Sluchawki do kina domowego i pod konsole PS3

keymutha

New member
Witam

Posiadam kino domowe firmy SONY, amplik to dokladnie model STR-DG510. Do zestawu mam rowniez konsole PS3

Mam pytanie odnosnie sluchawek.

Nie wiem, jakie kupic...

Ogolnie to zastanawialem sie nad kupnem sluchawek:

- SONY MDR-XB700

- SONY MDR-RF840RK

- lub sluchawki z dzwiekiem 5.1 (nie wiem ktore, bo tutaj nie mam o nich informacji)

Czego oczekuje, w sluchawkach oczekuje dobrego dzwieku, mocnego basu i w zwiazku z tym zastanawiam sie, czy da sie to polaczyc z bezprzewodowymi?

Czy sluchawki bezprzewodowe sa na tyle dobre, ze mozna zainteresowac sie nimi?

Jezeli chodzi o to, jaka mialbym miec odleglosc od kina do miejsca, gdzie mialbym sluchac muzyki itp to odleglosc wynosilaby by ok 3 metrow.

Z drugiej strony zastanawiam sie, czy sluchawki, ktore "niby" maja dzwiek 5.1 sa warte uwagi?

Ta opcja by mi odpowiadala, bo czesto gram na konsoli.

Wyzej napisalem model mojego amplika, bo mam pytanie w zwiazku ze sluchawkami 5.1

Czy w momencie, jak je podlacze, to dzwiek bedzie w systemie 5.1?

Pytam sie, bo nie mialem mozliwosci sprawdzenia tego.

W momencie, jak podlacze sluchawki stereo, to na wyswietlaczu amplika dzwiek od razu przechodzi na stereo (swieca sie przednie glosniki tylko)

Czemu SONY? Od daaaawna mam wszystko z tej firmy i jestem zadowolony, no...jedynie tv teraz kupilem samsunga, bo sony jest za drogi ten co mnie interesowal :) poza tym chcialem wielki tv i wypadlo na plazme 50" i jestem szczesliwy :)

pozdrawiam i mam nadzieje, ze ktos mi doradzi w tej kwestii
 

suprnowa

New member
Jak dla mnie nie mają bardzo sensu,bo nie widzę siebie chodzącego po mieszkaniu ze słuchawkami.Chce posłuchać w kuchni to zwiększam głośność i tyle.
Wkurzało by mnie ciągłe pamiętanie czy baterie/akumulator są naładowane.
Sam mam HD555 z kablem 3m i nieraz podczas grania jak córka śpi ich używam i jestem zadowolony.W tej kwocie nic lepszego nie kupisz.
 

salata

Member
musiałbys posłuchac ale creative zdecydowanie jak dla mnie przereklamowany

Ją z kolei uwazam, że CAL! Nie są w całe przereklamowane. Są warte wydanej każdej na nie złotówki. Co więcej uważam je za idealne do KD i PS3. Dolby headphones cuda potrafi z nimi robić, a efektowne są jak mało które. Ostatnio na nich oglądałem LoTR. Było bardzo fajnie i wygodnie, a każda z części nie jest krótka. Więc polecam te słuchawki o wiele bardziej niż przereklamowane setki 555. W muzyce jednak jak ktoś lubi naturalność brzmienia to CALe nie podpasuja, ale też potrafią pokazać pazur. U mnie idealnie się zgrywają z iPod Touch. Do celów autora tematu - bardzo odpowiednie.

PS. Też gram w nich na PS3.

regards
salata via tapatalk
 

Piwol

New member
a co sadzisz o bezprzewodowych? dla mnie w pewnym sensie to wygoda
Mam Sennheiser RS170 bezprzewodowe (cyfrowy przesył) w komplecie stacja bazowa/stojak z funkcja ładowania - wiec nie musisz pamiętać o ładowaniu.
Jakość jak dla mnie lepsza od przewodowych HD555 Sennheisera, tylko że droższe.
Masz w nich też tryb Dynamic Bass po którym naprawdę słychać głęboki bas i tryb Surround Sound gdzie dorównuje prawie DolbyHeadphone.
Słuchawki wykorzystuje głównie do PS3 (aktualnie gram na GT5, God of War III, MOH) i wolę grać w słuchawkach niż bez.
Podłączone mam je do 10 letniego amplitunera Sony 595.

Jeżeli chodzi o wygodę bezprzewodowych nad przewodowymi, słuchasz muzyki chodząc po całym domu nawet jak dziecko albo żona śpi:eek:k:
Generalnie polecam bezprzewodowe słuchawki ale tylko z przesyłem cyfrowym.
 

sonytg

New member
Mam Sennheiser RS170 bezprzewodowe (cyfrowy przesył) w komplecie stacja bazowa/stojak z funkcja ładowania - wiec nie musisz pamiętać o ładowaniu.
Jakość jak dla mnie lepsza od przewodowych HD555 Sennheisera, tylko że droższe.
Masz w nich też tryb Dynamic Bass po którym naprawdę słychać głęboki bas i tryb Surround Sound gdzie dorównuje prawie DolbyHeadphone.
Słuchawki wykorzystuje głównie do PS3 (aktualnie gram na GT5, God of War III, MOH) i wolę grać w słuchawkach niż bez.
Podłączone mam je do 10 letniego amplitunera Sony 595.

Jeżeli chodzi o wygodę bezprzewodowych nad przewodowymi, słuchasz muzyki chodząc po całym domu nawet jak dziecko albo żona śpi:eek:k:
Generalnie polecam bezprzewodowe słuchawki ale tylko z przesyłem cyfrowym.

