Sluchawki do kina domowego i pod konsole PS3

Szymek_PL

New member
no to zonk bo nie posiadam dekodera...
jedynymi urzadzeniami z optykiem to tv i kino domowe wiec nie wiem czy sens kupowac...
trzeba cos wymyslic
 

Avo

New member
Witam posiadam kino domowe i ps3 połączone kablem optycznym i chciałbym dokupić do tego słuchawki z mikrofonem tak do 300zł takie typowe do gier prosił bym o jakieś propozycje i poradę jak to dobrze podłączyć :)
 

Szymek_PL

New member
optyka out mam tylko w tv...w kinie mam tylko in
bo nie rozumiem..sluchawki podlacza sie 2 kablami?
jeden pod usb do konsoli a drugi jack lub optyka do tv?
 

Avo

New member
a nie da się ich do kina podpiąć? i czy do ps3 muszą być jakieś specjalne słuchawki czy takie jak do komputera też mogły by być?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Szymek tak dokladnie - sluchawki podlaczone sa poprzez dekoder dwoma kablami - ze zrodla dzwieku po optyku idzei sygnal dekoder jes tylko DD 5.1 DProLogic itd i z tego zrodla dekoder robi dzwiek an sluchawki a poprzez usb podlaczony jest czat glosowy na sieci w grach kable usb tez wchodzi do dekodera jako jednostki centralnej SPU - jak sadze konsole masz podlaczona hdmi do tv a optykiem do kina wiec nie masz juz optyka w konsoli ale jutro sprawdze czy moj optyk w tv przepuszcza chociaz 5.1 na zewnatrz z hdmi to wtedy moglbys podalczyc dekoder sluchawek do tv - i tylko bys przelaczal w opcjach dzwieku zaleznei czy sluchawki czy glosniki
- a jesli nie to wtedy musialbys zonglowac optykiem pomiedzy kinem a dekoderem ale to niewygodne bo sa jeszcze rozdzielacze ale jakos nie wierze w bezstratnosc
a jaki masz model kina Szymek ? Avo ty tez podaj model kina bo jak masz optic out to da rade z tymi szarkoonami ale one sa drozsze bo 400 cos kosztuja:popcorn:

niestety z tv nie pojdzei dalej dd 5.1 tylko pro logic tak wiec kicha chyab ze masz jakis fajny tv - jaki model ?
 
Ostatnia edycja:

Szymek_PL

New member
tv to samsung m87bd
kino nie pamietam ale jaki model panasonik, moze pt 850...pozniej sprawdze
z kina po optyku nie korzystam...glownie slucham aux po hdmi
 
Ostatnia edycja:

darok

New member
Ostatnio zakupiłem bezprzewodowe senki rs170 powiem krótko biją na glowe hd555 których używałem prawie dwa lata.Grają bardziej przejrzyście mają lepszy bass jedyna wada to tandetny wygląd, naprawde polecam jeśli słuchawki bezprzewodowe to tylko sennheiser cyfrową transmisją za te słuchawki zresztą dostali nagrodę,na necie jest sporo recenzji gzie oceniane są jako najlepsze słuchawki bez kabla, dodam że podchodziłem do słuchawek bez kabla jak pies do jeża dopuki doputy nie posłuchałem rs 170 pełna swoboda nie muszę sie martwić że sięgając po piwo zaczepię o kabel itd.
 

Szymek_PL

New member
no i o to chodzilo
jak mozesz to napisz mi tylko czy przy takim polaczeniu poleci 5.1 jak zaznacze w konsoli...
wielkie THX 4 YoU
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
No jak puscisz z optyka i ustawisz w konsoli ( ustaw bitstream tez ) to na dekoderze zapali sie DD i w sluchawkach bedziesz mial DD i nawet da sie to uslyszec raz mialem tak fajnie ustawione ze mi kopara opadla ale potem cos tam poknocilem i kicha - ciagle szukam hyhyh tych ustawien - bo mozna tam pokrecic dynamic range surround central i poprobowac trzeba :popcorn:ale ooglnie caly zestaw jest na 5 jak dla mnie
 

Avo

New member
Witam co myślicie o tych słuchawkach czy będą dobre do gier w Ps3 :)? proszę o wasze opinie i sugestie...
SŁUCHAWKI Sharkoon X-Tatic SP PS 3 PS3 Xbox 360
SŁUCHAWKI MAD CATZ TRITTON AX 180 PC X360 PS3 WII
dodam że są one stereo...
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
no a te sharkoony digitale odpadaja ? bo te SP to nie wiem jak podlaczyc nawet do ps3 - chyba ze do ampli cinche a usb do czatu ? oba modele sa podobne dziwne rozwiazanie z tym malym jackiem - ja bym pozbieral kaske na digitale bo te to polowiczne rozwiazanie jest jak dla mnie - i tez nie tanie zastanow sie:mrgreen:
juz wiem to sa cinche obuplciowe hyhy wiec podlaczasz je do kabla multiav od konsoli i masz stereo
no gra i trabi zespol kombi
wiec poprostu wez tansze
 
