Słuchawki do konkretnej muzyki. Specyficzne wymagania.

dreamstorm

New member
Cześć
Przeczytałem internety dwa razy i dalej nic nie wiem.
Mam ogromną prośbę o odpowiedź na kilka moich pytań.
Planuję zmianę słuchawek. Aktualnie mam słuchawki zamknięte Audio-Technica ATH-A700X

Korzystam z nich tylko w domu, choć czasem podłączam też do telefonu (Samsung Galaxy S4)

Najbardziej zależy mi na odsłuchu z płyt CD.
Aktualnie posiadam Onkyo SR-608

(Moc wyjściowa: 140W / kanał / 6Ω / 1 kHz / IEC )
oraz CD onkyo (niestety nie pamiętam modelu, bo piszę z pracy, ale są w nim zmienione przetworniki na jakieś lepsze - nie znam się na tym. Kupowałem CDka używanego)
Kable chinch z CD do amplitunera mam za ok 150 zł, więc chyba standard jakiś za rozsądną cenę.
Słuchawki podpinam do amplitunera.(Na tych słuchawkach głośność max na 60 w skali do 100 - więcej już jest za głośno, więc mam nadzieję, że to znaczy, że jest zapas mocy jeszcze)

Nie zależy mi na słuchani z komputera, bo wtedy dochodzą koszty jakiegoś wzmacniacza słuchawkowego, wymiana karty muzycznej a poza tym musiałbym wyciszyć komputer, bo lubię słuchać muzyki głównie w nocy jak jest cisza.

Do jakiej muzyki słuchawki:
zależy mi konkretnie na możliwie najlepszych wrażeniach słuchowych przy słuchaniu:
Pink Floyd, King Crimson, Archive, Riverside, Lunatic Soul. Lubię koncertowe nagrania (np. Muse), natomiast najbardziej zależy mi na dobrym wokalu (męskim), gitarach akustycznych, elektrycznych i basowych. Obecne słuchawki mają fajną scenę i nic "szerszego" mi nie potrzeba.

Waszej pomocy potrzebuję, żeby zawęzić ilość moich typów do kilku, żeby mój iść do jakichś sklepów ze swoimi słuchawkami i wiedzieć, jakich słuchawek chcę posłuchać i zrobić sobie konkretne porównanie.

- Niestety nie wiem czy docelowo będą to słuchawki otwarte czy zamknięte. Jeśli byłyby to słuchawki otwarte, to pewnie obecne sobie zostawię, bo też ogranicza mnie cenowo.
- Fajnie, gdyby jednak się dało używać ich z Galaxy S4 (w domu), więc takie, które łatwiej napędzić i nie potrzebują drogich wzmacniaczy, będą miały wyższy priorytet, ale nie wykreślam ich definitywnie, jeśli jakość będzie znacznie lepsza.
- 3metrowy kabel to konieczność
- musi być zauważalny przeskok jakościowy z obecnych ATH-A700X

Ok rozpisałem się a teraz pytania (ponumerowane). Bardzo proszę, jeśli odpowiadacie, stawiajcie numerek, na które z tych pytań udzielacie odpowiedzi. Postaram się aby braki w wiedzy wynagrodzić szczegółowymi pytaniami.
Jeśli polecacie jakiś model słuchawek to napiszcie też proszę czy potrzebny jest wzmacniacz czy obecny sprzęt sobie poradzi.

Budżet:
Nie sprecyzowałem dokładnie, ale nie chcę specjalnie szaleć. Myślę, że ok 1500 zł
Rozważam zakup nowych na amazon.com, używanych na allegro, nowych w sklepie, jeśli cena będzie podobna jak na allegro. Używane w sytuacji, kiedy jest spora różnica między nową sztuką a używką.

