Słuchawki nauszne do domu: 150-200 zł (film, gry, muzyka)

TVTV

New member
Witam, noszę się z zamiarem kupna słuchawek nausznych do domu w cenie jak w temacie.

Przeznaczenie:

a) filmy
- DVD (rzadziej) - słuchawki podłączone będą bezpośrednio do amplitunera
- ripy z DVD / BR (częściej) - dźwięk z komputera po optyku do amplitunera - do amplitunera słuchawki

b) muzyka
- CD (rzadziej) - słuchawki bezpośrednio do ampli
- MP3 (częściej) - tu podobnie jak drugi myślnik w podpunkcie "a"

c) gry
- słuchawki podłączone do komputera (podczas gry na monitorze)
- słuchawki podłączone jak w drugich myślnikach poprzednich podpunktach podczas gry na TV


Sądzę, że typ zamknięty byłby tu wskazany. Ale absolutnie nie wiem co wybrać.
Czy tak chwalone tu Creative Aurvana Live? Może Sony MDR-XB500?
A może jeszcze co innego?

Prosiłbym o pomoc w wyborze
smile.png


pozdrawiam
 

Groven26

New member
Moja propozycja kolego to: SENNHEISER HD 428



może coś takiego ;) moc bardzo dobra, idealny sopran, trzymają się uszu perfekcyjnie, jakość wykonania niemieckiej firmy Sennheiser electronic bez porównania z Sony które napisałeś, Philipsem czy inną komercją. Na półce w sklepie ciężko je znaleźć. Pozostają sklepy internetowe.
cena na allegro ciut ponad 200 zł, ale warto..
 

pedro1

New member
Poczytaj o Superlux HD668b półotwarte, ewentualnie HD669 zamknięte, w tej cenie nic lepszego raczej nie dostaniesz.
 

TVTV

New member
Dziękuję za informacje. Na allegro te SENNHEISER'y zaczynają***się od 200 zł, 669-tki natomiast od 135-140 zł.

Wybierając między tymi dwoma modelami czynnikiem, który przeważy szalę będzie chyba cena - czyli raczej padłoby na te superluxy...
 

krazy777

Member
Bez reklam
A powiedzcie mi jak te słuchawki grają? Jak z głośnością? Miałem Sennheisery HD 210 i kurde ampli na maxa i cichutko było, nie było walnięcia.
 

pedro1

New member
re:krazy777
SENNHEISER-ów 210 nawet nie porównuj do nich, bo blado wypadną. HD668b mają bardzo dobrą opinię nie tylko w Polsce, porównywano je nawet z Senkami HD600/650 czy Beyerdynamic DT990, a to już wysoka liga i ceny 10x wyższe. Najlepiej gdybyś miał możliwość odsłuchu w jakimś sklepie muzycznym, bo w nich można je spotkać. 668 mają mocniejszy bas, szerszą scenę i bardziej wycofaną średnicę względem 669, zarówno jedne jak i drugie są bardzo szczegółowe i nie każdemu może odpowiadać ten typ prezentacji. Jeden i drugi model jest bardzo udany, tylko lepiej chyba je napędzać jakimś wzmacniaczem słuchawkowym niż tym w budowanym w sprzęt budżetowy często marnej jakości.
Nie wiem, jaki masz amplituner i czy sobie z nimi poradzi, bo jak widać miałeś już nawet problem z napędzeniem HD 210 to i z tymi tez pewnie będziesz miał problem.
 

pedro1

New member
Przeszukiwałem twój problem i nic nie znalazłem, jedynie jeden post na zagranicznym forum i tam tez ktoś narzekał na wyjście słuchawkowe w tym modelu, instrukcja też nic nie mówi o parametrach wyjścia słuchawkowego, kiedyś to jeszcze parametry podawano, teraz idą na łatwiznę i większości sprzętów pomijają to.
Pewnie zastosowano dzielnik napięciowy na rezystorach bezpośrednio z wyjść końcówki mocy i dopasowano tak, aby najsłabsze słuchawki napędzał bez możliwości ich uszkodzenia i stąd problem z mocniejszymi słuchawkami.
Rozwiązania dwa, wymiana na amlpi co ma dobre wyjście słuchawkowe albo dokupienie wzmacniacza słuchawkowego.
Ja np mam stary amlp OKNYO 575 i on daje sobie radę z każdymi słuchawkami nawet z tymi co na max biorą ponad 1600mW i ma jeszcze spory zapas mocy na wysterowanie.
Sprawdź z ciekawości jeszcze jak grają podpinając je pod TV i wieżyczkę Technicsa
 

TVTV

New member
dzięki :)))... i co ja mam teraz zrobić... :) a już prawie zdecydowany byłem :).

