem, czy to cewki, czy glosniki czy kabel?
Nie ma przypadkiem jakichs cudow w postaci tlumikow czestotliwosci lub cos w ten desen ?
 
Bardzo prosto.
Odłączasz przewody od kolumn i słuchasz;
Odłączasz przewody od wzmacniacza (oczywiście kolumny podłączone do kabli) i słuchasz;
Wyłączyć wzmacniacz od sieci (bo może on coś wnosi), itd.
Kombinacji jest wiele. Może i jakieś tłumiki, ale to trzeba z fachowcem na miejscu rozwiązać.
Nie na darmo teraz dają tłumiki ferrytowe do sprzętu lub fabrycznie montują na kablach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiel.basa

New member
To sa komputerowe glosniki, z tylu kolumn wszystko jest odlaczone (cinche). Jedyny kabel jaki wchodzi do kolumny, to zasilajacy. Jezeli wiec cos dalej mialbym odlaczac, to pewnie musialbym rozebrac calosc i w srodku probowac poodpinac jakies kable.. Ale tam podejrzewam, ze sa polutowane.
 
To wybacz, ja nie do końca rozpatrzyłem problem z braku znajomości głośników.
Myślałem, że to tradycyjny zestaw, ale jakieś harmoniczne Ci włażą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiel.basa

New member
Koledzy, no wiec taka ciekawostka - rozebralem glosnik i kiedy dotkne cala, otwarta dlonia do tylnej (wenwnetrznej, metalowej) czesci glosnika, radio zaklocenia przestaja praktycznie calkowicie byc slyszalne... to ma jakis zwiazek z uziemianiem? bo moze jestesmy blisko jakiegos rozwiazania, pytanie tylko czym zastapic reke :)?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Koledzy, no wiec taka ciekawostka - rozebralem glosnik i kiedy dotkne cala, otwarta dlonia do tylnej (wenwnetrznej, metalowej) czesci glosnika, radio zaklocenia przestaja praktycznie calkowicie byc slyszalne... to ma jakis zwiazek z uziemianiem? bo moze jestesmy blisko jakiegos rozwiazania, pytanie tylko czym zastapic reke :)?

Witam,

Możesz wrzucić jakieś foto tego rozebranego głośnika ?

Pozdr.
 

kiel.basa

New member
Jasne, oto one.
Jezeli by cos bylo niejasne, to zdjecia moge dorobic, to problem zaden.
 

Attachments

  • g2.jpg
    g2.jpg
    118,9 KB · Wyś: 44
  • g1.jpg
    g1.jpg
    131,8 KB · Wyś: 41

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Cholera ... dużo tej elektroniki.
Nic dziwnego, że w silnym polu robi się z tego radio.
Twoja ręka zbiera po prostu zakłócenia. Czym ją zastąpić ?
Metodą prób i błędów ekranować poszczególne elementy, albo klatka Faradaya. :smile:
Bardzo ciężko jest cokolwiek radzić. To tak jak leczenie pacjenta na odległość.

Spróbuj ekranowania elektroniki.

Pozdr.
 

kiel.basa

New member
dzieki, bede probowal. ale ekranowanie czym, folia alu? taka folia nie zrobi tu jakiegos zwarcia? nie bedzie to jakos negatywnie wplywac na odsluch, jak bedzie w pudle ?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
dzieki, bede probowal. ale ekranowanie czym, folia alu? taka folia nie zrobi tu jakiegos zwarcia? nie bedzie to jakos negatywnie wplywac na odsluch, jak bedzie w pudle ?

Folia to raczej nie. Za delikatna, nie da się tego uformować na sztywno i zwarcie może być. Jakaś cienka blacha w arkuszach, którą dałoby się łatwo ciąć zwykłymi nożyczkami i dowolnie formować w osłony. Oklejenie grubszą folią obudowy wewnątrz może i miałoby sens, ale przyklejenie musiałoby być całą powierzchnią bo efekty akustyczne mogą być dramatyczne, a zamierzony efekt żaden. Nie wiem jakie materiały są dostępne. Może jakaś folia samoprzylepna i wtedy wykleić pudło w środku i dodatkowo osłony ekranujące niektórych elementów elektroniki.
Temat jest trudny i tylko doświadczenia z ekranowaniem mogą dać dobry efekt.
Mogą ale nie muszą i wtedy niestety oddzielny wzmacniacz + kolumny.
 
Do góry