Słuchawkowe dziurki ;)

SDman

Banned
Witam,
no więc byłem dzisiaj na odsłuchu "dziurek słuchawkowych"
nie było moich ustalonych wzmaków (posty wyżej).
Ale był Marantz SA8005 (ma dziurkę ze wzmocnienieniem) jako źródło i Rega Ear wzmak oraz Schiit Valhalla
oba urządzenia miażdżą jakością Marantza na słuchawkach.
Mój Beresford zgarał o niebo lepiej niż Rega, a inaczej (własne preferencje) niż Schiit (lampa).
Test na różnych słuchawkach, Grado oczywiście mój faworyt POTWIERDZONY (jakość/cena).

Pozdr.
 

MarcinGD

New member
Schiit dla mnie nie gra jak typowa lampa. Pewnie dlatego, ze wrzucaja tam badziewne lampy z chin ktore graja sucho i ostro, a taka tylko sluchalem.

Ostatnio mialem okazje posluchac przetwornika z wzmacniaczem sluchawkowym, Audiobyte Black Dragon. Zarowno z HD700 jak i z K612 gra to znakomicie.
 

krzysiekkortus

New member
Espresivo dotarł. Trochę już go po słuchałem. Na początku jednak zonk. Onkyo na wyjścia liniowe nie przenosi sygnału z własnych przetworników dac. Tylko sygnał z wejść liniowych. Zatem dupa blada cytując klasyka ;). Podpiąłem Espresivo do ZXRa w kompie trochę z musu i ..... REWELKA. Okazuje się że ZXR ma całkiem niezły przetwornik i część toru analogowego. Gra to razem naprawdę dobrze. Teraz ściągnąłem na test Nostromo Wolf i zobaczę co wniesie


Edit:


Nostromo zagrał bardzo przejrzyście. Nie wnosił specjalnie od siebie. W moim układzie to bardzo dobrze bo efekt finalny powinien robić wzmak. I robi. Okazuje się jednak iż DAC z ZXR i Nostromo grają niemalże identycznie przy ustawieniu odtwarzania z karty na Direct. Mało tego przy pobraniu sygnału cyfrowego z optycznego spdif gra bardzo podobnie do integry na płycie głównej. Dochodzę jednak do wniosku iż to nie to.


Espressivo daje tak wiele temu dźwiękowi że DAC nie ma tu wielkiego wpływu. Temat słuchania muzy z komputera rozwiązał w 100 procentach.
Na początku jeszcze trochę było słychać zakłócenia ale zmieniłem interkonekty na Bridge i zakłócenia ucichły. Przy ustawieniu stereo direct i pobraniu sygnału z wyjść liniowych ZXRa jest naprawdę dobrze. Szczegółowo jednocześnie dość ciepło, bas, średnica i góra fajnie wyważone. Tak pod moje ucho. Jak trzeba to kopnie sporym ale wyważonym i krótkim basem - nie buczy a uderza. Średnie tony odgrywane są ciepło i dość szczegółowo. Podobnie jak góra która wcześniej była dość sycząca i piskotliwa. Teraz nieco uspokojone zostały najwyższe częstotliwości. Zgrało się to nieźle z Beyerdynamicami a po porządnym wygrzaniu wzmacniacza będzie pewnie jeszcze ciut lepiej. Espressivo trochę się grzeje ale jako lampowiec nie jest w tym odosobniony. Uniosłem go nieco na nogach (kolcach - miałem pod ręką swoje z demobilu) poprawił się pod nim nieco przepływ powietrza. Również kratkami przez niego. Teraz grzeje trochę mniej.




Myślę iż osiągnąłem zadowalającą mnie jakość dźwięku z kompa.


Czas teraz na odtwarzacz CD. Tu cały czas piłuję temat być może zakupu innego CDka. Zwrócę Nostromo. Koszt akurat mojego modelu to 730 zł. Biorąc pod uwagę jak dużo wnosi wzmak zdecydowałem że połączenie Onkyo BD309 + Nostromo Wolf + Espressivo to zbytek. Lepszy odtwarzacz z w miarę przyzwoitym torem stereo po dodaniu Espressivo powinien sobie poradzić nie gorzej.


Z budżetu zostało jeszcze ponad 1000 zł. I tu się nieco waham co zrobić bo chciałbym aby też umożliwiało odtwarzanie FLACów z domowej sieci - trochę się tego nazbierało. Albo sam CD albo odtwarzacz sieciowy z CD albo ......? No właśnie co zrobić?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Jakby ktoś miał ochotę na zabawę, to zapraszam na odsłuch.
Mam wzmak słuchawkowy konstrukcji DIY ( nie mojej:)) i trochę przerobione słuchawki Beyerdynamic DT1350. Z chęcią bym je porównał do innych konstrukcji.
Moje podobno grają nie najgorzej. Ja się nie wypowiem bo sie nie znam i nie mam zbytniego porównania.
 
Do góry