słuchawki do 1k

mr.jaro

New member
witam panowie i mam pytanko , szukam sluchawek nausznych budzet do 1k zl. no moze wyciagne do 1.5k ale to juz w ostatecznosci , myslalem nad AKG K550 ,Sennheiser HD598 , Denon ah d340 , SENNHEISER MOMENTUM, nie bardzo moge sie zdecydowac , bo mysle ze niekoniecznie najdrozsze bede graly najlepiej , moze posiadacie ktores z powyzszych i mozecie pochwalic lub nie. Potrzebuje do sluchania muzyki jak i ogladania filmow beda razem graly z marantz sr 6007 i ud 5007.
 

MarcinGD

New member
Tez jestem na etapie poszukiwan, ale bardziej do zastosowan przenosnych z smartem i laptopem. Ogolnie to raczej nie ma sensu doplacac do K551 ok. 350zl wzgledem K550, gdzie w wiekszosci taka wlasnie jest opinia na temat K551. Dla przykladu NEW! AKG K551 Silver unboxing video . K550 sa takim uniwersalnym wyborem i mozna je dostac w dobrej cenie.

Z twojego opisu wynika, ze bedziesz sluchal tylko w domu. Dlaczego wiec ograniczasz sie do konstrukcji zamknietych ? Po drugie bedziesz sluchal na wzmacniaczu, dlaczego wiec ograniczasz sie tylko do sluchawek o niskiej impedancji ?

Ze sluchawkami jak z kolumnami, bez odsluchu sie nie obejdzie.
 
Ostatnia edycja:

Tianse

New member
Ja polecam firmę Shure, a tobie dokładnie model SRH840. Naprawdę do 1000zł to jedne z najlepszych słuchawek zamkniętych :)
 

mr.jaro

New member
Tez jestem na etapie poszukiwan, ale bardziej do zastosowan przenosnych z smartem i laptopem. Ogolnie to raczej nie ma sensu doplacac do K551 ok. 350zl wzgledem K550, gdzie w wiekszosci taka wlasnie jest opinia na temat K551. Dla przykladu NEW! AKG K551 Silver unboxing video . K550 sa takim uniwersalnym wyborem i mozna je dostac w dobrej cenie.

Z twojego opisu wynika, ze bedziesz sluchal tylko w domu. Dlaczego wiec ograniczasz sie do konstrukcji zamknietych ? Po drugie bedziesz sluchal na wzmacniaczu, dlaczego wiec ograniczasz sie tylko do sluchawek o niskiej impedancji ?

Ze sluchawkami jak z kolumnami, bez odsluchu sie nie obejdzie.


co do konstrukcji to zamkniete mi najbardziej pasuja , lubie odizolowac sie od roznych innych odglosow domowych po prostu ja i muza lub film , choc przyznam ze czasem ucho sie "zmeczy". co do inpedancji nie zastanawialem sie nad tym do tej pory czy bedzie niska czy wysoka.

Mysle ze musi byc jak piszesz , bez odsluchu sie nie obejdzie :-?

Blackninja te AKG Q701 sa piekne , miales moze mozliwosc odsluchu ? jakies wrazenia ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MarcinGD

New member
Dzisiaj pobujalem sie troche po sklepach. Odsluchalem Denon ah-d600 , ah-d1100, focal spirit one, jakies najdrozsze beats'y, german maestro GMP 435 S i german maestro GMP 8.40 D. Pierwsze denony bardzo wygodne, ale jak dla mnie dzwiek duzo nie odbiegal od tanszych d1100. Zreszta moje uszy sa wyczulone na wiercenie wysokimi tonami i te denony nie przypadly mi do gustu. Focale zrobily na mnie bardzo dobre wrazenie, niestety mam za duze uszy i ciezko by bylo dlugo na nich sluchac. Beatsy to przereklamowany shit z podbitymi basami. German maestro, pierwszy raz sie spotkalem z ta firma i GMP 435 S to beda prawdopodobnie moje nastepne sluchawki. GMP 8.40 D wiercily wysokimi tonami w uszach.

