sluchawki nauszne z dlugim przewodem

dawi1973

New member
witam

szukam sluchawek nausznych ktore bardzo dobrze beda izolowaly wszystkie dzwieki z otoczenia podczas sluchania muzyki (koncerty blu ray) oraz do gier na ps 3. Problemem jest to ze do tej pory spotkalem sie ze sluchawkami ktore mialy max 2,4m przewodu (np.KOSS Pro 3AA) co uniemozliwialo mi spokojne sluchanie muzyki i ogladanie koncertow na blu ray gdyz zeby w komfortowy sposob zasiasc na kanapie przewod musialby miec okolo 5 metrow, sprobowalem przedluzacza ale niestety trzeszczalo jak cholera. Testowalem Senheisery RS 120 i nie wiem czy zle mi je zaprezentowano (RTV Euro AGD) bo slyszalem tylko trzaski i dzwiek nie byl tak czysty, gleboki jak w KOSS- ach. Czy sa jakies dobre sluchawki do powyzszych zastosowan do 350 zl ktore maja taki dlugi przewod, czy moze jakies wirelessy ktore nie beda trzeszczaly? Ostatnio widzialem Senheisery RS II 120 i nie wiem w czym sa lepsze od pierwszej generacji, nie udalo mi sie ich przetestowac co Pan nie chcial ich wyjac z kartonika

dzieki z gory za wasze sugestie
dawi 1973
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A nie lepiej bezprzewodowe w bardzo dobrej klasie AKG 19. Trochę sprzedaliśmy i wszyscy są zachwyceni.
 

Singularity

New member
5m kabla?
lepiej weź bezprzewodowe, teraz robią już całkiem dobre.
Uniwersalne: Sony MDR-RF865RK OD 338ZŁ Słuchawki Sony MDR-RF865RK - Ceneo.pl
podłączasz pod gniazdo słuchawkowe, fajnie grają bo testowałem w sony centre

niedawno wyszły dobre słuchawki oficjalne do ps3 z mikrofonem, nadajnikiem na usb zgodnym z pc i ps3 (możesz podłączyć pod ps3 bezpośrednio lub pod pc), w grach na ps3 oferują dżwięk przestrzenny, da radę kupić w tej cenie ale tylko allegro/ebay (brak oficjalnie ich w europie, w stanach są na razie ), ultima.pl sprzedaje je za ponad 400zł, w/g recenzji użytkowników są bardzo dobre.
(nazwa pełna to Wireless stereo headset ps3/oficjalny stereofoniczny headset ps3 )
 

dawi1973

New member
Sony PS3 wireless czy Pioneer SE A-1000 jako alternatywa

witam
jesli chodzi o nowo wprowadzony na rynek polski model sluchawek Sony
Ps3 wireless to nie mialem okazji ich testowac ale poczytalem troche opinii i ludzie troche narzekaja na mikrofon ze przeszkadza i ze lepiej unikac innych urzdzen dzialajacych w techniologii wireless w poblizu ktore moga zaklucac sygnal i powodowac jego deformacje a co za tym idzie problem w odsluchu. Ostatnio jednak zauwazylem przewodowe Pioneer-y z 6 metrowym kablem , model SE-A1000 gdzie sprzet ten jest opisywany w samych superlatywach. Chcialem zapytac na forum ludzi ktorzy na pewno mieli stycznosc z powyzszymi modelami sluchawek o info ktore wybrac...(kryterium to parametry techniczne oraz wykonanie i wygoda uzytkowania) dodam ze nie gram w gry sieciowe ale byc moze sluchawki Sony z mikrofonem moga zastapic zestaw mikrofonow Sing star. do gier..tego nie wiem ale powiem szczerze ze bylby to plus
dzieki z gory
dawi1973
 

Monkin

New member
Bez reklam
Mam te Pionki od kilku lat i powiem tak najlepsze w swojej klasie cenowej.:
Zalety (oprócz kabla, bo można łazić po całym pokoju):
bardzo wygodne, nieprawdopodobna przestrzeń, realistyczne i neutralne aż do bólu detale w stereo, przestrzeń, przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń, bas prawdziwy, detaliczny, taki jak nagrano go w studio, muzyka, dźwięki wszelakie- wszystko lata dookoła głowy.
Doskonałe do KD, niezwykle lekkie, wygodne na uszach. Ale to słuchawy typu otwartego - nie wygłuszą ci odgłosów z mieszkania, dla mnie zaleta, dla ciebie raczej wada i to poważna.
Wady:
- niezwykle realistyczny i neutralny przekaz bez żadnych ubarwnień jest ich zasadniczą wadą dla wielu osób, może być to dla ciebie sprawą dyskwalifikującą, jeśli zależy ci na łagodnym brzmieniu,
te pionki niczego nie podkoloryzują w muzyce, jak masz materiał do kitu, źle nagrany, obnażą to od razu. Właściwie mogłyby robić za słuchawki studyjne. Więc lepiej się zastanów i odsłuchaj z Senków lub AKG. Grają zdecydowanie łagodniej i cieplej.
 

