Słuchawki Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 + WD 2 gen

zen44ek

Member
Witam,

Zakupiłem ostatnio słuchawki Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 Dolby Digital & Pro Logic. Chcę je używać z WD media playerem 2gen.
Słuchawki podłączone są z odtwarzaczem kablem optycznym. Kiedy mam w opcjach WD ustawione na stereo wszystko chodzi ok, jednak nie mam tego co chciałem czyli DTS. Na początku myślałem że to wina słuchawek jednak po połączeniu n-boxa do słuchawek wszystko grało elegancko, później dopiero wyczytałem, że WD Player nie dekoduje DTS.
Mam teraz pytania i problem.
Jak mogę to najlepiej to rozwiązać aby mieć taki dźwięk jaki chcę?
Czy najlepiej będzie wymienić odtwarzacz np na Popcorn A-200? Czy ten odtwarzacz rozkoduje i prześle cyfrowo dźwięk DTS z filmów MKV?
Czy może lepiej kupić amplituner i podłączyć go z WD i ze słuchawkami? Jaki amplituner sprosta moim wymaganiom, nie chcę żeby był zbyt drogi, na wszystko chcę wydać jak najmniej pieniędzy?
Może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł jak mogę rozwiązać ten problem?

Słuchawki są niezbędne gdyż mieszkam z rodzicami, którzy wcześnie chodzą spać, chcę też mieć dźwięk 5.1 gdyż w takim celu je kupiłem.

Nie interesuje mnie zamiana DTS do DD 5.1. Zmieniłem tak jeden film w celach porównawczych i różnica dźwięku 5.1 jest niesamowita, dlatego założyłem ten temat, gdyż zależy mi na DTS.

Pozdrawiam
 

kmarcin

New member
Witam, wina nie leży po stronie WD tylko słuchawek. Słuchawki mają wbudowany tylko dekoder Dolby Digital (zgodnie z nazwą).
 
Do góry