Przed zakupem tych GMP 435 S, chce jeszcze zapolowac na odsluch Sennhiser Momentum i AKG K550.
 

mr.jaro

New member
Witam ponownie ;) jestem juz po odsłuchaniu AKG K550 + polecanych tu 551 , Denon ah d340 , SENNHEISER MOMENTUM . (wachalem sie pomiedzy 550 a MOMENTUM ) wybor padł na AKG 550 , brzmia znakomicie , osobiscie nie znalazlem roznicy w odsluchu pomiedzy nimi a 551 no oprocz pilota na kablu roznic nie widac. Denony rowniez dobrze graly ale "NA ZYWO" wizualnie nie przypadly mi do gustu , SENNHEISER MOMENTUM nie rozczarowaly, super czysciutki kazdy dzwiek slyszalny perfekcyjnie ,jakby kazdy instrument byl osobno podlaczony do ucha ;) piekny wyglad ta brazowa skorka , do tego bardzo fajny futeral czego w akg brak ( mam nadzieje ze z biegiem czasu nie bede zalowal ) pozdrawiam i zaczynam rozgrzewac :eek:k:
 

MarcinGD

New member
Ja wlasnie skonczylem na Beyerdynamic Custom One Pro. Dla moich uszu graly lepiej od K550. Jeszcze z pol otwartych polecam odsluchac Philips Fidelio L1.
 

wawa69

New member
Zbliżają się powoli moje urodzinki i zastanawiając się nad prezentem przeczytałem ten temat.W związku z tym,że nie mam możliwości odsłuchu oparłem się na waszych propozycjach i odczuciach.Poczytałem trochę recenzji i opini i mój wybór padł na dwa modele,tylko który wybrać:
1.AKG K550
2.Beyerdynamic Custom One Pro
Czy cena za oba modele (około 800zł) jest ceną ogólnie przyjęta,czy jeszcze warto poszukać lepszych okazji?
 

MarcinGD

New member
Zbliżają się powoli moje urodzinki i zastanawiając się nad prezentem przeczytałem ten temat.W związku z tym,że nie mam możliwości odsłuchu oparłem się na waszych propozycjach i odczuciach.Poczytałem trochę recenzji i opini i mój wybór padł na dwa modele,tylko który wybrać:
1.AKG K550
2.Beyerdynamic Custom One Pro
Czy cena za oba modele (około 800zł) jest ceną ogólnie przyjęta,czy jeszcze warto poszukać lepszych okazji?

Ja Beyery dostalem za 699zl. Mozliwe, ze blackninja mialby jeszcze lepsza cene, ale akurat mi sie spieszylo z zakupem.

Niestety bez odsluchu nie bralbym zadnych sluchawek. Jak sam bylem ostatnio w sklepie, to sprzedawca wlasnie zachwalal mi K550, ze takiej sceny na zamknietych sluchawkach nigdzie nie znajde itp. nawijanie makaronu na uszy. Tak jak juz wczesniej napisalem Beyery zagraly dla mnie lepiej. Moje uszy sa wrazliwe na wysokie czestotliwosci, bardzo dobry kawalek do tego jest Massive Attack - Butterfly Caught gdzie 12k dochodzi nawet do 30db i jak ci plomby z zebow nie powypadaja to mozesz brac K550, czy tez K551 (w sumie to samo + pilot do iphone). Przy K550 wysokie czestotliwosci byly dla mnie meczace. Podobno rekabling poprawia ich granie, ale nie po to kupuje sie drogie sluchawki, zeby cos jeszcze w nich grzebac.
 

icecoldart

New member
Ja od siebie polecam Philips Fidelio X1 Kosztuja wlasnie okolo 1000 PLN.