dawi1973

New member
dzieki za opinie, niestety nie wiem kiedy bede mial mozliwosc odsluchu tych pionkow bo gostek w mediaexpert w moim miescie ma 1szt w blistrze i nie chce ich otworzyc do odsluchu..czyli kupuj kota w worku wiec tylko mi pozostaje forum i opinie ludzi ktorzy je maja i znaja sie na sluchawkach. Co do opini ze sa to sluchawki otwarte to nie wiem za bardzo co to znaczy, w jakim stopniu przenosza sie dzwieki z otoczenia, czy to przeszkadza w sluchaniu muzy czy ogladania filmu w KD? czy miales okazje grac na konsoli i miec dzwiek w sluchawkach? jaki jest efekt? nadaja sie do gier? Czy ktos z Was moze mi przedstawic istotne roznice miedzy tym modelem Pionkow i sluchawek nausznych Sonego do PS3 z mikrofonem (poza tym ze jedne sa na kablu na drugie bez). Ponadto mialem okazje posluchac KOSS PRO 3AA i powiem ze bardzo mi odpowiadala jakosc dzwieku tylko ten kabel mial 2,5metra z gory dzieki za info
dawi1973
 

Monkin

New member
Bez reklam
Jak chcesz grać na konsoli, to sobie kup bezprzewodowe zamknięte. Nie będziesz słyszał nic z zewnątrz, ani nikt nie usłyszy, co grasz lub z kim gadasz. Te Pionki to słuchawy otwarte, czyli słyszysz mamę, tatę a rodzice słuchają tego, co ty słuchasz, bo nie sądzę abyś grał po cichu na słuchawach. Jak mój syna gra na PS3 i da większą siłę głośności, to stojąc obok niego w odległości ok. metra słyszę, co tam sobie napindala z kumplami. Młody gada, że na konsoli w tych Pionkach to cud, miód i orzeszki. Ja w nich słucham muzyki z CD i czasem filmy na KD.
To są bardzo dobre słuchawy stereofoniczne do muzy i KD. Ponieważ to system otwarty, więc można je mieć na uszach godzinami i nic ci się pod słuchawkami nie poci.
P.S. Ja je polecam użyszkodnikom, ale ty chyba bardziej potrzebujesz systemu słuchawkowego zamkniętego. Czyli żadnych odgłosów na zewnątrz nauszników i żadnych do wewnątrz ucha. Ale w takich się szybko spocisz. Najlepiej je gdzieś jednak odsłuchaj, bo ta przestrzeń i neutralność przekazu w Pionkach jest niesamowita. Nie każdy to polubi.
 
Ostatnia edycja:

dawi1973

New member
dzieki wielkie, teraz juz kumam, sluchawki ma sie na uszach dosc dlugo wiec sprawa komfortu czyli np pocenie sie ucha czy bol jest bardzo wazne. Masz racje tylko odsluch ale jak i gdzie np w Gdansku (jestem z pomorskiego) w jakim sklepie ktokolwiek mi je wyciagnie z blistra, sprzedawcy panikuja ze nikt im tego nie kupi pozniej. A jak jest z tymi pionkami jesli chodzi o rozmiar glowy, czy daja sie latwo regulowac i czy pasuja zarowno na duza i mala glowe. Dzieki z gory za odpowiedz
 

Monkin

New member
Bez reklam
Z małą głową może być kłopot i mogą się zsuwać. Na dużym łbie leżą b.wygodnie.Są bardzo lekkie, lepiej sprawdzić. Mnie kilka lat temu wyciągnęli je z blistra bezproblemowo a nie mówiłem, że chcę kupić...
 

dawi1973

New member
witam ponownie
mialem okazje odskuchac sluchawki sony wireless PS3, wyglad super, wygoda tez ale Pan w Sony centre podlaczyl je do lapka i zrobil glosnosc na maxa w lapku i w sluchawkach i co sie okazalo...ze graja dobrze ale bez jakiejs rewelacji no i za cicho co przy koncertach moze byc za cicho, nie wiem czy w tym przypadku zrodlo dzwieku mialo znaczenie ale jak na 400zl to wg tego odsluchu troche slobiutko, Pan powiedzial ze to pierwszy raz jak wyjal je z blistra i dal komus do odsluchu.Niestety nie ooglem sprawdzic czy sa jakies zaklocenia w transmisji sygnalu, moze ktos z Was mial jakies doswiadczenia z odsluchem
dzieki
Dawi1973
 

dragon79

Member
Zastanawiam się, czy ktoś już testował słuchawki bezprzewodowe Sennheiser RS 120 II? Co zostało zmienione w drugiej wersji tych słuchawek?

Nie wiem, czy kupić bezprzewodowe słuchawki czy jednak z długim, około 5m przewodem...
 
Do góry