Słuchawki bluetooth a amplituner

maks87

New member
Cześć
właśnie jadą/lecą/płyną do mnie słuchawki bluetooth z Chin, model Bluedio T3+, z bluetooth 4.1.
Amplituner który posiadam (Onkyo TX-NR616) nie posiada wbudowanego bluetootha. W związku z tym moje pytanie brzmi, w jaki sposób można podłączyć tego typu słuchawki do amplitunera?
A jak to wygląda w przypadku gdy amplituner ma bluetootha? Wtedy wystarczy sparować słuchawki z amplitunerem i wszystko działa, czy niekoniecznie?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
podobno tylko Yamaha ma moziwosc podlaczenia sluchawel BT i sluchania w ten sposob muzyki. Pozostali producenci nie maja takiej mozliwosci (nawet jesli bt jest "wbudowane")
 

maks87

New member
Czyli nawet mając np. Onkyo 656 który ma wbudowany bluetooth nie podłączę słuchawek? Hmm, to w takim razie po co ten bluetooth w amplitunerze? :) Myślałem, że właśnie do takich celów.
W takim razie czy znacie jakieś "przejściówki/adaptery" aby podłączyć takie słuchawki do amplitunera?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Czyli nawet mając np. Onkyo 656 który ma wbudowany bluetooth nie podłączę słuchawek? Hmm, to w takim razie po co ten bluetooth w amplitunerze? :) Myślałem, że właśnie do takich celów.
W takim razie czy znacie jakieś "przejściówki/adaptery" aby podłączyć takie słuchawki do amplitunera?

BT w apli jest po to by np z smartfona przesyłać muzykę do amplitunera

znajomy ostatnio zakupił taki adapter BT , gdzie z amplitunera może wysyłać sygnał po BT do słuchawek , modelu nie podam , ale kosztował cos koło 250zł z tego co pamiętam ( są i sporo tańsze tez )
 

maks87

New member
No właśnie coś tego typu by mi się przydało, aby po BT przesyłało dźwięk z ampli do słuchawek. Na allegro niby są tego typu urządzenia, ale nie wiem czy to będzie działało z tymi chińskimi słuchawkami :)
A ktoś może zna tego typu urządzenia? Pod jaką nazwą w ogóle szukać? Wszystko co mi znajduje to działa w drugą stronę, aby z telefonu przesyłać do amplitunera.
 
Ostatnia edycja:
Do góry