Pytania:

1). Jak samemu sprawdzić jakie słuchawki "udźwignie amplituner". Przeczytałem coś w stylu - podzielić impedancję słuchawek przez impedancję amplitunera i powinno wyjść 8 lub więcej, inaczej warto wymienić wzmacniacz. Czy mowa o tych 6 ohmach, które podają w specyfikacji SR-608 i znaczy to, że max ok 48 ohmowe słuchawki pociągnie?
2). Czy zamiast zmiany słuchawek nie lepiej kupić np jakiś używany wzmacniacz lampowy na allegro? Widziałem za ok 1000zł takie rzeczy. Wydaje mi się jednak, że moje AudioTechnici nic na tym nie zyskają.

3) Konkretne słuchawki, które rozważam

a) HiFiMan HE-300

b) Grado Prestige Series SR325is

c) Beyerdynamic DT990Edition2005

d) Denon AH-D7100
Te rozważam używane, bo można dostac na alledrogo za ok 1700 zł, tylko czy warto, bo ponoć nie są warte 1000$ wg niektórych recenzji, no ale łatwo je napędzić za to.

e) HiFiMan - HE-400

f) AKG Q 701 Quincy Jones

g)AKG K 701

h)Audio Technica ATH-AD1000X - mój typ nr 1

i) V-MODA XS

j) Sennheiser HD 600 - 650tki już raczej są dla mnie za drogie.

P.S. Wszystko było podlinkowane do amazona, ale niestety nie mam wystarczającej ilości postów, żeby wkleić linki do słuchawek. Proszę o wyrozumiałość :)
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy tym budżecie to już trzeba myśleć o wzmacniaczu słuchawkowym, ten z amplitunera będzie słabym ogniwem i słuchawki nie zagrają pełnymi możliwościami.

AKG Q701 powinny się spodobać.
 

dreamstorm

New member
Przy tym budżecie to już trzeba myśleć o wzmacniaczu słuchawkowym, ten z amplitunera będzie słabym ogniwem i słuchawki nie zagrają pełnymi możliwościami.

AKG Q701 powinny się spodobać.

Liczyłem, że wzmacniacz będzie potrzebny jedynie przy słuchawkach o wyższej impedancji. Czy kupno wzmacniacza do moich obecnych słuchawek ma sens, czy to raczej zakup, który będzie trzeba ponieść przy okazji zmiany słuchawek?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
AKG Q 701 to może być dobry wybór.
Napisz do Blackninja na PW - chyba dostaniesz extra cenę .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dreamstorm

New member
Bardzo dziękuję, ale na razie jeszcze nie jestem przekonany do Q701.
Jeśli będę to oczywiście chętnie skorzystam :)
Czytam w necie czy do moich słuchawek dołożenie wzmacniacza słuchawkowego do CD stacjonarnego coś da. Słuchawki wysokoomowe na pewno potrzebują takiego wzmacniacza, ale moje są dość łatwe do napędzenia.

BTW. Mój CD to Onkyo DX7155
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokup lepiej jakiś wzmacniacz. Ja tez mam ten model Onkyo i nie wiem czy zauważyleś, ale dźwięk z wyjścia sluchawkowego to totalna porażka. Już pisalem to w innym temacie, ale moja przenośna MP3 Creativa i dźwięk z laptopa jest sporo lepszy niż z tego amplitunera. Więc nie wiem czy wydając taką kasę na słuchawki coś poprawisz?
 

dreamstorm

New member
Niestety nie mam żadnego porównania. Mam też Sularluxy 681B i jakość dźwięku z ATH-700X jest o wiele lepsza, no tyle, że nie ma co porównywać słuchawek za 100 zł z takimi za 800.

W kompie mam jakies budżetowe Audigy 2, ale raczej staram się nie słuchać z kompa, bo wentylatory buczą, ale zrobię testowy odsluch, bo mnie bardzo zaciekawiło to co napisałeś.

Skoro wyjście słuchawkowe w SR-608 jest kiepskie (do CDka też podpinałem i różnicy nie słyszę żadnej), to chyba teraz przede mną przyswajanie wiedzy na temat wzmacniaczy słuchawkowych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dreamstorm

New member

O super, dziękuję.