Ostatnia edycja:

jarpo

Member
Mam pytanie. Jeśli połączę Sharkoon xtatic digital 5.1 po optyku i po USB z tunerem satelitarnym (nbox) to wszystko będzie ok.?
 

kolosm

New member
Słuchawki do ps3 itp

Ponieważ jest to mój pierwszy post: witam wszystkich serdecznie:) Chciałbym Was prosić o pomoc:)
Mam małą zagwozdkę a zarazem problem z doborem/podłączeniem słuchawek, które planuję zakupić. Po przeczytaniu sporo testów, opinii dalej się waham. Próg cenowy to max 700zł, choć im mniej tym lepiej:) Słuchawki chcę kupić raz a dobrze, tzn już na kilka dobrych lat. Będą użytkowane w 90% do grania na PS3/PC natomiast reszta to filmy, muza. Chciałbym, aby były z mikrofonem lecz nie jest to konieczne. Natomiast ważnym jest, aby były najlepiej bezprzewodowe. Na obecną chwilę będą podłączone do PS3/PC ewentualnie do TV/monitor, za rok również do kina domowego. Mam 3 typy, w kolejności, od których mi najbardziej zależy:

1. Sennheiser RS 170 - cena 650zł. Firma znana, ceniona, słuchawki z wyższej półki przeznaczenia raczej ogólnego. Zaletą jest iż są bezprzewodowe z transmisją dźwięku cyfrową. Nie mogę znaleźć info co do systemu audio czy jest to 5.1 itp? W opiniach i testach bardzo dobrze wypadają, świetny zasięg. Wady: brak mikrofonu (jakoś przełknę, ostatecznie wspomogę się kamerką EYE), no i problem z ich podłączeniem do PS3, mają wyjście RCA i wejście jack 3.5mm. Jednym z wyjść jest prawdopodobnie zakup czegoś takiego:
Konwerter optyczny - wejście Toslink - wyjście RCA (S/PDIF)

pytanie czy to zadziała oraz czy nie stracę jednak na jakości dźwięku?
Innym sposobem byłaby chyba możliwość podłączenia poprzez jack 3.5mm do pc/tv/monitora, ale nie wiem jak również z jakością dźwięku by było? No i kolejny koszt przejściówki za 50zł

2. Logitech wireless gaming headset F540: za 650zł
Mają prawie wszystko co mnie interesuje, czyli wg opisu bezpośrednie podłączenie do PS3 (choć nigdzie w specyfikacji nie ma wzmianki o wejściu optycznym a jedynie o RCA i usb do rozmów...), mają mikrofon, są bezprzewodowe. Wadą jest to, iż nie mogę znaleźć info o systemie stereo (5.1?), bardzo mało opinii/testów zatem jak z jakością dźwięku, tu boję się, iż się rozczaruję, że może być podobnie jak z dedykowanymi Sony headset...

3. Słuchawki często polecane, mianowicie Sharkoon X-tatic digital 5.1 headset za 500zł
Sporo dobrych opinii (choć nie wszystkie...), podłączanie bezpośrednio do PS3, wyjścia do podłączenia tv/pc/kina, mikrofon, surround 5.1 - widać konkret. Jedyna dla mnie duża wada, są przewodowe:( Poza tym firma wg mnie nie znana, mało popularna.

Czy ktoś byłby w stanie rozwiać lub podsunąć jakiś pomysł co do wyboru, jak również podłączania wszystkiego "ustrojstwa" do w/w odbiorników?
Pięknie dziękuję z góry za jakąkolwiek pomoc
Pozdrawiam
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
no pamietaj ze bezprzewodowo to nie uslyszysz w grach tego co powinienes :popcorn:
jak czytam twoje wybory to niestety ale sharkoony to chyba jedyne rozwiazanie i w dodatku najtansze a minus za ktory uwazasz kabel to akurat w jakosci dzwieku wielokanalowego w grach czy w filmach jest plusem - mnogosc mozliwosci podłączen i jakosc za ta cene - uzywam ich od 2 lat z konsola amplitunerem i tv i uwazam ze sa znakomite - i mozna jes fajnie ustawic na dzwiek przestrzenny bo maja po cztery glosniki w sluchawce i powiem ci ze to sie sprawdza i naprawde nei bedzeisz załował - ja wiem ze senheiser to marka ale nie sprawdza sie jak sam widzisz. Goraco polecam szarki :blagam:
 
Do góry