No fakt.. biorąc od uwagę pasmo RS170 które wskazuje według producenta 18Hz do 21 000Hz wraz z zakłóceniami których w gospodarstwie domowym nie jesteś w stanie uniknąć,to muszą grać niebotycznie lepiej od HD555 gdzie pasmo to 15Hz do 28 000Hz.
Zawsze słuchawki na kablu zagrają lepiej od słuchawek bezprzewodowych, tym bardziej że HD555 to konstrukcja otwarta, trzeba być głuchym by nie słyszeć różnicy, no chyba że najważniejszy jest bas, wtedy tylko zamknięte nauszniki i solidny ból głowy.
Bas to nie wszystko:grin:...

Tu masz krótki test
http://pclab.pl/art39650-31.html
 
Ostatnia edycja:

Piwol

New member
No fakt.. biorąc od uwagę pasmo RS170 które wskazuje według producenta 18Hz do 21 000Hz wraz z zakłóceniami których w gospodarstwie domowym nie jesteś w stanie uniknąć,to muszą grać niebotycznie lepiej od HD555 gdzie pasmo to 15Hz do 28 000Hz.
Zawsze słuchawki na kablu zagrają lepiej od słuchawek bezprzewodowych, tym bardziej że HD555 to konstrukcja otwarta, trzeba być głuchym by nie słyszeć różnicy, no chyba że najważniejszy jest bas, wtedy tylko zamknięte nauszniki i solidny ból głowy.
Bas to nie wszystko:grin:...

Tu masz krótki test
Sennheiser HD 555 :: PCLab.pl

Opisałem swoje odczucie po odsłuchaniu kilkunastu słuchawek przewodowych i bezprzewodowych.
Używam słuchawek do gier wiec nie ma problemu z niskimi tonami, a nawet niskie tony są lepiej kontrolowane w słuchawkach zamkniętych.
Myślę że nie używałeś dobrze skonstruowanych słuchawek zamkniętych a jesteś przyzwyczjony do "pudełkowatego" brzmienia i dlatego tak myslisz.
Nie jestem głuchy. Naucz się o paśmie przenoszenia i możliwości układu słuchu człowieka. Ludzkie ucho wyłapuje od 20Hz do 20 kHz więc wiecej nie jest potrzebne, przynajmniej mi. Pomijam jeszcze że producenci nie chwalą się spadkami na końcach zakresów.

Do muzyki wybrałbym otwarte, ale nie do gier.
 

sonytg

New member
W sumie masz rację , więc nie będę z tobą polemizował o wyższości słuchawek radiowych nad słuchawkami na kablu.
Faktycznie skoro otwarte słuchawki np.AKG K702 bądź Sennheiser 598 mają pudełkowe brzmienie i skoro twierdzisz że teoria słyszalności ludzkiego ucha w pełni pokrywa się z praktyką to gratuluję.
A koledze który szuka słuchawek polecił bym odsłuchać kilka modeli.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Szymek sharkoony digital sa do tego wlasnie stworzone do sieci pod ps3 xboxa i pc do kina domowego i nawet stereo - moze czasem w dzwieku pola walki zgubi sie krzyk padajacego kolegi :twisted: ale jak dla mnie swoje zadanie spelniaja idealnie nie musisz ich ladowac bo sa zasilane z usb konsoli no ladnie i wygodnei leza na glowie ogolnie bardzo polecam.
a sluchawki bezprzewodowe to do telefonu moga byc - niedlugo nam wmowia ze bezprzewodowo to i 2 kilowaty pojda bezstratnie i bez wplywu na zdrowie :popcorn: muzyka otwarte ,gry i kino zamkniete tutaj musze sie zgodzic bez dwoch zdan:eek:
 

Szymek_PL

New member
no i pieknie...
tak jeszcze zapytam...podpinamy sluchawki pod usb natomiast w konsoli jakie wyjscie bedzie odpowiedzialny za dzwiek?
wygodne one sa? nie ma chyba na sieci pl recenzji
 

4motion

New member
W konsoli nie ma wyjścia na dźwięk. Tylko kabel optyczny do wzmacniacza i stad brać dźwięk lub z tv. Nie ma takich słuchawek które podłączasz bezpośrednio do PS3 i masz dźwięk i działający mikrofon już przerabiałem ten temat(chyba że coś sie teraz zmieniło).
 

Zielone Kiwi

New member
To i ja sie podepne z moim pytaniem o sluchawki bezprzewodowe do wszystkiego. Tak na szybko znalazlem kilka wydaje sie niezlych:
SENNHEISER RS-180 oraz BEYERDYNAMIC RSX-700


Ktore sa lepsze? Albo cos innego?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Szymek usb to dajesz do konsoli bo to czat a optyk ktory masz przy sluchawkach podlaczasz do dekodera sluchawkowego i konsoli - wybierasz w ustawieniach audio ze dzwiek idzie po optyku ( dd dts i 2 ch 44 i 48 to starczy ) oraz w dalej bitstream w video - jak masz wzmacniacz to moze masz wyjscie optyczne ( ktore puszcza dalej sygnal niezmieniony do nagrania np. albo passthrough ) i wtedy mozesz sprobowac podlaczyc w ten sposob ale bedziesz musial wyciszac kanal grajacy a ampli bo sygnal bedzei przechodzil dalej - ja mam tak w CA540R nie musisz wtedy zonglowac kablami i ustawieniami tylko mute i heja :popcorn:
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Takze kolego 4motion Tobie tez moge polecic te sluchawki bo sa to dokladnie takie jakich nie ma isa bardzo dobre :)
 
Do góry