Słuchawki z długim przewodem czy bezprzewodowe

mooll

New member
Witam
Tak jak w temacie, szukam następcy moich wysłużonych Philips HP250. Będę ich używał do telewizora dlatego szukam czegoś co ma co najmniej 4m przewód (stare mają 6m). Zastanawiam się czy nie lepiej będzie kupić bezprzewodowe - tylko jakie radiowe czy bluetooth (tylko że mój tv nie obsługuje tego standardu więc musiałbym dokupić nadajnik BT - dodatkowy wydatek). Jak wygląda sprawa zakłóceń w bezprzewodowych? W domu mam WiFi a czytałem że z tym jest różnie - nie wiem czy tylko te tańsze mają ten problem.
Oczywiście mają to być słuchawki nauszne.
Cena ok 200zł, jeśli będzie warto to mogę dołożyć max 50zł, ale jak wiadomo im mniej tym lepiej :)

Z góry dzieki za wszelkie odpowiedzi
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Za 200zł chcesz słuchawki bezprzewodowe?? Jak odejmiesz koszt urządzeń bezprzewodowych to ile ci zostanie na jakość dźwięku samych słuchawek?
Pomyśl to kompletnie bez sensu, chyba że jakość dźwięku jest ci zupełnie obojętna..
Do kabla można kupić solidny przedłużacz więc możesz mieć ile chcesz.

Jak wokółuszne to mogą być np Beyerdynamic DTX910.
 

mooll

New member
Rozumiem. Poczytałem trochę na forum i rzeczywiście, bezprzewodowe średniej klasy zaczynają sie od 400-500zł. A więc zostane przy przewodzie. To w okolicach 200zł te Beyerdynamic DTX910 (a może DTX501p) czy znajdę jeszcze coś na podobnym poziomie??

A może coś z tych jest warte tej ceny:
Sennheiser HD 203/205
SENNHEISER HD 65 TV East
SONY MDR-XB600
Pioneer SE-M531
Philips CitiScape SHL5505GB
AKG 514

A jak wygląda sprawa z tym przedłużaczem, bo widziałem takie za 3zł jak i takie za 20-30. Podejrzewam że ten drugi będzie lepszy, ale no właśnie co wybrać (model, producent)? Może być coś takiego JACK NEUTRIK NYS?? Jest 5m więc słuchawki wtedy mogły by być spokojnie 1,2m.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Im droższe tym lepsze brzmienie. Jak dasz radę dołożyć tym więcej jakości dostaniesz.

Nie znam wszystkich tych słuchawek ale generalnie co producent to pewien charakter brzmienia.
AKG słabo w basie ale dobry środek i głośna góra.
Sony potrafią grać równo dołem i środkiem przy jaskrawej górze. Senheiser w zasadzie neutralny ale czasem brzmienie może kogoś nudzić.

Pod mój gust najlepiej grają Beyerdynamic z ciepłym środkiem i detaliczną górą i dobrą podstawą basową - ale nie dominującą. Najbardziej wysunięty jest w nich środek więc wokale są niesamowite.
Przez 7 lat miałem (mam) Senheisery i ich brzmienie mi się znudziło. Nie jest tak wciągające jak Beyerów.

Co model to akcenty mogą sie zmieniać.
Każdy ma inny gust i najlepiej iść i posłuchać. w MM albo Euro AGD zwykle możesz testować.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Tylko dobrze grające i do tego bezprzewodowe to większy wydatek i trzeba sobie zdawać z tego sprawe.

Nie da sie porównać dwóch słuchawek w tej samej cenie bo wiadomo że te na kablu zagrają lepiej w tej samej cenie.

Jak zakładamy np 500-600zł na dobre słuchawki to na takie same ale bezprzewodowe potrzebujemy 650-800zł. Tak w dużym uproszczeniu.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Podepnę się trochę pod temat jakie przedłużacze polecacie ?
Mam do sprzętu ponad 5m, bezprzewodowe mi nie pasują ale z drugiej strony taka anakonda przez całą podłogę powalająco wyglądać nie będzie.
Myślałem o AKG K550/551 lub coś podobnego w tej cenie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam K550 i jestem zadowolony. Są duże i wygodnie leżą. Grają neutralnie i są łatwe do napędzenia. Kabel ma 3 metry. Co do wykonania to w tej cenie pierwsza liga. Chyba, że lubisz dużo basu to wtedy coś w stylu JBL Synchros.
 

vectra1

Member
Bez reklam
No właśnie drugą opcją o której myślałem jest JBL E50, które słuchałem i w markecie wydają się wow - bass, dynamiczność.
Prawdopodobnie po dłuższym odsłuchu w domu będzie łeb pękał więc wolałbym coś bardziej neutralnego jak K550, muszę je dorwać gdzieś w sklepie.
Pawel_Sz85 w wielu recenzjach piszą, że przez swoją neutralność mają słaby bass ? czy jest go w sam raz ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdanie jest go w sam raz. Na pewno basu nie pogrubiają, nie dodają go od siebie. Wszystko zależy od nagrania. Mam też JBL E50BT. Głównie moja kobitka z nich korzysta. Ja czasem podczas sprzątania również. Nie ma przepaści w ilości basu. JBL mają go tylko trochę więcej. Ale zdecydowanie jakościowo brzmienie jest lepsze w K550 i wygodnie się noszą. Dla mnie wygodniejsze AKG. Ja mam sporą głowę może dlatego. Miałem też na uszach JBL Synchros S500. Znajomy je ma i chwile posłuchałem. Te dość mocno basowały :) Za dużo nie mam porównania. Nie słyszałem za dużo słuchawek. Myślę, że blackninja Ci coś doradzi. Pewnie ma spore doświadczenie :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przedłużka nie pogarsza jakości dźwięku, AKG bardzo lubię za sprawą tanich modeli jakimi są K511mk2, K512mk2 i K514, słuchałem K550 bardzo wygodne i dysponują pełnym dźwiękiem.
 

vectra1

Member
Bez reklam
W jakiej kwocie musiałyby oscylować słuchawki bezprzewodowe grająca na poziomie AKG K550 ? Jakieś konkretne modele ?
 
Do góry