Skupiając się raczej na tych za niższe ceny (zakładając, że nie ma jakiejś przepaści między np. pierwszym proponowanym SENNHEISER'em a SUPERLUXEM) - brać raczej AKG czy 669?
 

TVTV

New member
Cóż... zakup dokonany - superluxy 669 dotarły.

Wrażenia na świeżo...
Po podłączeniu bezpośrednio do komputera - słuchanie muzyki można sobie darować (karta dźwiękowa zintegrowana). Zbyt cicho. Gry - podobnie. Tak więc w takim aspekcie niedobrze.

Jednak puszczając muzykę bądź dźwięk z gier do amplitunera (15 metrów optyka) i z powrotem na przedłużaczu (kolejne kilka metrów) słuchawki przed ekran komputera - dają radę.
Jednym słowem - podłączenie do samego kompa jest wg mnie raczej nieakceptowalne.

No ale ampli to ampli.

Co do samego dźwięku...
Zobaczymy po dłuższym używaniu, jednak póki co - to co opisywali inni - brak mięcha, dołu, dudniącego basu.
Jakoś to sobie obszedłem słuchając muzyki na powyższym, długaśnym podłączeniu bawiąc się ustawieniami winampa.
Jednak ostrzejsze kawałki rockowe czy metal (też jak to coponiektzórzy opisywali) - niestety tak sobie, klasyczna czy insza filmowa - ok, jakieś kawałki popowe ("who is it" na przykład) jacksona - całkiem całkiem.

Gierki - taki stalker clear sky na przykład - cóż... karabin robi raczej głośne "cyk cyk cyk" niż "bum bum bum".

I tak właściwie można by opisać te słuchawki - cykanie (choć nienajgorsze) zamiast dudnienia.

Filmy - tylko fragmenty póki co - monologi itd - chyba bardzo ładnie, ale już np akcje strzelane w terminatorze (to już bezpośrednio z DVD, słuchawki bezpośrednio do ampli) - jak pisałem wyżej - zbyt czyste cyk cyk zamiast dudnienia.

Zastanawiałem się czy nie oddać ich, ale raczej zostawię je sobie, wygrzeją się, będą podłączane tylko przez amplituner.
Być może zbyt wiele oczekiwałem od słuchawek za 140 złotych, choć opinie są bardzo pochlebne.
Sam mam póki co tylko do czynienia z sony 82 i soundmagic pl30 i w obu wydaje mi się, że mięsistości jest więcej (obie dokanałowe, więc też inna trochę bajka).

Reasumując - akceptuję przymus podłączenia ich przez ampli, dźwięk czysty (zbyt czysty?), tylko czasem zbyt skrzeczący, dołu trochę brak...
 

WiTT

New member
Bez reklam
A ja bym podrzucił do zainteresowania się słuchawki KOSS PRO/ 4 AAT :) Lub bardziej budżetowo UR40/UR50/UR55.
Firma mniej znana u nas, świetne brzmieniowo robi, UR40 mam do komputera i Creative X-Fi pięknie grają (i bardzo głośno).
 
Ostatnia edycja:

dawid7737

New member
Ja mam AKG k518 i naprawdę się super sprawują ,idealne go muzyki, parę filmów w nich oglądałem i też dość tak ,w grach również fajnie się sprawują;)
Ale ja bym na twoim miejscu kupiłbym bezprzewodowe, sam takie prawdopodobnie jeszcze dokupię ,i raczej też to będą AKG ponieważ nie zawiodłem się na tej firmie ,jak to było w kilku poprzednich:/
 
Do góry