Co prawda sa otwarte (z bliska slychac, czego ktos slucha ) ale dzieki temu maja wieksza scene,
sluchawki sa bardzo komfortowe i zbudowane jak czolg. Dla mnie wygladaja tez bardzo elegancko,
swym wygladem i graniem wracajaa do tzw starej szkoly. Co to znaczy? Maja nieco podbite bassy ( lecz bez przesady, to nie sa zadne badziewne beatsy, aczkolwiek jesli lubisz sporo bassu to podbijajac equalizer powinienes dostac go nie malo )
Graja elegancko/dostojnie, nie ma sybilacji, wysokie tony sa ulozone i nie mecza, jak w AKG. Wokale brzmia bardzo przyjemnie. Tylko sek w tym, ze zeby zagraly dobrze musza sie najpierw wygrzac, w ich przypadku ma to spore znaczenie. Mam te sluchawki bodajze pol roku i nie moge na nie narzekac.
W sumie jedyny minus jaki znalazlem, to fakt iz nauszniki nie sa wymienne.

P.S Kabelek jest odczepiany, wiec mozna go wymienic na inny jesli ktos ma taka fantazje, gdy zachaczymy o niego noga wypnie sie ze sluchawek i nie uszkodzi tym samym naszego sprzetu
( zalatwilem tak kiedys swoje HD 555 )


Kupic mozesz na redcoon za 1049.
 

wawa69

New member
Obecne słuchawki to właśnie Sennheiser 555,ale mój syn już je sobie "namierzył" i mam pretekst do zmiany.Moje akurat mają już znaną przypadłość do pękania pałąka,a szczególnie denerwuje mnie to,że muzyka jest słyszalna "na zewnątrz".Mam zasadę: moja muzyka,mój świat.Wkurza mnie ciągłe nagabywanie domowników o ściszenie.Słucham prawie wszystkiego,łatwiej jest mi napisać czego nie słucham niż tego czego słucham,dlatego prawdopodobnie zdecyduję się na AKG K550.Tym bardziej,że z tego co czytałem są to słuchawki dość uniwersalne i do tego grają rewelacyjnie na "małej dziurce",cokolwiek by to znaczyło :)
 

icecoldart

New member
Mala dziurka tyczy sie odtwarazczy czy tez telefonow, po prostu mini jack, AKG 550 to swietne sluchawki, ale nie dla kazdego, dlatego zdecydowanie radzil bymz abrac swoje ulubione utwory ze soba i spedzic conajmniej godzine przy stanowisku odsluchowym. Osobiscie gora nieco mnie w nich draznila, a i basow bylo nieco za malo. ( ale wiadomo kazdy ma inne usyz i oczekiwania co do sluchawek )

Philips Fidelio L1 sa pol otwarta konstrukcja, ale sa rowniez swietnym kandydatem ( philips naparwde sie postaral ze swoja linia Fidelio ( procz budzetowki m1 :D ))


Wiesz co, to sa dosc tanie sluchawki, ale graja jakby byly z kilku polek wyzej, Sprobuj superlux HD 681. Nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakosci.

Fajnym, ale bardzo drogim przedstawicielem sa sluchawki Klipsch M40 z aktywnym wygluszaniem.
Jesli cie portfel nie zagryzie... ;)


EDIT: Aha poszukaj jeszcze ATH M50 od japonskiej firmy Audio Technica
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rudeford

New member
Witam. Obecnie mam słuchawki Pioneer SE-A1000. Ogólnie jestem z nich zadowolony, grają przyjemnie i są wygodne. Słucham praktycznie wszystkiego, od metalu po lekki jazz. W lżejszym repertuarze sprawują się bdb i w sumie niczego mi nie brakuje. Niestety w metalu przydałoby sie więcej basu a dokładnie uderzenia stopy. Nie chodzi mi o bum bum a takie bardziej mięsne DDD:D Znajomy ma Beyerdynamic DT 990 Pro i na nich mógłbym już zakończyć poszukiwania, jednak nie pasuje mi spiralny kabel. Znalazłem sklep w którym mają z prostym, niby wersja specjalnie dla nich. Wie ktoś coś na ten temat? Z prostym kablem są też DT 990 Edition, ale nie wiem czym oprócz ceny różnią się od wersji PRO. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje słuchawek do metalu.
Pozdrawiam
 
Do góry