Aktualnie bardziej skłaniam się w kierunku zakupu wzmacniacza niż zmiany słuchawek. Chętnie sprawdzę jak moje ATH będą grały ze wzmacniaczem. Jeszcze sporo czytania przede mną. Pewnie wybiorę coś z gamy Fiio.

Wczoraj pokusiłem się o małe testy. Podpiąłem słuchawki pod kartę muzyczną w kompie (jakieś budżetowe Audigy 2 - chyba ZS) i sprawdzałem jak gra ten sam utwór z WiMPa 320 kbit i z CD. Jest spora różnica na korzyść CD. Niestety z komputera wyraźnie słychać szumy w słuchawkach jak się głośno słucha (mic w systemie wyłaczony). Po podłączeniu do amplitunera szumów zupełnie brak i jest super czysto. Mam natomiast wrażenie, że dźwięk z komputera jest odrobinkę lepszy.

Myślę, że wzmacniacz słuchawkowy podłączony do kompa też by wyeliminował szumy (o tym jeszcze muszę poczytać), ale wczoraj wpadła mi do głowy opcja zakupu WiMP HiFI. 40 zł/m-c i fajna jakość nagrań to ciekawa opcja.
 

sqizzy

New member
Możesz przecież kupić sam wzmacniacz np. fiio e09k i podłączyć go do CD, wtedy twoje słuchawki zagrają o niebo lepiej. W przyszłości dokupisz jeszcze e07 i masz dac/amp w budżetowej cenie.
 

dreamstorm

New member
Super podpowiedź. Dziękuję.
Przeglądałem testy tych Fiio, ale trochę ich jest i na razie nie wiem co wybrać.
Z jednej strony Fioo (czytałem i oglądałem już kilka recenzji różnych modeli) 08 czy nawet FiiO E06 - zastanawiając się czy coś za 100 zł cokolwiek poprawi, z drugiej wzmaki używane na allegro - obserwuję sobie aukcje:
HOLDEGRON MK2
forum608-iv-extremum
Musical Fidelity X-CANS
- te nazwy pojawiają się na forach często
Na razie jeszcze niestety trochę za mało wiedzy, żeby wybrać coś odpowiedniego.
Do tego moje słuchawki nie są zbyt popularne. Jeśli miałbym K701 czy HD600, to sparowanie tego z odpowiednim wzmacniaczem byłoby znacznie prostsze, bo więcej o tym jest w necie. Ja raczej przeglądam fora w poszukiwaniu informacji o doborze pod słuchawki niskoomowe.

Skoro już mowa o wzmacniaczach to miałbym prośbę o odpowiedź na jedno pytanie:
Czy takie fiio (obojętnie jakie) będzie w stanie zniwelować szumy jakie mam po podpięciu słuchawek do komputera i słuchania płyt z CD?


No dobra - może dwa pytania:
Czy fiio 09K jest najbardziej opłacalną opcją np do 1000 zł do stacjonarnego CD? - pytam o przypadek niewielkiej dopłaty i adekwatnego wzrostu jakości, jeśli wzrost będzie niezauważalny to 09K na pewno jest świetnym typem na początek, więc ogromne dzięki za wskazanie.


Trafiłem na stronę
https://www.massdrop.com/buy?cat=Audiophile
Można wyhaczyć fajny sprzęt taniej niż na amazonie. Szczególnie wzmacniacze, ale jeszcze nie wiem jak z tymi wtyczkami czy wystarczy przejściówka, czy jednak mimo wszystko w PL tych sprzętów się nie powinno stosować. Na prądzie się nie znam - wiem tylko, że kopie. (podobnie jak konie)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dreamstorm

New member
No i tydzień temu nabyłem Fiio E09K. Po podłączeniu do kompa - fajnie, ale trochę słychać było szumy mimo wszystko. Jak dla mnie za bardzo.
Podpiąłem pod CDka stacjonarnego i muszę powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Słychać różnicę. Dźwięk jest bardzo czysty, choć trudno określić czy było gorzej. Na pewno polepszyła się przestrzenność, choć i tak już było dobrze.Wyodrębnienie instrumentów tez jest łatwiejsze. Bas - nie zauważyłem, aby coś się zmieniło. Generalnie jak za 230 zł (kupiłem roczną używkę), to uważam za doskonały wydatek.
Jestem zadowolony z dźwięku.

