Słuchawki do PS4 i Stereo - Budżet 1k.zl.

Pr3dator

New member
Witam


Szukam słuchawek w budżecie do 1 tys.zl. z przeznaczeniem 60% PS4 , 40% Muzyka HK370 (przewodowe lub bezprzewodowe) wiem że ciężko pogodzić te dwa kryteria w wyborze ale może coś
doradzicie :). Na wstępie mam pytanie o lansowane słuchawek 5.1 , 7.1 jak to się ma w praktyce, czy jest to marketingowy haczyk i jak wypadają w porównaniu do innych słuchawek non 5.1,7.1.
Z wstępnych poszukiwań znalazłem Sennheiser G4ME zero, Sennheiser G4ME One , Sennheiser PC 36 , Sennheiser HD 598 ,Sennheiser RS 180, Harman Kardon HARKAR-BT ewentualnie odpowiedniki
cenowe AKG. Czy może szukać w produktach typowo do zastosowań komp. ala Creative itp?


Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli przede wszystkim zależy Ci na jakości to skup się na przewodowych. Mam porównanie bo mam w domu bezprzewodowe Jbl-a E50BT i od kilku dni z kablem AKG K550. I co tu dużo mówić AKG są znacznie lepsze. JBL są wygodne jeśli chodzi o brak kabla (na głowie wygodniejsze są AKG), bluetooth działa w całym mieszkaniu brzmienie jest w porządku, ale jak kupiłem K550 to dopiero zaczęło się bardziej "audiofilskie" brzmienie. AKG mają szeroka scenę, brzmienie neutralne i równe, nie jest nastawione na efekt wow. Bas nie jest podbity jak to się często zdarza w konstrukcjach zamkniętych. Nie męczą przy długich odsłuchach. W końcu można posłuchać muzyki, a nie słuchawek :) Dodatkowo są łatwe do napędzenia. Laptop i telefon sobie z nimi radzą. W gry nie gram na słuchawkach więc w tej kwestii nie pomogę, skupiam się głównie na muzyce. W Twoim budżecie oczywiście możesz celować wyżej. Ciekawe jakby wypadło porównanie bezprzewodowych np. AKG K845, JBL Synchros S-400BT z przewodowymi AKG Q 701, JBL S-700.
 

Pr3dator

New member
Dzięki ! Za twoimi wskazówkami przekopałem trochę stron w poszukiwaniu informacji o JBL S-700 które są ponoć bliźniaczym odpowiednikiem AKG K550/551. W wielu testach za główna wadę wskazuje się zbyt wyeksponowany podbity bas i kiepski efekt majstersztyku jakim jest live stage dodatkowo krótki kabel (zawsze można niby przedłużyć). Dziś przeglądnę kolejne testy mam nadzieje ze będę miał możliwość odsłuchu któregoś z modeli.
 

Pr3dator

New member
Właśnie czytam na temat AKG Q701 i przeraza mnie jeden fakt lub często wyrażana opinia , że są to wybredne słuchawki jeśli chodzi o gatunek, jakość i źródło dźwięku. Blackninja możesz potwierdzić lub wykluczyć tą opinie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sądzę, że to może chodzić o to, że Q701 są trochę trudniejsze do napędzenia. Pewnie idealnie by było kupić do nich wzmacniacz słuchawkowy żeby wykorzystać ich potencjał. Ale to już Blackninja musi się wypowiedzieć bo ja ich nie słyszałem.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Teza możliwa ale przecież musi być gdzieś ten konik, nie wszystko na raz :) teraz słuchawki, a wzmacniacz jak znam życie pojawiłby się i tak za jakiś czas.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie tak. Ja na razie kupiłem K550 i gram na czym popadnie MH a35.2, Marantz SR5007, Laptop i jest dobrze. Pewnie za jakiś czas nie za drogi wzmacniacz słuchawkowy też kupię.
 
P

PlayStation

Guest
Pawel.......
Nie za drogi wzmacniacz słuchawkowy do PlayStation 4.... hmmmmm

Mam.....Oppo HA 1 ;-)
Ja bede broł tera do łooooooooooopppppppppppppoooooooooo 105D
Nie jest drogi.

Chodź Bakoon też fajny, tylko troszeczkę droższy, bo prawie 15.000 tys.
No to już wiesz co masz kupić........Bóg z Tobą.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pawel.......
Nie za drogi wzmacniacz słuchawkowy do PlayStation 4.... hmmmmm

Mam.....Oppo HA 1 ;-)
Ja bede broł tera do łooooooooooopppppppppppppoooooooooo 105D
Nie jest drogi.

Chodź Bakoon też fajny, tylko troszeczkę droższy, bo prawie 15.000 tys.
No to już wiesz co masz kupić........Bóg z Tobą.

Nie mam PS4. Mam PS3 ale na słuchawkach nie gram. Pisałem o wzmacniaczu do muzyki. OPPO HA-1 fajne, ale niestety nie mój pułap cenowy :(
 
P

PlayStation

Guest
Pawel ;)
Masz wzmacniacz słuchawkowy, oraz wzmacniacz do głośników aktywnych.
Możesz podpiąć pod wejścia xlr lub rca.
Jak ja kupię tego potworka, to zainteresuje się aktywnymi Ancient Audio.
Trza wspierać naszych Polskich wariatów :popcorn:


Nie chcę mi się robić aktywnych :lol:
 
Do góry