Kolejny krok to przesłuchanie różnych słuchawek, bo wzmacniacz na razie jest ok.

Na amazonie w dobrej cenie jest q701 (190$ + cło, więc pewnie wyjdzie z 250$)
Opcja 2 jaką rozważam to Audio Technica AD1000X (z opłatami pewnie jakieś 430$)
Jeszcze JBLi S700 musze posłuchać.

Podejrzewam, że na E09K różnica na korzyść AD1000X nad q701 będzie spora, bo łatwiej je napędzić. Przy lepszych wzmacniaczach to już pewnie zależy od przypadku - ale proszę o opinię kogoś kto się zna czy dobrze myślę. Chodzi mi o to, że lepiej wydać na droższe słuchawki niż na tańsze, ale nie wykorzystać ich możliwości, bo grają dobrze dopiero na lepszym wzmaku.

Dziś się wybieram do Katowic do jednego ze sklepów ze swoimi słuchawkami i paroma CDczkami. Zorientuję się ile bym musiał wydać więcej, żeby poczuć różnicę. Może się okaże, że jestem głuchy i nie trzeba wydawać więcej kasy.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Z cenkami napisz do BNa, może wyjdzie tyle samo, a może drożej ale źródło pewne.
Q701 wysoka klasa, S700 to co tygryski lubią najbardziej dobra zabawa z soczystym brzmieniem.

Tak trochę offtop, co myślicie o :
HA-1-Black-Front-hr.jpg
 

dreamstorm

New member
Żeby było śmieszniej, to mam nowy typ :)
Używane HE-500 (lub HE-400).
Recenzje HE-500 są mega pochlebne i jeśli używane można dostać za 1700 zł to jeszcze to się mieści w moim budżecie (tzn...nie mieści się, ale żonę trzeba przekonać, że święta za pasem i po co czekać z prezentami)
 

SDman

Banned
Generalnie jak za 230 zł (kupiłem roczną używkę), to uważam za doskonały wydatek.
Jestem zadowolony z dźwięku.

Kolejny krok to przesłuchanie różnych słuchawek, bo wzmacniacz na razie jest ok.

Na amazonie w dobrej cenie jest q701 (190$ + cło, więc pewnie wyjdzie z 250$)
Opcja 2 jaką rozważam to Audio Technica AD1000X (z opłatami pewnie jakieś 430$)
Jeszcze JBLi S700 musze posłuchać.

Witam,
nie zapominaj o marce Grado obecnie dla mnie stosunek jakość/cena jest rewelacyjny.
Jakby ktoś zarzucał im plastikowy wygląd to można je zmodyfikować:

http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/113705-sluchawki-grado-sr-modyfikacja.html

Testowane moje modyfikowane SR60i nie dały najmniejszych szans konstrukcjom :
ATH-M50X, AKG K550, K490NC, Beyerdynamic DT 860.

Najbardziej byłem zaskoczony grą Audeze LCD-2 spodziewałem się czegoś więcej,
a modyfikowane Grado zaskakiwały w bezpośrednim porównaniu -przegrywały ale różnice
niewielkie, podpis dźwięku bardzo zbliżony, róznica w cenie 3950 vs 550 po modyfikacji !
Wzmacniacze Schiit Valhalla i Beresford.

Grado ma kilka serii z paroma modelami -jest w czym wybierać.
Jestem prawie pewien, że modyfikowany model 225e (~900zł.) będzie
bezkonkurencyjny j/c do 2,5k.

Pozdr.
 

dreamstorm

New member
Słyszałem, że Grado do muzyki rockowej świetnie się sprawdza, ale mam wrażenie, że te słuchawki mają jakieś małe nauszniki. SR325e ma chyba w miarę duże, ale te niższe modele to takie gąbczaste. Ja potrzebuję dużych jak AudioTechnica.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry